Het Zonnehuis heeft wat te vieran.o o o OQ o o O 1 I - - O Q rrr Oq O NIEUWE MAAS ZORGCOMBINATIE 1 T 11 kwaal 10 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 VLAARDINGEN - Al bijna 40 jaar is het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel een in Vlaardingen niet meer weg te denken zorginstelling. Het jubileum in oktober is reden om in deze krant een beeld te geven van de ontwikkelingen van de organisatie. In veertig jaar is er in en rond de zorg veel veranderd. Bewoners worden in de gelegenheid gesteld om hun leven naar eigen inzicht in te richten. Ondanks ziekte of handicap. De organisatie van het zorgaanbod en de inrichting van de woonomgeving van en is daardoor sterk veranderd. Iemand die de zorg en de gebouwen alleen nog kent uit de beginjaren zal het gevoel krijgen dat er compleet andere instellingen zijn gekomen. Een paar voorbeelden van recente ver anderingen: Zowel in het Zonnehuis als in Drieën-Huysen zijn elementen uit de stedelijke omgeving binnen de instelling gebracht. Horecavoorzieningen en een winkelplein zijn geen vreemde verschijning meer. Woonhaven de Parkflat staat op het terrein van het Zonnehuis. Hier wonen 30 demen terende ouderen. De wijk Babberspolder- Oost wordt geherstructureerd. In het eerste complex dat hier nieuw wordt gebouwd, start begin 2007 Woonhaven Adriaan Pauw. Hier wonen straks 36 mensen met dementie. Zowel in Woonhaven de Parkflat als in Woonhaven Adriaan Pauw wonen be woners in groepen van zes personen in een huiselijke omgeving. De meeste van hen in een eigen zit/slaapkamer, die zij zelf kunnen inrichten. Daarnaast heeft elke woongroep een huiskamer en een keuken. Binnen elke woongroep nemen de bewoners deel aan normale dagelijkse activiteiten, die zij vroeger ook al deden. Mede dankzij een forse financiële bijdrage van het Prinses Beatrix Fonds kan in 2007 gestart worden met de bouw van jongerenhuisvesting. Het complex gaat bestaan uit twintig tweekamer apparte menten voor jongeren die verpleeghuiszorg nodig hebben. De appartementen zijn voorzien van domotica - dat wil zeggen slimme technologie - waardoor zij zo zelf standig mogelijk kunnen wonen. De benodigde zorg krijgen zij van Zorgcom- binatie Nieuwe Maas. Het complex komt op het terrein van het Zonnehuis. Het Zonnehuis is jarig. De ontwikkelingen in en rond het Zonnehuis laten zien, dat er meer te vieren is dan alleen een veertig jarig bestaan. De organisatie heeft niet stilge staan, maar is met haar tijd meegegaan. De faciliteiten die vandaag de dag dankzij overheden, collega-instellingen en niet in de laatste plaats de inzet van personeel en vrijwilligers beschikbaar zijn, zijn niet meer te vergelijken met die van de begintijd. En ook dat is een goede reden voor een feest! Vrijwillige gastheren en gastvrouw en gezocht. In het Zonnehuis en in Drieën-Huysen kunnen bewoners gebruik maken van een restaurant. Een gezellige omgeving, waarin zij andere bewoners of bezoekende familie leden kunnen ontmoeten. Naar buiten gaan en een terrasje pikken zit er voor de meeste bewoners niet meer in. Hun ziekte, handicap of leeftijd zijn vaak een te grote barrière. Dankzij vrijwilligers die zich rond het horecagebeuren willen inzetten, is het mogelijk om bewoners het gevoel te geven er even gezellig uit te kunnen zijn. Recent zijn de horecapunten uitgebreid en opgeknapt. Daardoor zijn er voldoende technische voorzieningen om meer service te leveren aan bewoners en hun bezoek. Met de hulp van vrijwilligers die de rol van gastheer of gastvrouw willen vervullen, lukt het om zoveel mogelijk bewoners te laten genieten van de mogelijkheden van de horecavoorzieningen. Bent u gastvrij, vindt u het leuk om achter een bar te staan of om bewoner en bezoek aan hun tafel te bedienen? Wilt u bewoners helpen om van hun kamer in het restaurant te komen (en weer terug)? Wilt u assisteren bij koffie- schenken op een woonafdelingen of bij het serveren van de maaltijden in het res taurant? Meldt u in dit jubileumjaar aan als vrijwillig gastheer of gastvrouw en breng met de bewoners een toast uit op de nieuwe en dankbare invulling van uw vrije tijd. U kunt zich aanmelden (ook voor andere functies) door het invullen van de bon op deze pagina en deze sturen aan Vrijwilligerscoördinator het Zonnehuis, Antwoordnummer 551, 3130 WB Vlaar dingen. kunt ook bellen (maandag- dinsdag- of woensdagmorgen) naar 010 4759595 en vragen naar Rohaja Lie of Jan de Geus. Eten uit grootkeuken (1966). Hapjes naar keuze op de afdeling (2006). hoofd officier doodkalm r hemel lichaam wijfjes- schaap grondbalk v.e. deur r herfst bloem r wedstrijd beker r deel van een boom spelonk waterlelie ijverig niet breed pluimbal sportman r koppelriem Europeaan talent vesting werk bovendien altijd 8 opstande ling verfbordje halfaap duinvallei kleinood straatsteen knorhaan bazige vrouw armholte middelpunt vaartuig bezittelijk vnw. loofboom dieren geluid geliefde van Zeus geluk- brenger Oplossing sturen naar Jan de Geus, Antwoordnr.: 551 - 3130 WB Vlaardingen Zorgcombinatie Nieuwe Maas Deelnemer in de Zonnehuisgroep Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen Tel.: 010 - 475 95 95 Fax: 010 - 475 95 00 E-mail: info@nieuwemaas.ril Ruimte om je thuis te voelen www.nieuwemaas.nl JA, ik wil graag een gesprek over vrijwilligerswerk en heb belangstelling voor: O VRIJWILLIG MEDEWERKER HORECA GASTHEER GASTVROUW O andere functie Mijn naam Adres Woonplaats Telefoon Wilt u zo spoedig mogelijk een afspraak met mij maken Deze bon kunt u sturen aan Vrijwilligerscoördinator het Zonnehuis, Antwoordnummer 551, 3130 WB Vlaardingen. Postzegel is niet nodig.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 11