n schrijven ZADKINE ZADKINE Cursussen voor Nederlandstaligen Trotse Verver: Voorschoten is nu veiliger dé Weekkrant Plezier Burgemeester Wilma Verver heeft na vijf jaar Voorschoten verruild voor Schiedam. gen. Ondanks die tegenslagen hebben we het centrum van Voorschoten een impuls gege ven, hebben we het rijke sociale en culturele leven en de sport kunnen behouden." Verver be nadrukt daarbij dat dit alles is gebeurd dankzij de goede sa menwerking in het gemeente bestuur en het ambtelijk appa raat. Een soort teamprestatie dus. "We staan met ons gezicht naar de regio toe. We weten wat onze sterke kanten zijn. Voor schoten heeft een visie en een missie." Belangrijk als het gaat om bijvoorbeeld de aanleg van de Nil ofwel de Rijlandroute tussen de A4 en de A44. Maar wellicht ook als het gaat om sa mengaan met buurman Wasse naar. Verver laat zich geen poli tieke uitspraak over wel of niet fuseren ontffutselen. "Dat is een zaak van de ge meenteraad. Kordaat De nieuwe burgemeester van Schiedam wordt gezien als een kordaat type die overal bovenop zit. Bij haar vertrek uit Voorschoten kreeg ze veel complimenten van de politiek. Er is er ook kritiek; ze zou zich overal mee bemoeien. The Green Forest zoekt leden SCHIEDAM - Het vrouwen koor "The Green Forest Se lection" is op zoek naar nieu we leden. The Green Forest Selection, voorheen een ge mengd koor, wil graag 'het' vrouwenkoor van Schiedam te worden. Het koor repe teert onder leiding van Ro bert Verheul en zingt van Nederlandstalig tot licht klassiek. Op maandag 11 september 2006 is er een openbare repetitie, in kerk gebouw De Ark, Hargplein 101 te Schiedam. Aanvang 19.45 uur Haags Kleinkoor in Dorpskerk SCHIEDAM - De eerste Avondmuziekdienst van dit seizoen in de Dorpskerk van Kethel is op zondag 24 sep tember. Het Haags Klein koor onder leiding van Hans Jansen, zingt werken van Pa- lestrina, Tallis, Rheinberger en Distier. Het concert begint om 19.00 uur en wordt afgesloten met een kort avondgebed. De dienst duurt ongeveer één uur. De liturg is ds. van de Peppel. De toegang is gratis; er is na afloop wel een collecte bij de uitgang. Expo kleding in bieb SCHIEDAM - Van 8 septem ber tot 14 oktober is in Bibli otheek Stadserf een fototen toonstelling 'Kleding van Nieuwe Schiedammers' te zien. De tentoonstelling is in samenwerking met Vluchte lingenwerk Schiedam. VOORSCHOTEN - "Voor schoten is veiliger gewor den. Ik ben trots op wat we samen, politie, gemeente bestuur en brandweer, heb ben bereikt." Burgemeester Wilma Verver is inmiddels in Schiedam aan de slag. Aan de vooravond van haar vertrek spraken wij met haar. Alleen, want een com municatieadviseur heeft ze niet nodig. Verver regelt het allemaal zelf. In het gesprek is ze net zo door tastend als ze de afgelopen vijf jaar als burgemeester in Voor schoten is geweest. Ze weet wat ze wil en neemt het voortouw. Veiligheid vindt ze belangrijk en laat dat nadrukkelijk weten. "We hebben er de afgelopen ja ren veel aan gedaan. De aanpak van hangjongeren en de verbe terde veiligheid op de stations hebben er onder andere toe ge leid, dat Voorschoten in Els- eviers' top 10 staat van veilige gemeenten in stedelijke gebie den. We zijn voor andere ge meenten een voorbeeld." Toen Verver vanuit Harderwijk naar Voorschoten kwam 'voelde het goed'. Evenwichtig "Mijn eerste indruk was dat de ambtelijke organisatie goed was georganiseerd en ik kon het me teen prima vinden met de ge meenteraad." Van een gespreid Wilma Verver, de huidige burgemeester van Schie dam, heeft met veel plezier in Voorschoten gewoond. "Ik deed er gewoon mijn boodschappen, hoewel ik me soms wat bekeken voel de. Maar ach 'it's goes with the job'. Het is natuurlijk ook een ideale gelegenheid om de mensen in een onge dwongen sfeer te ontmoe ten. Ik hoop dat de mensen mij herinneren als een burge meester die zich in dienste van de burger heeft gesteld en er voor hen was." Op vrijdag 1 september droeg burgemeester Reinier Scheeres de ambtsketen over aan Wilma Verver, voormalig burgemeester van de gemeente Voorscho ten. bedje was echter geen sprake. "Er was duidelijk behoefte aan een aardiger, waardiger, even wichtiger en transparanter ge meentebestuur. Ik heb alle ruimte gekregen om daaraan te werken. Denken in oplossingen en niet in problemen stond daarbij voorop. Ik vind dat we daarin geslaagd zijn. Bovendien hebben we financiële tegensla gen als kortingen op de uitke ring van het Rijk goed opgevan- UIEN DOOI DOM! Wlu: *y»rbmkaNi«ndiit«n? Zdf wfcmuhw! In tonrwi wfcn? SëtflmadbMi! fém Inrii wn mM eptó lei cfkemkmfü letknUuuêtkmém FOTO: WH K/ RONALD STAM Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 6 september 2006 - pagina 17 Veiver neemt voortouw EDUCATIE It. liiifiitftiiiiflEiffE lll79SdUhi TpStfSSSTT Mi i

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 17