Cocktail Night Sneltekenaar Live Music T'zCecom Taptoe: veel show Bouw je eigen huis en spektakel Vrijdag 22-09 Zondag 24-09 v.,. 1. 00 ""J ■vea Avea's Branders Acties „rfrtsar.de Zaterdag 23-09 v... «.00 ou. Recordpoging grootste dorp van karton Startschot op Stadserf dé Weekkrant BRANDERSFEESTEN Galis ludiek («MM"™" Met allround zangerJohanJO^on SCHIEDAM: CENTERS HOOGSTRAAT 121 dat moet je beleven Gespecialiseerd in alle netwerken Hoogstraat 5 tel. 010-4261547 3111 HA Schiedam Samsung VP 1)36t.w.v. €299, Nokt a 1600 Samsung X680 Navmajj ICN330 t.w.v. €229,- 10% korting op alle rr-Mobilc prepaid paketten Geen aansluitkosten, a G ratis Holiday Option (t.w.v. 10,-). a Tot 5 maanden 50% korting op je Relax belbundel. Fifties Rock roll herleeft Swingen op Schiedam Live SCHIEDAM - Tijdens de Brandersfeesten treden in cafe's en restaurants talloze bands op. Jazz, rock, blues en covers komen aan bod tij dens Schiedam Live. Dat wordt dus swingen dit week einde. Gratis naar het museum SCHIEDAM - Bezoekers van de Brandersfeesten mogen gratis naar het Stedelijk Mu seum. Daar is momenteel te zien: Zeilen omhoog, een impressie van zeven jaar Doek!, De portrettenserie van 'Appel tot Zadkine' van de Duitse fotograaf Frits Spitz en de tentoonstelling Kunst uit huis: Collectie Al te- na Boswinkel. Lichtjestour langs zorgcentra SCHIEDAM - Voor de Gon delvaart van start gaat is er zaterdag een lichtjestour door de stad. Er wordt om 20.00 uur gestart vanaf vier locaties: Francois HaverSch- midt, DrieMaasStede, Fran- keland en Muziekcentrum Opmaat. De lampionnenop- tocht gaat langs ouderenhui- zen en verzorgingstehuizen. Op die manier komen dë Brandersfeesten naar stads genoten die zelf niet naar de Brandersfeesten kunnen ko men, is het idee achter de optocht. De Schiedamse drumbands lopen voorop. Een van de tochten eindigt op de Lange Haven voor de Korenbeurs, een goede plek om de Gondelvaart te aan schouwen. Wij kunnen ook met u een ander pakket vraag bet aan een van onze medewerkers Actie» geldig op 22, 23 en 24 september SCHIEDAM - "Veel show en spektakel", dat belooft Gerrit Akkerman voor de Taptoe, die vrijdag om 20.00 uur begint op het Stadserf. De Taptoe is een echte publiek strekker. Logisch vindt Akker man, want de oude marsen van twee pasjes vooruit en vier pas jes achteruit hebben plaats ge maakt voor spectaculaire shows met uitgekiende choreografie en populaire muziekarrange- menten. "Dat is destijds overge waaid vanuit Amerika," aldus Akkerman, "De Highschool corpsen daar gaven geweldige terdag 23 september plaats op de Koemarkt. Vanaf 10.00 uur kunnen de kin deren aan de slag. Onder een speciale overkapping aan een grote tafel mogen ze hun cre atieve talenten helemaal uitle- ven. De bouwplaten van de huisjes zijn op het kantoor van Maeslanden aan de Koemarkt op te halen. Er is keus uit diver se typen huisjes. Elke deelne mer krijgt een eigendomscerti ficaat met zijn of haar eigen naam erop. Wie dat wil kan thuis alvast aan de slag gaan. Plek zoeken Als het huisje klaar is, mag het kind zelf een plekje uitkiezen om het neer te zetten op een speciaal gemaakte plattegrond. Die bestaat uit straten, veel groen en water. Net als in een echt dorp staan er een school en een kerk. Maar in een dorp moet natuurlijk economische bedrijvigheid zijn. En daarom is er ook een bedrijventerrein. De opvulling daarvan wordt door bedrijven gedaan. Zij spon soren hun eigen huisjes. De op brengst hiervan gaat in zijn ge heel naar een goed doel: SOS kinderdorpen. shows. We hebben dat hier overgenomen waardoor de marsen veel flitsender werden en een groter publiek aanspra ken." Het showelement werd overigens met veel succes toe gevoegd. Akkerman, die ma nager is van de Schiedamse Rijnmondband, vertelt niet zonder trots dat de band als zes de staat genoteerd op de mon diale ladder. "Dat zegt toch wel iets. Schiedam mag op zo'n band dan ook wel trots zijn." De uitgebreide shows vergen van de leden veel inzet. Eerst moeten er thema's worden uit gezocht en arrangementen ge maakt en dan wordt er veel en Het Gedistilleerd Museum gaat komend weekeinde terug naar de jaren vijftig. Jukebox, life muziek, kop van jut en overheerlij ke hotdogs; het is volop genieten van de bruisende fifties. De binnenplaats is gereserveerd voor kinderspelletjes. foto: pr SCHIEDAM - Alle Schiedamse kinderen krijgen tijdens de Brandersfeesten de kans om met zijn allen een echt wereld record te vestigen. Als de kinde ren erin slagen op één dag het grootste kartonnen dorp dat ooit gebouwd is, neer te zetten dan volgt zelfs een vermelding in het Guinness Book of Re cords! Het gaat erom zoveel mogelijk huisjes in het dorp 't Maesland te plaatsen. En dat is niet het enige. Wie namelijk het leukste, origineelste, mooiste of gekste huisje maakt, heeft kans op een weekend Eurodisney. Dit bij zondere evenement wordt ge organiseerd door Maeslanden Makelaarsgroep en vindt op za- Gerrit Akkerman is al tien jaar de drijvende kracht achter de Taptoe. FOTO: whk. intensief gerepeteerd. Akker man is dan ook zelf al jaren ge leden gestopt met het actief meespelen in de band. Ook zijn functie als manager legt Akker man dit jaar neer maar de Rij mondband blijft hem na aan het hart. "Ik zal nog wel gere geld op vrijdagavond even bin nen lopen." T 26 0 OPENINGSTIJDEN: DAGELIJKS 10.00 - 23.00 ENTREE GRATIS TOEGANG VANAF 18 JAAR W W W. F Al R P L AY. N L maximaal 1 per persoon DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - De Branders feesten laten Schiedam van haar beste kant zien. Drie dagen lang is er van al les te doen en te beleven in de stad. Grote evenemen ten zoals de Gondelvaart worden afgewisseld met kleinschalige culturele pro jecten. Een feest voor de Schiedammers maar ook tal van mensen buiten de stad komen een kijkje ne men. Het officiële start schot wordt vrijdagavond om 19.30 gegeven op het Stadserf door burgemees ter W.M. Verver gen de doedelzakband De Saint Andrew Pipe Band.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 29