Het ware gezicht van de Himalaya In een stad die durft is je werk interessanter Museum Overschie slijpt de messen dé Weekkrant Het Nieuwe StadsbladWoensdag 6 september 2006 - Pagina 13 i*A,>rw Lou Rhodes brengt naar verwachting horden mensen op de been in De Lantaren. Zeker op de ope ningsavond wordt het proppen in De Lantaren. foto: pr ROTTERDAM - De tweede edi tie van het Europa Festival, van 8 tot en met 30 september, stelt de United Kingdom (UK) cen traal. Een festival waar onder andere diverse muziekstijlen aan bod komen: pop elektro nica, pop singer-songwriter, nieuwe muziek, jazz. Proppen Op de openingsavond wordt het, naar verwachting, proppen met het concert van Lou Rho des, voormalig lid van Lamb in Café LV. Gratis en voor een ie der toegankelijk. Zal Rhodes op ROTTERDAM - 'Feest' is dit jaar het thema van de Open Monu mentendag op zaterdag 9 sep tember. Museum Oud-Over- schie haakt daarop in met een aantal evenementen. Deels bin nen maar voor een deel ook buiten. Vanaf 10.00 uur zijn voor de ambachtschuren van het muse um de oude machines en werk tuigen van het team Arjopoe- kon in werking te zien. Dit team is genoemd naar de voornamen van de vier vrienden die laaiend enthousiast zijn over stationair draaiende vroeg 20e eeuwse ap paraten. Misschien willen ze wel uw bot te zakmes slijpen... de openingsavond nog in een intieme sfeer (twee gitaren) een akoestische set verzorgen, op de tweede avond van het festival zal zij onder de titel "Lou Rho des presentstalent uit haar gevolg presenteren. Het gaat dan om Oddur, Peggy Sue the Pirates en Stephen Junior. Deze 'artist in residence' zal haar (huidige) artistieke signa tuur behoorlijk doen laten gel den. Wie daar een voorproefje van wil, doet er goed aan haar solo debuut 'Beloved One' te beluisteren. Haar optreden op vrijdag 8 september begint om ROTTERDAM - De meeste mensen zullen de Himalaya Regio kennen als een regio vol terreur, een streek waar gods- dienstfanatisme en strijd aan de orde van de dag zijn of juist een streek waar allerlei wazige en alternatieve types de toon aangeven. Het Himalaya Film Festival, op zondag 17 september, wil vooral een genuanceerder beeld schetsen van deze regio. Het festival bestaat uit twee sessies, waarvan de eerste om 13.30 uur begint, de tweede om 16.00 uur. De entreeprijs 22.30 uur, het 'Lou Rhodes Pre sents' festival een dag later om 22.00 uur. Dat is overigens ook gratis toegankelijk. Leed In het werk van Lou Rhodes staat veel zielenleed centraal. De dame heeft het een en ander meegemaakt in de privé-sfeer (echtscheiding, opname in een commune), op haar debuut-cd is dat duidelijk te horen. Niet uit te sluiten valt dat ook haar con cert daarvan doordrenkt zal zijn. Café LV zal ongetwijfeld uitpuilen van de mensen. per sessie is €10,- Sessie één laat drie films zien, sessie twee vertoont de prijs winnende documentaire Cry of the Snow Lion uit Tibet. Er is gefilmd tijdens negen op merkelijke reizen door Tibet, India en Nepal. De totstand koming van deze documen taire duurde dan ook maar liefst tien jaar. De film neemt de kijkers mee met een onge kende rijkdom aan beelden naar het dak van de wereld, naar zelden geziene rituelen in afgelegen kloosters, naar paardenraces bij de Khamba. Stadstoezicht Gemeente Rotterdam Rotterdam is in veel opzichten een voorloper, een stad die durft. Zonder durf had de modernste haven ter wereld niet in Rotterdam gelegen. Zonder durf was Rotterdam de wolken minder dicht genaderd. Zonder durf waren veel debatten over grootstedelijke problemen niet in Rotterdam gestart. Rotterdam zoekt medewerkers met bezieling, die hun verantwoordelijkheid nemen en ook de minder gebaande paden durven te betreden. De stad die durft zoekt mensen die durven. De stad schoon, heel, veilig en bereikbaar houden is een klus die dag en nacht doorgaat. Stadstoezicht levert daaraan een belangrijke bijdrage door te zorgen dat de spelregels van de stad worden nageleefd. Door toezicht te houden op wat er buiten gebeurt, mensen aan te spreken op hun gedrag en waar nodig een boete te geven. De komende jaren heeft Stadstoezicht veel medewerkers nodig die hiervoor dagelijks op straat en in de wijken aanwezig zijn. De functie? Alleen al door je aanwezigheid help je om van Rotterdam een prettige stad te maken. Je hebt een uniform aan, maar verder is je mond je belangrijkste wapen. Door je houding en door wat je zegt maak je indruk. Je spreekt mensen aan op ontoelaatbaar gedrag en kunt een boete geven, bijvoor beeld bij overtredingen van de milieuwetgeving of parkeerverordening. Je stapt erop af als vandalen de boel vernielen, foutparkeerders straten blokkeren, graffi tispuiters muren onderhanden nemen of als wildplassers portieken bevuilen. Wonen en samenleven in een stad als Rotterdam vraagt immers van iedereen dat we onze spelregels respecteren! Belangrijk is dat je de bewoners en bezoekers van Rotterdam een veilig gevoel geeft. Uiteraard sta je als interventiemedewerker niet alleen, je gaat altijd samen met een collega de straat op. Je werkt nauw samen met de politie en andere diensten van de gemeente Rotterdam zoals Roteb en Gemeentewerken. Vraag en aanbod? Werk je graag in een vaste wijk? Je bent in het bezit van tenminste een VMBO-diploma en hebt 2 jaar werkervaring en je bent minstens 21 jaar. Wil je werken op wisselende locaties in de hele stad? Voor die functie ben je minimaal 25 jaar en heb je een afgeronde opleiding op VMBO-niveau. Je hebt tenminste 3 jaar werkervaring en je rijbewijs B. Bovendien vind je het een uitdaging om regelmatig van werkplek te veranderen. Voor beide functies geldt dat je de Nederlandse taal goed beheerst. Het is heel belang rijk datje communicatief sterk bent, goed kunt luisteren en zaken duidelijk kunt uitleggen waarbij je begrijpt dat niet iedereen hetzelfde is en hetzelfde reageert. Je legt gemakkelijk contacten, kunt je verplaatsen in de gedachten van een ander en hebt voldoende overwicht om de ander te overtuigen. Werken in de avonduren of in het weekend is voor jou geen probleem. Je hebt een goede conditie, bent sportief, maar vooral: je hebt hart voor de stad. Het aanvangsalaris bedraagt minimaal 1578,- en maximaal 1693,- (schaal 3) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. Daarnaast krijg je vakantiegeld en een toelage voor het werken in onregelmatige dienst. We hebben een goede verlofregeling en studiemogelijkheden. Ben jij de interventiemedewerker voor Rotterdam? Bel dan voor het sollicitatiepakket naar (010) 890 23 91Kijk voor meer informatie over Stadstoezicht op www.rotterdam.nl/stadstoezicht. Een eerste psychologisch onderzoek zal plaatsvinden op 2 oktober 2006. Lekker proppen bi] Lou Rhodes

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13