na «1 ^lOCSCS B3SJ2 dé Weekkrant Kerkdiensten www.wijnbelevenis.nl SCHIEDAM - De Koninklij ke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging, kort weg de KNNV, organiseert regelmatig natuurcursus- sen, op allerlei gebied. Op verzoek van veel mensen zijn dit keer de Nederlandse schelpen aan de beurt. Bijna iedereen heeft wel schel pen thuis liggen die hij of zij zelf gevonden heeft aan het strand. Wat zijn dat nou voor schelpen en wat kan je voor soorten vin den in Nederland? Wat zijn schelpdieren eigenlijk voor we zens? Op al die vragen en andere gaat deze cursus in. De aan de schel pen verwante soorten zullen ook behandeld worden. De cursus start 21 september met een algemene inleidin gen over schelpen, zeeslak ken, inktvissen en fossielen. Op de drie donderdagen die volgen wordt dieper op de stof ingegaan. Tot slot wordt het ge leerde in praktijk gebracht tij dens een strandexcursie, op 28 oktober naar het strand van de Kaloot, aan de Westerschelde. Boshoek De lessen worden gegeven van 20.00 tot 22.15 uur in KNNV-na- tuurcentrum de Boshoek, in Schiedam-Noord (achter het Bachplein). De kosten bedragen 20 euro. Voor meer informatie of in schrijven: Frank van Alphen, tel 010-4267557, of e-mailadres: f.vanalphen@zonnet.nl De Schiedamse voetbalvereniging HBSS heeft een deel van de WK-poule ter beschikking gesteld aan de Stichting Spieren voor Spieren. Marti Schoenmaker (midden met aan weerszijde de winnaars van de poule) heeft als am bassadeur van de Stichting het bedrag van ruim 200 euro in ontvangst genomen. Deze zomer liep Schoenmaker een supermarathon naar Leipzig om geld in te zamelen. Schoemaker toonde zich verheugd met de actie van HBSS. "We hebben nu al meer dan 10.000 euro om de Stichting te overhandigen". (Foto: PR) (Vervolg) In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag is er in de Liduina- kapél (Frankeland) om 10.00 uur eucharisitieviering. Meer weten over patchwork SCHIEDAM - Meer weten over Patchwork. In wijkcen trum de erker wordt elke maandag van 9.30 tot 11.30 uur les gegeven. Tijdens de cursus worden diverse tech nieken en soorten materiaal behandeld. De cursus kost 12 euro per maand en is ge schikt voor beginners en ge vorderden. Meer info bij de Erker. age a (Vervolg) TAFELTENNIS: zaterdag RedStars/V-Brandersstad, sportzaal Dr.Kuyperlaan 18.00 NOAD-Middelburg 2; maandag zaal Westmolen straat 26 20.00 Ooievaars- Xerxes 11. WATERPOLO: zaterdag PCGSVO-SZC(h), AZC 2- SZC(da). Bingo in De Erker SCHIEDAM - De bingomo len draait weer op 27 sep tember in wijkcentrum De Erker, een ieder is welkom om 19.30. Een boekje kost 6,50 euro. Natuurlijk zijn er leuke prijzen. Het Zuiden Wijn is eigenlijk een moeilijk product om te maken en te verkopen, zeker als je het ver gelijkt met bier. Voor bier kun je de kwaliteit van de ingrediënten standaardiseren, even als de bereiding ervan. Het resultaat is dat een glas bier van een bepaald merk altijd hetzelfde smaakt. Bij wijn is het enige ingre diënt bijna ieder jaar anders. Soms bar stensvol concentratie met te weinig zuren na een te hete zomer, soms minder gecon centreerd en met teveel zuren door een koude en natte zomer. Of aangetast door hagelstormen, schimmels en ziekten. Tja, de druif is nu eenmaal de speelbal van moe der natuur. Dat is de charme van wijn; ieder jaar smaakt de wijn van een bepaald cha teau weer anders. Toch brengen grote pro ducenten steeds meer merkwijn op de markt, die zo wordt gemaakt dat ze ieder jaar zoveel mogelijk hetzelfde smaakt. On der exotische namen als Red Bicyclette, Yel low Tail en Leaping Frog, wordt de wijn zo veel mogelijk gestandaardiseerd. Net als bier. Omdat het niet langer alleen om de wijn gaat, maar vooral om het merk en trends. Op zich smaken deze wijnen hele maal niet zo slecht, maar in een wereld met honderdduizenden wijnen om te proeven zou je wel van lotje getikt zijn om iedere keer dezelfde te willen drinken. varens gezel persoon lijk vnw. gedenk naald straat steen tand glazuur groot moeder grote maalde tij radio zonder ver sterker vaartuig verbouw zwavel zee boezem vuilnis vat nederig verzoek leemte greppel lekkernij graan pakhuis graveur soort ont kenning tenen mand comact disc dieren geluid zekere afmeting lersoon- ijk vnw. bijwoord maniak Woensdag 20 september 2006 - Pagina 42 als gast verblij ven Puzzelland.com Wie is wie op het strand Puzzel mee! Chinees gerecht uitroep vreemde munt

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 42