Snel, compact en zeldzaam Nederland in de Formule 1 Op naar de top?! 32.000 kilometer! Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Volvo en Renault splitsen Na de snelle benzine turbomotor lepelt Skoda nu ook de 2 liter diesel in het vooronder van de sportieve Octavia RS. Bluetooth bij Mercedes Rafael Nadal ambassadeur Kia Opel Antara net geen 32 mille Opmars motorfietsen dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Een nieuwe Bluetooth tele foonmodule van Mercedes herkent de mobiele telefoon direct als deze binnen het be reik van de auto komt. De ge bruiker hoeft niets te doen, maar kan via deze installatie handsfree met zijn mobiele te lefoon bellen. Het systeem werkt samen met de bediening op het stuurwiel en de centrale display. Hierop kan men bla deren door het telefoonboek of zelfs een SMS lezen. Op deze manier vergeet men dus nooit meer een telefoon uit de hou der te halen. De externe anten ne tenslotte zorgt voor een uit stekende geluidskwaliteit. De module is geschikt voor een groot aantal modellen van het merk. In Duitsland heeft Volkswa gen een eigen raceklasse van de compacte Polo en daarop inhakend is er op dit moment voor 29.900 euro een limited edition verkrijg baar, de Polo GTI Cup Edi tion. Hierbij is het motorvermogen van de 1,8 liter turbomotor verder vergroot naar 180 pk (was 150 pk), waardoor het kleine bommetje nog vlotter presteert: een top van 225 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 7,5 seconden. Uiterlijk is deze versie direct herken baar aan de speciale dakspoi ler, andere bumpers en aan gepaste sideskirts. Deze zaken komen stuk voor stuk van Volkswagen Individual. Het totale pakket omvat ook nog eens 17 inch lichtmetaal en een krachtiger remsysteem met rode klauwen. Toptenniser Rafael Nadal staat de komende twee jaar centraal in de reclamecampagne van Kia. Het Spaanse tenniswonder is ambassadeur van Kia Motors. De naam Kia was al veelvuldig langs de tennisbaan te zien, zo als tijdens de Australian Open. Door het samenwerkingsver band wordt dat nog eens extra geïntensiveerd. Op de site van www.kia.nl zijn kaarten te win nen voor de Davis Cup-wed strijd Nederland-Tsjechië. Opel zet de Antara vanaf 31.995 euro in de prijslijst. De koper heeft voor dat bedrag een 2.4 li ter, 140 pk sterke Essentia-uit- voering. Die is onder andere uit gevoerd met elektronisch ge stuurde vierwielaandrijving, ESP, airco, uitgebreide audio- installatie en mistlampen voor. De middelgrote SUV wordt in februari leverbaar met een keu ze uit twee benzinemotoren en een diesel en er zijn drie uitvoe- ringsniveaus. De teller van het motorfietsen- park in Nederland stond eind vorig jaar op 553.000. Het jaar daarvoor was dat 536.934. Sinds 1990 is het motorfietsenpark verdrievoudigd. Het CBS con stateert een sterke toename in het gebruik van motorfietsen onder veertigers. Momenteel zijn 75 van de duizend motor- bezitters in de veertig. In 2000 waren dat er 45. In 2000 was de motorfiets het meest populair onder dertigers. Hoe gaat het met onze Nederlandse Formule 1 cou reur? Het kleine Midland team, waar de 27-jarige Christijan Albers voor uitkomt, is tevreden. De sponsors van de in Eindhoven geboren ambitieuze "pupil" van manager Lodewijk Varossieau willen met hem door. Op naar de top en niet minder! Dat is het plan en dat moet in 2008 realiteit wor den. Dan moet de donkerblonde frêle cou reur in een topteam zitten en mee kunnen strijden om WK-punten en het liefst de ti tel. Albers doet een goede job mede voor de hele autosport in ons land. Hij is stressbestendig, houdt het materiaal i heel en geeft alles om zijn jongens droom waar te maken. Voor het volgend jaar staan zijn kansen goed: bij Midland bijtekenen, maar ook is er sprake van een overstap naar Toro Rosso (Honda-moto- ren). "Maar eerst dit seizoen, met nog een aantal races te gaan, zo goed mogelijk afsluiten en minder pech onderweg krijgen", is Albers' motto aan de vooravond van de laatste Europese race van dit jaar in het Italiaanse Monza (AnjV). Woensdag 6 september 2006 - Pagina 47 Volvo's en Renaults deel den in Scandinavië vele ja ren gebroederlijk de vier kante meters in de show room van de dealer. Aan de samenwerking die daaraan ten grondslag lag komt van af 2008 een einde. De Zweden en de Fransen hebben besloten om niet langer 'te delen' maar ieder afzonderlijk hun weg te be wandelen waar het gaat om de distributie van auto's en onderdelen en de aftersa- les. Hoe het in de praktijk uitpakt, is de vraag omdat de dealers uiteraard inkom sten missen door deze be slissing. Zoevend De 2 liter TDI-motor uit de Volkswagen-stal is inmiddels opgewaardeerd tot een ver mogen van niet minder dan 170 pk. Bovendien blinkt de ze krachtbron uit in souples se door een koppel van 350 Nm. Dat is niet alleen hoog, maar wordt ook nog eens over een zeer breed toeren- gebied uitgespreid en dat be tekent weer een optimale souplesse. In 8,5 seconden is de 100 km/u al werkelijk heid en de auto gaat tot 225 km/u door. Naast de hatch back is ook een combi in de ze snelle dieselversie ver krijgbaar. De hatchback kost 36.105 euro. Een expeditie over 32.000 km voert twee nieuwe Ferrari's 599 Fiorano vanuit Brazilië door Argentinië, Chili, Bolivia, Pe ru, Ecuador, Colombia. Panama, Costa Rica, Nicaragua, Hond uras, El Salvador, Guatemala, Mexico, de VS en Canada met als finishplaats New York. Op 24 augustus werden de auto's afgevlagd bij de Braziliaanse Fiat fabriek in Bek» Horizonte. CP777

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 47