Eerste Quiz Night Gouwe Zorg Verzorgenden Vragen mag op open dag van diëtist Torenvliet m m praktijkbegeleider Verzekeraar checkt woning op brand- en inbraakveiligheid Boshoek richt zich op de jeugd Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Gezond en lekker eten. Dat is elke dag de basis voor een goede gezondheid. Wie gezond eet, merkt het me teen: meer energie, een mooie re huid en een betere gezond heid. Weinig mensen weten dat iedereen, na verwijzing van een arts, in de basisverzekering recht heeft op een persoonlijk advies van de diëtist. De diëtist is een échte voedingsexpert en weet veel over de invloed van voeding op gezondheid en ziek te. Je kunt naar de diëtist als je last hebt van overgewicht of eet problemen. Maar diëtisten we ten ook alles van gezonde voe ding voor kinderen en ze stellen een verrijkte voeding samen voor ernstig zieke mensen. Bij dit veelzijdige beroep staat één ding voorop: elk mens is uniek. De diëtist is als geen ander ge specialiseerd in het samenstel len van een persoonlijk advies. Geen standaard advies uit een boekje, maar een voeding die precies bij je persoon past, bij je persoonlijke voorkeur en dag ritme. Daarbij speelt smaak een belangrijke rol: eten moet na tuurlijk ook lekker zijn! Ter gele genheid van de Dag van de Dië tist, geeft Marie-José Torenvliet gratis advies. U kunt op vrijdag 22 september tussen 15.00 en 17.00 uur aan de 's Graveland- seweg 792 in Schiedam terecht met uw vragen over voeding en diëten. Of kijk op internet: www.nutrifit.nl Het preventieteam van verze keraar Interpolis komt 13 ok tober naar Schiedam voor een preventiecheck. Een specialist controleert, samen met de bewoners, het huis op brand- en inbraakveilig heid. Zonodig geeft hij tips en adviezen om waterschade en overspanning op elektri sche apparaten te voorko men. De preventiecheck is gratis. Zowel klanten als niet-klanten kunnen zich tot 1 oktober opgeven via de website www.interpolis.nl. SCHIEDAM - Poolcafé De Ketel aan de Westfrankelandsestraat houdt vandaag (woensdag) de eerste Murphy's Quiz Night, een soort Triviant voor teams. Wie zijn kennis van sport, mu ziek, geschiedenis en andere ge- Spektakel bij de roofvogelshow. bieden wil testen is welkom om 20.00 uur. Alleen meedoen kan maar met een team (tot vijf per sonen) is leuker. Deelnemers strijden om leuke prijzen en een plekje in de grote finale. Aan vang 20 uur, entree 2,50 euro. SCHIEDAM - Natuurlief hebbers weten het wel te vinden. Het natuur educa tief centrum De Boshoek. Het centrum wordt, sinds de officiële opening in 1988, druk bezocht. "De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging heeft landelijk 8.500 leden en in de Waterweg zo'n 350", vertelt voorzitter Wout van der Schalie. De Boshoek beschikt over een aantal zalen waar een scala van interessante zaken te zien zijn. Zoals het grootste diorama van Zuid-Holland, de tentoonstel lingen over 'Roofdieren in Ne- derland'en 'Magie in de na tuur'. Vrijwilliger Jan Lentjes vertelt enthousiast: "We zijn nu bezig met een educatief project om de jeugd meer kennis mee te geven over de natuur. In de vorm Vein een educatieve quiz die op een aantal computer units in het centrum staan." Onlangs werd voor de tweede keer de roofvogelshow gehou den op de Boshoek. Zo'n veertig vrijwilligers waren op de been om het massaal toegestroomde publiek in goede banen te lei den en te voorzien van een ver snapering. Het valkeniersduo Ruben en Eva van Maaren zorg de met hun vogels voor een waar spektakel. Openingstijden De openingstijden zijn: zater dag van 10.00 - 13.00 uur en el ke tweede zondag van de maand van 13.00 - 16.00 uur. Tel: 010 - 470 20 50. Kijk voor verdere informatie op www.na- tuurcentrumdeboshoek.nl. Kerkdiensten Zondag om 10.30 uur in de Sint Jan de Doper - Visitatie- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, eucharistieviering met het meezingkoor. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale begeleiding door Jan Meisters, voorgan ger Pater Leo de Jong O.P. Op zondag 24 september zijn er in de Christelijke Ge reformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger ds. W. van Sorge. Protestantse Kerk Schie- dam-stad: Kerkdiensten om 10.00 uur: Grote Kerk: Ds. T. Meijer, Puttershoek. Magnalia Deikerk: mevr. M.M. Vroom-Jobse. Bethelkapel: mevr. E.Roet- man- Sijnstra. In de Lutherse Kerk is deze zondag geen dienst. