OPEN HUIS ZATERDAG 16 SEPTEMBER 2006 11.00 - 14.00 UUR MOERMAN DE JONG Kievitslaan 17 Korte Kerkstraat 6b Swammerdamsingel 63 Jacob van Lennepstraat 16 Rotterdamsedijk 221 c Joop den Uvllaan 3 dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Filmhuis Verzameling SCHIEDAM - Het Filmhuis draait donderdag Three Ti mes. Voor vrijdag en zater dag staat Capote op het pro gramma. Kaarten kosten 7 euro en aanvang op beide dagen is 21.00 uur. In Three Times voert de Taiwanese regisseur Hou Hsiao-hsien hetzelfde liefdespaar op in drie verschillende verhalen over de obstakels in de lief de, respectievelijk gesitueerd in 1966,1911 en 2005. Adem benemend mooie beelden en sfeerbepalende muziek. De gruwelijke slachting van de familie Clutter in novem ber 1959 zou waarschijnlijk na bijna vijftig jaar totaal ver geten zijn. Ware het niet dat schrijver Truman Capote, na het lezen van een krantenar tikel over de moorden, be sluit om naar Kansas te gaan om er een artikel over te schrijven. Hij wordt verge zeld door jeugdvriendin en schrijfster Harper Lee. Capo te weet het vertrouwen te winnen van de plattelands bevolking. Met name dat van rechercheur Dewey, die de leiding heeft over het onder zoek naar moord. Maar hij leert ook de hoofdverdachte kennen. Capote ziet in dat zijn artikel uit kan groeien tot een diepzinnig boek over de cultuurbotsing tussen twee Amerika's: dat van de slacht offers en dat van de daders. SCHIEDAM - De Schiedam- se distillateur Rein Mel- chers heeft een indrukwek kende collectie miniatuur drankflesjes verzameld. In dit tweede deel van het in terview vertelt hij het ver haal achter de verzameling. "Zestig jaar geleden kwam ver zamelaar dhr. B.J. de Jongh - een lid van S.T.V. Utile Dulce, de Schiedamse toneelvereni ging waarvan veel prominente Schiedammers lid waren - bij de distilleerderij P. Melchers op bezoek. Hij was in 1911 begon nen met het verzamelen van miniatuur drankflesjes en tegen die tijd telde zijn collectie zo'n 2.500 flesjes, nauwkeurig inge schreven, genummerd en geda teerd. Van sommige exempla ren is zelfs een nauwkeurige be schrijving, zodat alles netjes is vastgelegd voor het nageslacht. Het doel van het bezoek aan Melchers was dat hij een onder komen zocht voor zijn unieke verzameling, die de oorlog, wonder boven wonder, schade vrij was doorgekomen. Hij vroeg aan de vader van Rein: "Lambert weet jij geen gelegen heid?" Die antwoordde direct: "Je kunt bij mij terecht en mijn zoon Rein wil dat best doen." Want hij zag onmiddellijk het enorme belang hiervan in." "In 1947 kwamen de flesjes naar Schiedam en ze werden naar soort en land gesorteerd en de beschrijving werd met locatie en nummer gecompleteerd. Voor het beheer van de verza meling werd een stichting opge richt die uiteindelijk in 1959 de naam "Stichting Verzameling B.J. de Jongh" kreeg. Ten tijde van de oprichting van de stich ting waren er 2547 miniatuur flesjes en kruikjes en in 1968 is de verzameling al uitgegroeid tot ca. 5800 stuks, allen met de originele inhoud en in minia tuur afmeting ten opzichte van de normale drankflessen." Rein Melchers ging door met het verzamelen van flesjes. Dis tillateurs over de gehele wereld werden aangeschreven voor miniaturen en/of beschrijvin gen. Na de verkoop van de dis tilleerderij van Melchers in 1976 is de verzameling flesjes in het pand aan de Lange Haven ge bleven, maar de stichting "Ver zameling B.J. de Jongh" bleef ei genaar. In november 