Na drie jaar rijp voor productie Ford Coupé-Cabriolet: chique en modieus oren Renault breidt Scénic-aanbod uit Webgame liever de dealer' Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Met de productieversie van de 8C Competizione lost Alfa eindelijk haar belofte in terug te komen in het top coupésegment. DAF XF105 onderscheiden Compacte Skoda Joyster Seat voert actie dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad mms. Ford is in het segment waarin de Focus opereert het laatste merk dat komt met een Coupé-Cabriolet. Het karakter van al die Coupé-Cabrio's is nagenoeg hetzelfde: het front van de drie- of vijfdeurs gesloten versie, een steden dak dat zo'n dertig seconden nodig heeft om open en dicht te gaan en een behoorlijk zwaar aangezette achter kant. Ook qua ruimte zijn de karakters gelijk. Een prima zitpositie voorin (bij de Ford loopt de voorruit ver door waardoor er weinig windinval is), achterin een tik je krap en een bagageruimte waarin behalve voor het dak ook nog ruimte is voor spul len. Nu is het niet zo dat het allemaal eenheidsworst is. De techneuten gaven volmondig toe dat de 'laatste in de rij' ui teraard alle gelegenheid krijgt om de ogen goed te kost te ge ven. Bovendien heeft Ford de samenwerking gezocht met de Italiaanse studio van Pinin- farina. De hardtop van de Coupé-Cabriolet is tweedelig, de constructie oogt duurzaam en vouwt als vanzelfsprekend in de kofferruimte. De bewe gende delen wegen 68 kilo gram. De bagageruimte is met een gesloten kap 534 liter groot en met een open dak 248 liter. Verstevigingen en veiligheid lopen als een rode draad door het ontwerp. Mocht er iets mis gaan dan komen binnen een tiende van een seconde twee stabilisator stangen tevoorschijn. In het interieur heeft Ford werk ge maakt van de uitstraling. Prachtige materialen en even zo kleurstellingen maken deze auto chique en vooral modi eus. Ford levert de Coupé-Ca briolet vanaf voorjaar 2007 met een 1.6 en een 2.0 liter benzinemotor en 2.0 liter die selmotor. Een tweeliter is een must om sportief te kunnen rijden. Maar lekker toeren kan met eerstgenoemde motorise ring ook best in ons vlakke landje. Instapprijs: 29.000 eu ro. Tijdens de tweejaarlijkse be- drijfswagenbeurs in Hannover heeft DAF president-directeur Aad Goudriaan de onderschei ding voor 'International Truck of the Year' gekregen voor de nieuwe XF105. Niet alleen door de. wijzigingen aan de cabine, maar ook de volledige nieuwe motorenfamilie die aan de strengste milieueisen voldoet en ook ruimte laat voor de toe komst. Met de Joyster conceptstudie wil Skoda de aandacht trekken in Parijs. Het is een compacte driedeurs met een verrassende binnenruimte. De bekende de signelementen van onder meer de Roomster en andere recent getoonde conceptstudies zijn in de Joyster terug te vinden. Ook heeft de auto hiermee verschil lende doordachte oplossingen gemeen en dat allemaal onder de leus 'Simply Clever'. Met de Ibiza, Cordoba, Leon en Altea voert Seat actie. De Leon Sportstyle biedt voor 295 euro een sportief optiepakket. Voor 795 euro wordt bij de Altea Comforstyle de uitrusting extra luxueus gemaakt. De Ibiza en Cordoba Trendstyle hebben standaard airco, lichtmetaal, meegespoten spiegels en cruise control. De meerprijs: geen! De Trendstyle is zelfs 500 euro goedkoper dan de Reference. De Mégane-reeks bij Renault behoort tot de meest succesvol verkopende modelseries (de helft als Scénic) in Europa. Dat wil het merk graag zo houden, dus blijven tussentijdse wijzi gingen beperkt tot een iets andere grille, kop lampen en bumpers en achter nieuwe lichten met LED-techniek. In het interieur wat andere materialen en kleuren en dan heb je het wel ge had. Technisch is er meer aan de hand. De 1.6 16V benzinemotor heeft voortaan een zesbak en dat scheelt in het verbruik. De 1.9 dCi heeft aan vermogen gewonnen (130 pk) en verlaat stan daard de fabriek met een roetfilter. Helemaal nieuw is de 2.0 dCi, in dit geval de variant met 150 pk. Het is bovendien de eerste Renault waar deze motor wordt gekoppeld aan een splinter nieuwe 6-traps automaat, die met de mo tor samen een buitengewoon prettig functionerend geheel vormt. Bij de au- 4 tomaatversie heeft de motor twee ba- lansassen om extra trillingen tegen de gaan, terwijl de 2.0 dCi binnenkort in al le geval een nieuwe bougie van Bosch krijgt die zorgt voor een korte voorgloei- tijd en lagere roetuitstoot. Het program ma wordt tot slot aangevuld met een vijf- persoons Grand Scénic met extra bagage ruimte. Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 47 De 'Liever de Dealer' web game is in korte tijd uitge groeid tot een populair spei. Het is de bedoeling dat de bezoeker van www.lieverdedealer.nl on line in een virtuele werk plaats zoveel mogelijk auto banden verwisselt. De hoofdprijs is een nieuwe Smart Forfour, Nissan Mi- cra. Ford Ka of Rat Panda. Verder worden nog andere aantrekkelijke prijzen weg gegeven. De actie is door getrokken tot en met het begin van de Autorai in april. Er zijn in totaal vier spelrondes en meedoen is gratis. Er worden er uiteindelijk maar 450 stuks van gepro duceerd, maar de definitieve versie van de Alfa 8C Com petizione is een primeur van formaat. Drie jaar geleden werd de conceptstudie ge toond en de lijnvoering is bij na onaangetast gebleven. De 8C zal vooral het imago van het historische Italiaan se merk goed doen. In het vooronder ligt een 4,7 liter V8 motor die de bij de uit straling behorende presta ties levert. Uiteraard spre ken we hier van een achter- wielaangedreven coupé, waarbij technologie en emo tie helemaal in balans.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 47