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 uur: voorganger Ds. F.H. Blokhuis, 16.30 uur: voorganger Ds. J. van Atten. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92. Voorganger is ds. M.E. Sche- ijgrond-Verhulst. Zondag bij de Herst. Herv. Gemeente diensten om 9.30 uur in het Accent College, voorganger Dr. P. Buitelaar, 17 uur in de Grote Kerk voor ganger Ds. A. van Wijk.. In de liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur. Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. Wij zijn op zoek naar niveau 2 en 3 NIEUWE MAAS Begeleid jij graag mensen bij hun opleiding en ontwikkeling? Dan ben jij misschien onze nieuwe (minimaal 20 en maximaal 36 uur per week) De functie: Als praktijkbegeleider heb je als hoofdtaak het methodisch en agogisch begeleiden van leerlingen en stagiaires van verschillende niveaus en binnen meerdere disciplines. Je begeleidt leerlingen en stagiaires en coacht werkbegeleiders op afdelingen die specifiek onder jouw aandachtsgebied vallen. Daarnaast ondersteun je als praktijk begeleider het afdelingshoofd bij het creëren van een optimaal leerklimaat. Jouw profiel: Je bent in het bezit van het diploma ziekenverzorgende niveau 3 en je hebt een afgeronde opleiding Praktijkbegeleiding. Daarnaast is enige jaren werkervaring als praktijkbegeleider gewenst. Je bent communicatief vaardig en in staat mensen te enthousiasmeren en mee te nemen in ontwikkelingstrajecten. Ons aanbod: Wij bieden een aantrekkelijke functie in een prettige vooruitstrevende organisatie. Naast een salaris conform FWG 3.0 volgens CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen (inschaling afhankelijk van opleiding en ervaring), bieden wij een aantrekkelijk pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden. Nieuwsgierig geworden? Voor aanvullende informatie kun je contact opnemen met Els Jansen, teamleider Opleidingen, telefoonnummer: 010-4759588 of een kijkje nemen op onze website www.nieuwemaas.nl. Je schriftelijke sollicitatie kun je binnen 10 dagen richten aan: Zorgcombinatie Nieuwe Maas, t.a.v. Jenny Weber, teamleider P&O, Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen of e-mailen naar poo@nieuwemaas.nl Woensdag 20 september 2006 - Pagina 59 Natuur is leuk DOOR RINUS VAN HEL FOTO: PR 'Gewoon doen'. Zo denken wij bij Gouwe Zorg, dé organisatie voor flexibele kraam- en thuiszorg in jouw regio. We zijn jong en dynamisch, zorgen voor een duidelijke communicatie en komen altijd snel in actie. Vanuit een aantal regionale vestigingen leveren wij zorg, vaak in samenwerking met andere kraam- en thuiszorgorganisaties. Onze medewerkers in de thuiszorg verplegen en verzorgen mensen in hun eigen omgeving, uitgaande van wat de cliënten zelf kunnen en willen. Werken bij Gouwe Zorg is afwisselend en uitdagend en bied je vrijheid en flexibiliteit: je kunt werken bij verschillende teams en cliënten en je bepaalt je eigen werktijden. Gouwe Zorg Schiedam A0RES Grote Markt 19 3111 NH Schiedam TELEFOON (010)409 00 60 FAX (010)409 00 69 E-MAIL i tz.schiedam@ gouwezorg.nl WEBSITE www.gouwezorg.nl WIJ VRAGEN - een klantgerichte instelling - zorg voor kwaliteit - een enthousiaste collega WIJ BIEDEN - werk in eigen regio - prettige, persoonlijke werksfeer - salaris conform de CAO Thuiszorg GEÏNTERESSEERD? Voor meer informatie en een sollicitatie formulier kun je bellen met onze medewerkers, telefoon (010) 409 00 60. Kijk ook eens op www.gouwezorg.ni Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. ZORGCOM81 NATIE Ruimte om ie thvh te voelen Zorgcombinatie Nieuwe Maas biedt zorg aan cliënten in een zorgcen trum, een verpleeghuis en twee woonhavens, en aan ruim 100 cliënten in de wijk. Daarnaast bieden wij diverse diensten aan de bewoners van ouderenwoningen. Ruim 700 medewerkers zetten zich hiervoor in. Onze organisatie richt zich op zorgvernieuwing, kwaliteit, een prettige woonomgeving en goed werkgeverschap. De Zorgcombinatie Nieuwe Maas is deelnemer in de Zonnehuisgroep en heeft een samenwerkings verband met de Frankelandgroep

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 59