1984 zijn de flesjes naar het Stedelijk Museum ge haald. Thans is ongeveer een derde deel van de totale verza meling te zien in het Gedistil leerd Museum in het oude pand van distilleerderij P. Melchers, Lange Haven 74-76 te Schie dam. Voor het tweede deel van het gesprek met Rein Melchers zijn we beland in het pand wat eens zijn distilleerderij was, het huidige jenevermu seum aan de Lange Haven. Vanaf 1947 houdt Rein zich, op verzoek van zijn vader Lambert Melchers, intensief bezig met het verzamelen van miniatuur drankflesjes voor het flesjesmuseum van Melchers. Hij heeft hiervoor destijds een ruimte in het bedrijf verbouwd. Rein Melchers bij de verzameling miniatuur drankflesjes in het Jenevermuseum. foto: whk Vraagprijs 219.000,- k.k. Vraagprijs 224.500,- k.k. Vraagprijs 349.000,- k.k. Vraagprijs 179.500,- Vraagprijs 115.000,- k.k. Vraagprijs 224.500,- k.k. Lange Kerkstraat 80-3111 NR Schiedam Tel.: 010-4264450 - www.moerman-dejong.nl Woensdag 13 september 2006 - Pagina 30 Een unieke vevzameling drankflesjes DOOR RINUS VAN TIEL Aantrekkelijke, goed onderhouden, eengezinswoning in Schiedam Noord met voortuin en zonnige achtertuin. Gunstig gelegen nabij winkelcentrum De Hof van Spaland, scholen en Beatrixpark. De woning heeft een sfeervolle woonkamer met parketvloer, een luxe keuken met inbouwapparatuur, drie slaapkamers en staat op eigen grond. Woonoppervlak ca. 90 m2. In het centrum van Schiedam gelegen, goed onderhouden stadswoning met buitenplaats. De woning heeft een karakte ristieke, knusse, woonkamer met houten vloer, open haard, grote raampartij, hoog plafond met sierlijsten en ornament. Een open keuken, heeft twee ruime slaapkamers een nette badkamer, heeft veel bergruimte en staat op eigen grond. Woonoppervlak ca. 105 m2. Fraai, aan karakteristiek gedeelte van singel gelegen, goed onderhouden, sfeervolle jaren '30 woning met veel authentie ke details, kelder onder gehele pand, bergvliering, voor- en achtertuin met zonneterras. De woning heeft een woonkamer en suite met openslaande deuren naar terras op het zuiden, luxe keuken, 5 slaapkamers en een luxe badkamer. Woonoppervlak ca. 160 m2 (excl. kelder) In Schiedam West gelegen hoekwoning met achtertuin en garage/schuur. De woning heeft op de beg.gr. een woon- /werkkamer, een ruime woonkeuken, een tuin welke is v.v. een berging en een aangebouwde garage/schuur. Op de 1e verd. bevindt zich de woonkamer, een slaapkamer en een badkamer. Op de 2e verd. bevinden zich drie slaapkamers. Woonoppervlak ca. 135 m2. Een aantal zaken intern en aan het casco dienen nog nader afgewerkt te worden. Nabij het centrum van Schiedam gelegen 3 (voorheen 4) kamer app. op de 3e verd.. Het app. heeft een ruime doorzon woonkamer met massief grenen vloer en balkon aan de ach terzijde, twee slaapkamers, een nette keuken en een nette badkamer v.v. wastafelmeubel en douchecabine. Het app. is geheel v.v. kunststof kozijnen met dubbel glas, berging in de onderbouw. Woonoppervlak 75 m2. Rustig maar toch centraal gelegen ruim 3-kamerapp. op de beg.gr. van toren de Vrijheid van project Schiehart. Het app. is gelegen in een parkachtige omgeving met veel groen, waterpartij en direct uitzicht op de historische molens van Schiedam, beschikt over een zonnig, direct aan het water gelegen, terras, heeft een aparte berging en een eigen par keerplaats in afgesloten parkeergarage. Makelaars (us.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 30