Zonnehuis féést ook buiten de dei®., o o o O I I I l l l l O O NIEUWE MAAS ZORGCOMBINATIE Vlaardingen - Het veertig jarig jubileum van het Zonnehuis heeft ook een uitstraling naar buiten. Zorg en dienstverlening vanuit het Zonnehuis bij mensen thuis kwam 40 jaar geleden niet voor. Tegenwoordig komen mede werkers naar de mensen toe. Op die manier sluiten wij aan bij hun behoefte om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Op het gebied van wonen werken wij nauw samen met woning bouwcorporaties. Opvang, bijvoorbeeld overdag, als aan vulling op zelfstandig wonen. Wij noemen dit aanvullend verblijf. Gedurende het verblijf in het Zonnehuis, Drieën-Huysen of elders wordt een maaltijd aangeboden. Ook zijn er activiteiten waaraan kan worden deelgenomen. Op indicatie kan therapie w/orden gevolgd. Verzorgingshuiszorg aan huis is bedoeld voor ouderen die zo lang mogelijk thuis willen blijven wonen. Het kan ook een overbrugging zijn naar een opname in het verzorgingshuis. Deze zorg wordt bij de cliënt thuis gegeven in samenwerking met Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. Het doel is het zoveel mogelijk behouden van zelfstandigheid en het bieden van veiligheid en zekerheid. Ook verpleeghuiszorg wordt thuis gegeven, zodat men zo lang mogelijk zelfstandig kan blijven wonen. Ook bij deze vorm van zorgverlening werken we samen met Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. Kern van de werkzaamheden is het geven van begeleiding bij het leren omgaan met de gevolgen en/of beperkingen veroorzaakt door het ziektebeeld. In seniorenappartementen, die worden verhuurd door Waterweg Wonen, wonen ouderen geheel zelfstandig. Wanneer zij minder of meer zorg en/of dienstverlening nodig hebben kunnen zij die in hun eigen woning krijgen. Uitgangspunt is dat cliënten hier gedurende de rest van hun leven kunnen blijven wonen. Zorgcombinatie Nieuwe Maas, waarvan het Zonnehuis een onderdeel is, biedt hier het Woon-Zorg- abonnement. Dit abonnement maakt het mogelijk zelfstandig te wonen en te leven, én 24 uur per dag verzekerd te zijn van hulp. Alarmering en alarmopvolgen zijn dan ook een belangrijk onderdeel van dit abonne ment, evenals een zorgconsulent, die onbeperkt ingezet kan worden. Franca Tuijtjens, telefoon 06 - 4335 3820, E- mail: ftuijtjens@nieuwemaas.nl Gezelligheid kent geen tijd. Mensen die vast in het Zonnehuis verblijven, wonen daar. Vaak voor de rest van hun leven. Net als iedere andere inwoner van Vlaardingen hebben zij behoefte aan ontspanning en recreatie. Deelname aan activiteiten die in het Zonnehuis worden aangeboden doorbreekt de sleur van alle dag. Het ziek zijn en de afhankelijkheid van bewoners lijkt soms een alles overheersende factor. Gelukkig dragen de vrijwilligers er met hun aanwezigheid in belangrijke mate aan bij dat er extra aandacht en een luisterend oor voor hen is. Juist het feit dat bewoners telkens weer hun verhaal kwijt kunnen bij vrijwilligers, maakt dat hun positie binnen het Zonnehuis zo belangrijk is. Het zijn de vrijwilligers, die elke dag weer onderstrepen dat tijd en aandacht heel belangrijke factoren zijn, die bijdragen aan het welzijn van de bewoners. Misschien vindt u het leuk om u in te zetten voor het welzijn van bewoners? Elke week zijn er verschillende (recreatieve) activi teiten. U moet daarbij niet alleen denken aan kleinschalige activiteiten op een afdeling, zoals zingen of voorlezen of wandelen. Ook de wat grotere activiteiten zoals uitstapjes of het organiseren van een muzikale avond met een artiest horen daarbij. Veel bewoners zijn niet meer in staat om zelfstandig aan een activiteit deel te nemen. Zij zijn afhankelijk van de hulp van een vrijwilliger om naar de activiteit te gaan en terug te keren naar hun kamer. Ook dat hoort bij het helpen tijdens recreatieve activiteiten. Nov. 1966 - de eerste zusters melden zich. Wanneer u over zorgverlening buiten de muren van het Zonnehuis of Drieën-Huysen vragen heeft, kunt u contact opnemen met Muziekavond in het Zonnehuis. Enkele voorbeelden van activiteiten waar voor vrijwilligers gezocht worden zijn: recreatieavonden, handenarbeid, spelac tiviteiten, bingo-avond, filmavond, (klassieke) muziek, voorlezen, internetcafé, mannensoos, wandelen, natuurgroep en kookgroep. Misschien is het iets voor u? Verras de bewoners in het Zonnehuis en meldt u aan als vrijwilliger. U kunt hen geen mooier jubileumcadeau geven! U kunt zich aanmelden (ook voor andere functies) door het invullen van de bon op deze pagina. U kunt ook bellen (maandag-, dinsdag- of woensdagmorgen) naar 010- 4759595 en vragen naar Rohaja Lie of Jan de Geus. militair kluchtige nabootsing vrucht eerbetoon schaak term spreker 8 vochtig edelgas 4 jong varken handels term 10 schoof T ambts gewaad 11 zuidvrucht glansverf hoofdkerk 1 veld graveur 6 lijst radkrans vijand schap schaamte melksuiker 7 Japans bordspel f roeibank uitroep gevoelvol T geestig heid T bolvormig 3 moed tuit van een kan 2 tovergodin staartster Griekse letter rondhout 5 halfzacht 9 muziek noot T grondsoort wissel borgtocht 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Oplossing sturen naar Jan de Geus, Antwoordnr.: 551 - 3130 WB Vlaardingen Zorgcombinatie Nieuwe Maas Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen Tel.: 010 - 475 95 95 Fax:010-475 95 00 JA, ik wil graag een gesprek over vrijwilligerswerk en heb belangstelling voor: O VRIJWILLIGER RECREATIE Ik heb belangstelling voor één of enkele specifieke activiteit(en) en geef hierbij graag door dat ik met name belangstelling heb voor de volgende activiteit(en) (zie ook het lijstje in de tekst) Mijn naam Adres Woonplaats Telefoon Wilt u zo spoedig mogelijk een afspraak met mij maken Deze bon kunt u sturen aan Vrijwilligerscoördinator het Zonnehuis, Antwoordnummer 551, 3130 WB Vlaardingen. Postzegel is niet nodig. Deelnemer in de Zonnehuisgroep E-mail: info@nieuwemaas.nl Ruimte om je thuis te voelen www.nieuwemaas.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12