Projectontwikkelaars gooien stad dicht 1300.000 1180.000 1180.000, €250.000, 490.000/ POP&POP PAST-ELLE Lingerie Borstprotheses Portretten in woord en beeld Vastgoed BV momy Er op uit in 't Groen? Doen! Onze cliënten zoeken een huis in uw regio Nieuwe cursussen Tai Chi dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Meer belangstelling natuur V,M.riüï De natuur wordt een warni hart toegedragen. Dat bleek wel uit de grote belangstelling voor de themadag op de Boshoek. Lions- club de Riviere heeft met de Boshoek sponsorloterij geld ingeza meld voor de beplanting van het nieuwe terrein. foto: pr SCHIEDAM - Ivo Opstelten, Reinier Scheeres, boekenvrouw Maria Heiden, beeldend kun stenaar Cor Kraat, de Schie- damse museumdirecteur Diana Wind, distillateurondernemer Bob de Kuyper en verslaggever Jack Kerklaan. Het zijn enkele van de Schiedammers en Rot terdammers, die in woord en beeld zijn geportretteerd door drie kunstenaars van de Stich ting Kunstwerkt. Vanaf komen de zondag is het resultaat te zien in Pand Paulus onder de noemer Maasverhalen. Kunstenaars Willem van Hest, Marita Beukers en Eric Ruygers presenteren in beeld - tekenin gen, foto's en schilderijen - en in tekst eigenzinnige portretten. Schiedam - Aad Hoogstad briest nog even na. Als bewoner van de wijk Schiedam Oost is hij alle overlast in de wijk meer dan zat. "En ik ben niet de enige", weet hij. "De hele wijk denkt er zo over." Bron van alle ergernis is de overlast die alle nieuw bouw activiteiten met zich mee brengen vooral voor fietsers en scootmobile-rijders. Schieveste vordert gestaag, aan het Sta tionsplein wordt nog druk ge sleuteld en op de PKOlaan is nog maar één rijbaan beschik baar in verband met nieuw bouw. Als fietser is het vaak sla- Driemaal hetzelfde gezicht, driemaal een andere kijk op de geportretteerde. Een selectie Rotterdammers en Schiedam mers, beroemdheden en onbe kenden, vrienden, onderwij zers, burgemeesters, kunste- naars en journalisten; oude en jonge vrouwen en mannen van alle culturen passeren de revue. Het resultaat is een maatschap pelijke tentoonstelling die de prachtige historische ruimte van Pand Paulus vult met actu ele gezichten, symbolische por tretten en verhalen van mensen uit de twee steden waar de kun stenaars zich mee verbonden voelen. Bij de tentoonstelling verschijnt ook het boek Maasverhalen, waarin alle geportretteerden met tekst en één of meerdere af beeldingen zijn vertegenwoor digd. De inleiding is geschreven door de Schiedamse burge meester mevrouw W.M. Verver- Aartsen en de Rotterdamse nachtburgemeester Jules Deel- der. Het eerste exemplaar wordt donderdag 14 september uitge reikt aan Maria Heiden. De tentoonstelling wordt om 16.00 uur geopend door burge meester W.M. Verver-Aartsen. lom rijden. "Ik werk in de Spaanse polder maar als je daar heen wilt met de fiets dan kun je zo'n beetje nergens meer door", aldus Hoogstad, "De tunnel is afgesloten dus moetje naar bo ven naar de Horvathweg maar ook daar bleek vorige week de aannemer afzettingen voor fiet sers geplaatst te hebben." De scootmobile-rijders konden nergens heen omdat de stoep van het rijpad naar het voetpad te hoog bleek. "Alles lijkt te moeten wijken ten gunste van de projectontwikke laars", vindt Hoogstad die overi gens best begrijpt dat de ver nieuwingen in zijn wijk met oRd Fietsers en scootmobiel-rijders moeten hindernis na hindernis nemen vanwege de nieuwbouwprojecten. foto: whk overlast gepaard gaan. "Wat ik niet begrijp is waarom het één en ander niet in samenspraak met de bewoners kan. Je kunt de zaken toch fatsoenlijk met el - kaar afspreken?" Gesprekken met de partijen hebben tot op heden niets opgeleverd. Hoog stad: "De aannemers lijken lak aan alles te hebben." Gezocht: Tuintje zonder kinderen Deze