Theater in museum 010-4732173 www ■herziliya.nl 8 RESTAURANT BRANDERSFEESTENACTIE! Vanuit de kraam! DIVERSE BROODJES Broodje rookworst Broodje warm vlees Sprookjesjutten, brand blussen of klauteren over indianenbrug Razende reporters maken eigen krant op Brandersfeesten A van Aapje B van broodjes C van chocola OPENINGSTIJDEN BEZORGTIJDEN Wij bezorgen vanaf 7,50 in Schiedam in Vlaardingen vanaf 10,00 thuisbezorgd Openingstijden: ma./di. gesloten, woe. t/m zo. open vanaf 11.00 uur Grote Markt 2 Schiedam Tel. 010-4260860 dé Weekkrant BRANDERSFEESTEN SCHIEDAM - De jeugd hoeft zich niet te vervelen tijdens de Brandersfeesten. Het program ma bevat tal van activiteiten voor de jeugd. Voor het Stedelijk Museum is de sprookjesjutter te vinden. De sprookjesjutter verzamelt verlo ren sprookjes met een prachtig versierde vuilnisbak. Wanneer hij een verloren sprookje heeft gevonden, gaat de deksel open en vertelt de jutter samen met de sprookjesfiguren het sprook je. Elk uur wordt een ander sprookje gevangen. Zelf een brand blussen of in een politiewagen zitten. De brand weer, politie Irado en GHOR ge ven een kijkje achter de scher men op het Stadserf. Hier kom je ook te weten hoe een vuilnis wagen werkt, hoe een ambulan ce er vanbinnen uitziet en hoe een calamiteitentent eruit ziet. Spanning en Spel is te vinden op de Koemarktbrug en omge ving. Klauteren over een india nenbrug, fietsen over de haven, een afdaling van de tokkelbaan of je surfkwaliteiten testen in een simulator. Het kan alle maal. Samen met juffrouw Klieder en Klodder mag er naar hartelust wordt geplakt in het Stedelijk museum. Er worden feesthoed- jes en vlaggetjes gemaakt en er staan echte schildersezels klaar voor de jonge kunstenaars. Ver der kunnen kinderen zich hier laten schminken. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum is komende weekeinde het adres voor kindertheater. In de aula van het museum is een theaterprogramma met onder andere de Peuteropera 'A is een Aapje' en voorstellingen en Marco Kalkman heeft de muziek gecomponeerd voor de peuteropera. workshops van jeugdtheater De Teerstoof. Het jeugdtheater speelt een stuk uit de voorstel ling Secretia. Daarnaast mogen kinderen hun eigen acteertalent uiüeven tijdens de dramalessen nabij het podium. SCHIEDAM - Het kinderboekA is een Aapje' heeft het Intomo Ensemble geïnspireerd tot een heuse peuteropera. Ter gele genheid van de Brandersfees ten wordt de opera zaterdag en zondag opgevoerd in het Stede lijk Museum. Te zien op ieder heel uur tussen 13.00 en 16.00 uur. Het prentenboek dat het alfabet van a tot z doorloopt is zo hon derd jaar gelden verschenen met tekeningen van Rie Cra mer. De muziektheatervoorstelling haakt hier op in: de letters en de daarbij behorende figuurtjes, worden op een speelse wijze door middel van theater en mu ziek uitgebeeld. Natuurlijk wor den de kleine lievelingen regel matig bij de voorstelling betrok ken. Het optreden zal worden ver zorgd door operazangeres Se rena Jansen. Zij stort zich in de rol van de hoofdpersoon Riekje. Ze staat op de planken, samen met fluitiste Pauline Kolsteeg, die de vriendin van Riekje speelt. Zij zal die middag maar liefst acht verschillende blok fluiten hanteren. De muziek is gecomponeerd door Marco Kalkman. Riekje gaat met haar auto naar Parijs en komt onderweg allerlei dingetjes tegen die ze mee neemt. Op deze wijze wordt het 'ABC' op een peutervriendelijke wijze doorlopen. De B van broodjes van de bakker, de C van chocola en natuurlijk de F van Fruit. Het gezelschap toert momen teel met de voorstelling 'A is een Aapje,' door het land. Op de foto met je idool SCHIEDAM - Op de foto met je favoriete voetballer of popidool, languit liggend op een bountystrand. Maak je dromen waar in de Postcode Loterij Droomstudio aan de Lange Kerkstraat. Binnen dertig seconde sta je op de kiek. Buiten kan het publiek meegenieten op een groot scherm. Snuffelen naar boeken en meer SCHIEDAM - Lekker snuffelen tussen de tweede hands spulletjes op de Mevo bazar. Op zaterdag is in de Grote Kerk en Lange Kerkstraat een groot aanbod te vinden van tweedehands boeken, curiosa, elektrische appara ten, glas, aardewerk en kin derspeelgoed. Ook worden zelfgemaakte kaarten, frivolité en eigenge maakte jam verkocht. Voor een kop koffie, soep of een broodje kan men terecht in de koffiehoek. Orkestvereniging Wilton geeft 's middags een concert. ZOSRadio op Brandersfeesten SCHIEDAM - ZOSradio gaat zaterdag een speciale uitzen ding maken vanaf de Bran dersfeesten. De medewer kers zijn te vinden in de stand op de Broersveld. Luis ter mee van 12.00 tot 17.00 uur op 91.5 FM van het Schiedamse kabelnet. Door de kabelovername ver andert de frequentie van ZOSradio overigens per 23 oktober in 99.0 FM Zondag t/m Donderdag 14.00 - 02.00 uur Vrijdag en Zaterdag 14.00 - 05.00 uur Zondag t/m Donderdag 16.00 - 02.00 uur Vrijdag en Zaterdag bezorging tot 05.00 uur Bistrot Auberge De Brandersfeesten staat te boek als een wervelend eve nement. Werk aan de winkel dus voor de Razende Repor ters, die ook dit jaar weer de Branderskrant gaan maken. De redactie huist op het plein en in de aula van het Stede lijk Museum. Kinderen die het leuk vinden om te inter viewen, stukjes te schrijven en foto's te maken kunnen zich opgeven als Razende Reporter door een e-mail te sturen naar branda.flap- per@welzijn.schiedam. Opera voor peuters FOTO ROEL DUKSTRA DOOR KIM VAN DER HORST Hoogstraat 146 3311 HN Schiedam-Centrum Fax: 010 - 4270540 Op een van de meest schilderachtige plekjes in het oude Schiedam ligt, aan een kolkje in de Schie, Bistrot Auberge Hosman Frères. De begane grond van dit bijzonder fraaie pand uit het begin van de I4de eeuw herbergt de Bistrot. Aanraders zijn de traditionele Franse gerechten, het driegangenkeuzemenu van 27.50 en de taarten van onze patissier Jean Maurain. Op de eerste etage bevindt zich de Auberge, stijlvol aangekleed met tafellinnen en zilver. Doordeweeks kan er uitgebreid geluncht worden. Ook besloten diners en partijen zijn mogelijk. Op zaterdag kunnen gasten gebruikmaken van de parking service. Korte Dam 8-10 3 111 BG Schiedam Telefoon: 0 1 0 - 4 264096 Fax: 0 10 - 4 26904 1 www.hosman-freres.nl imlüuraiit café <i<*t

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 34