o o o Het Zonnehuis Vlaardingen is jasiciï L l l l l l I NIEUWE MAAS ZORGCOMBINATIE -»g- VLAARDINGEN - Veertig jaar geleden, op 4 oktober 1966, opende aan de Dillenburgsingel in Vlaardingen het Zonnehuis zijn deuren. Honderden Vlaardingers hebben er sindsdien ge woond. Evenveel familieleden of kennissen bezochten hun verwanten die er wonen of woonden. Niet minder plaatsgenoten verdienen er hun boter ham of dragen als vrijwilliger hun steentje bij aan de zorg en het welzijn van de bewoners. Verpleeg- en reactiveringscentrum het Zonnehuis is niet meer weg te denken uit de Vlaardingse gemeenschap. De officiële opening op 4 oktober 1966 met v.l.n.r. Mr. J. Klaasesz, commisaris van de Koningin in Z. H., Mevr. Klaasesz, de hr. J. Bierling secretaris hoofdbestuur, Mevr. Bierling. Bij de tijd. Het Zonnehuis maakt inmiddels deel uit van Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Daartoe behoren ook zorgcentrum Drieën-Huysen en Woonhaven de Parkflat. De Zorgcombinatie Nieuwe Maas gaat met haar tijd mee met nieuwe initiatieven op het gebied van wonen en zorg. De komende vijf weken kunt u er in Groot Vlaardingen meer over lezen. Open Huis voor oud medewerkers van het Zonnehuis. Op vrijdag 29 september houdt het Zonnehuis een Open Huis voor oud medewerkers. Omdat niet meer te achter halen is wie er in de afgelopen jaren allemaal in het Zonnehuis hebben gewerkt, worden oud medewerkers opgeroepen zich te melden. Werkte u ooit in het Zonnehuis? Of kent u nog namen en adressen van oud medewerkers? U en uw oud collega's kunnen zich vóór 9 september op één van de volgende manieren opgeven per Email: info@nieuwemaas.nl of per brief: Directiesecretariaat, Antwoordnummer 551, 3130 WB Vlaardingen Puzzelen. Bij een jubileum hoort ook iets feestelijks. Daarom is er elke week een prijspuzzel. De winnaar ontvangt een cadeaubon van 10 Euro. Na vijf weken is er een extra prijs, voor diegenen die alle weken meege- puzzeld hebben. Vrijwillige chauffeurs rolstoelbus gezocht. Zorginstellingen, zoals het Zonnehuis en Drieën-Huysen kunnen tegenwoordig niet meer zonder vrijwilligerswerk. Vrijwilligers zijn niet alleen onmisbaar als het gaat om de ondersteuning bij tal van activiteiten. Zij zijn het, die er voor zorgen dat bewoners in het Zonnehuis, de Parkflat en in Drieën- Huysen een band kunnen houden met de Vlaardingse samenleving. Net als iedereen willen ook bewoners er graag eens uit. Zonder hulp gaat dat niet meer. Dankzij de inzet van vrijwilligers kunnen er enkele rolstoelbussen rijden. Helaas kan van deze voorziening niet optimaal gebruik gemaakt worden door een gebrek aan vrijwillige chauffeurs. Er zijn op korte termijn zeker tien mensen nodig om zeven dagen per week bewoners de gelegenheid te kunnen geven om een bezoek te brengen aan familie of deel te laten nemen aan een uitstapje. Reizen is voor de meeste Vlaardingers gelukkig de gewoonste zaak van de wereld. Voor de rolstoelgebonden bewoner van Zorgcombinatie Nieuwe Maas is het een vorm van luxe, die zonder vrijwilligersinzet onbereikbaar is. Van vrijwillige chauffeurs wordt verwacht dat zij tenminste één keer per week de rolstoelbus besturen. Verder zijn een rijbewijs B, een goede gezondheid en een gezellig karakter onmisbaar om deze functie uit te kunnen oefenen. Daar staat tegenover dat vrijwillige chauffeurs hun rijkwaliteiten kunnen verbeteren door het volgen van ANWB-trainingen. Zorgcombinatie Nieuwe Maas vraagt ten behoeve van haar bewoners tijd van vrijwilligers, maar stelt daar opleidings mogelijkheden tegenover als dat nodig is. Verras de bewoners in het jubileumjaar van het Zonnehuis met uw aanmelding als vrijwillig chauffeur! U kunt zich aanmelden (ook voor andere functies) door het invullen van de bon op deze pagina en deze sturen aan Vrijwilligerscoördinator Zorgcombinatie Nieuwe Maas, Antwoordnummer 5513130 WB Vlaardingen. U kunt ook bellen (maandag-, dinsdag- of woensdagmorgen) naar 010-4759595 en vragen naar Rohaja Lie of Jan de Geus. schrift geleerde kolen emmer afgevaar digde filmprijs 10 T Chinese hond zandheuvel geheel gevuld 8 T schrijfgerei drank bontsoort vulkanisch product 9 man van adel honing drank 11 insect globe kleur- middel geweld Zwitsers gerecht zwak 3 vrouw T tenue 6 werktuig f knaagdier muurholte hemelruim 4 inktvis 2 volks verhaal schaak term hoofd deksel speelkaart 7 aan gaande landtong bijbelse stad kerk gebruik 1 bolgewas groot moeder 5 vorsten- titel 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Oplossing sturen naar Jan de Geus, Antwoordnr.: 551 - 3130 WB Vlaardingen Zorgcombinatie Nieuwe Maas Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen Tel.: 010 - 475 95 95 Fax: 010-475 95 00 De Burgemeester van Vlaardingen Mr. J. Heusdens, slaat de eerste paal voor het Zonnehuis op 20 december 1963. JA, ik wil graag een gesprek over vrijwilligerswerk en heb belangstelling voor: O O Mijn naam Adres Woonplaats Telefoon VRIJWILLIG CHAUFFEUR ROLSTOELBUS andere vrijwilligerstaak Wilt u zo spoedig mogelijk een afspraak met mij maken Deze bon kunt u sturen aan Vrijwilligerscoördinator het Zonnehuis, Antwoordnummer 551, 3130 WB Vlaardingen. Postzegel is niet nodig. Deelnemer in de Zonnehuisgroep E-mail: info@nieuwemaas.nl www.nieuwemaas.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 56