broer en zus van 5 jaar oud zijn op zoek naar een huis met een tuin. Het liefst zonder kleine kinderen want die vinden ze nogal eng. Doerak is cypers/wit en Flo- rie is een schildpad. Het zijn katten die in het begin een beetje moeten wennen aan een nieuwe omgeving, maar als ze zich thuis voelen wil len ze graag kroelen. Wie heeft er nog een plekje over voor deze grote kater en zijn lieve zus. Meer info Dieren tehuis Hargahoeve, tel. 010471.41.51. Voorspellende voorwerpen SCHIEDAM - Paragnost Lo- raine Koster doet waarne mingen aan de hand van voorwerpen. Op donderdag 14 september is Koster te gast op de verenigingsavond van Harmonia. Het publiek mag zelf voorwerpen mee nemen. De avond begint om 19.45 uur in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Toegang 5 euro. Inbreker houdt het hoofd koel SCHIEDAM - Een 24-jarige inbreker is in de nacht van donderdag op vrijdag op he-' terdaad betrapt in een koel cel aan de Mgr. Nolenslaan. t Schiedam Soaland Schiedam Oost Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum Schiedam West Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl Luxe lingerie t/m H o.a. Felina, Rosa Faia, Anita, Empreinte Panty-corseletten Ondergoed: Schiesser, Triumph, Sloggi en Ten Cate Nachtmode Aangepaste Lingerie: borstprothesen en badmode Waalstraat 36 - 3131 CS Vlaardingen Tel.: 010 - 434 23 99 VAN LOENEN 50 jaar Prinses Beatrix Fonds jL nationale jubileumcollecte Wie Het Waaigat Wonen Vlaardingen Wat Diverse meubelen, kortingen tot 75% Waar Waaigat magazijn; Vleersteeg 31 Wanneer Zaterdag 16 September 10:00-16:00 Telefoon: 010 - 474 80 79 Woensdag 13 september 2006 - Pagina 8 Maasverhalen DOOR MARIANNE VAN VELZEN AFSTAPPEN REGIO - Op zondag 17 sep tember gaat er een natuur wandeling van start bij 't Weegje/ Gouwebos/Wad- dinxveen, georganiseerd door Groenservice Zuid-Hol land en Wegener Huis-aan- huiskranten. Er zijn wandel routes van 5 (met puzzel- tocht voor kinderen), 10 en 15 km. Startpunt: NS sta tion Waddinxveen, sta tionsplein in Waddinxveen. Start: tussen 11.00 en 15.00 uur op eigen gele genheid en om 14.00 uur met gids. Kosten: 1,- en 0,50 t/m 12 jaar. Info: 010-2981010 of www.re- creatiezuidholland.nl. I Dam 37 - 45, Schiedam T. 010 -426 61 92 www.vanloenen.info fCBFE voor ziekten die de spieren verlammen Het Prinses Beatrix Fonds zet zich in voor alle patiënten met spierziekten, Parkinson, Huntington, MS, polio en spasticiteit. Helpt u? Geef gul aan de collectant van de (10 t/m 16 september) f Collectant gemist? Geef via giro 969. Bedankt!, Ivo Niehe, ambassadeur I MAGAZIJN VERKOOP Voor meer informatie kijk op www.waaigatwonen.nl of bel 010-4343685 T'ai Chi Ch'uan is een oude vorm van beweging en meditatie, gebaseerd op het Chinese concept van de innerlijke energie. Door zeer langzaam, ontspannen en geconcentreerd te bewegen kan men veel kracht ontwikkelen. Door middel van sier lijke bewegingen en een uitgebalanceerde ademhaling komen lichaam en geest tot rust. Het bijzondere van Tai Chi is dat het niet vraagt om een goede conditie, maar wel om veel concentratie. Tot op hoge leeftijd kan men daarom Tai Chi beoefenen en de weldadige uitwerking op lichaam en geest ervaren. Binnenkort starten er 3 nieuwe groepen Tai Chi. Maandag 19 - 20 u - Yang-stijl beginners fc Maandag 20 - 21 u - Chen-stijl zwaard voor ieder met tai chi-ervaring fc Dinsdag 21 - 22 u - Wu-stijl beginners Kom op maandag 25 en dinsdag 26 sep tember op bovenstaande tijden langs voor een gratis en vrijblijvende introduktieles. Profiteer van onze 2-voor-de-prijs-van-1 aktie! Train een maand 2 sporten en betaal er maar 1. Voor meer info: www.sportschoolthomas.nl SPORTSCHOOL EGBERTH THOMAS Vetteoordskade (zijstr. Westhavenkade), Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 8