si oop.yiJ züNTFm 14*1 <3 S VAN UW GULDENS wt Het Nieuwe Stadsblad REGIO - Verkeer en vervoer staat hoog op het prioritei tenlijstje van de stadsregio Rotterdam als het om inves teringen gaat. Maar liefst 776 miljoen euro gaat naar de post openbaar vervoer. Dat blijkt uit het nieuwe be leidsprogramma 2006- 2010. 'Concrete resultaten realiseren'. Dat is het motto van het be leidsprogramma van het nieu we dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam voor de periode 2006-2010. Om die re sultaten te bereiken gaat de stadsregio ruim 1,67 miljard eu ro investeren in de regio Rotter dam. Dat bedrag is exclusief de daaraan gekoppelde investerin gen van publieke partners en private partijen. Het geld is voor het grootste deel afkomstig uit bijdragen van verschillende mi nisteries, waarover de stadsre gio onderhandelt met het rijk. In het programma valt op dat er maar liefst 776 miljoen euro gaat naar de ontwikkeling en Milieu Afgezet tegen de uitgaven posten voor jeugdzorg en sociaal beleid (364 miljoen) en openbaar vervoer (776 miljoen) komt groen en mi lieu er met 50 miljoen euro bekaaid vanaf in het nieuwe beleidsprogramma van de stadsregio. Ruimtelijke or dening en economie moet zich echter met nog minder tevreden stellen: 9 miljoen euro. Onder andere be stemd voor de aanleg van nieuwe bedrijventerreinen. exploitatie van het openbaar vervoer. De stadsregio heeft zich daarbij onder andere ten doel gesteld dat Randstadrail moet gaan rijden tot aan metro station Slinge, de ZoRo buslijn tussen Rotterdam en Zoeter- meer in bedrijf moet zijn, er 18.000 Pare and Ride plaatsen bij moeten komen, de chipcard is ingevoerd als enig betaalmid del in het openbaar vervoer en Naast de sloop in stadsvernieuwingwijken moeten er veel woningen gebouwd worden. futo: whk er een nieuw reisinformatiesys teem in bedrijf. Opvallend is ook dat in 2010 veertig ontbre kende schakels in het fietspa dennetwerk zijn opgeheven. Wonen Een opgave waarvoor de ge meenten in de stadsregio zich gesteld zien is de bouw van 38.000 woningen tot 2010. Min stens dertig procent hiervan (8.700) in de sociale sector. Ge meenten die hieraan niet vol doen, krijgen een boete van 2.000 euro per niet gebouwde woning opgelegd. Terwijl de trouwverplichting blijft bestaan. Stimuleren Om de bouw van sociale huur woningen te stimuleren is van uit de stadsregio 110 miljoen euro beschikbaar. Dit bedrag wordt vooral geïnvesteerd in de bouw van sociale woningen in gemeenten buiten Rotterdam en Schiedam. In 2007 wordt, na het opmaken van een tussenba lans, beslist of er nog extra geld voor woningen voor starters moet komen. Verder moet in 2010 ook één instituut voor de hele regio zijn, dat de urgentie van woningzoekenden vast stelt. Jeugdzorg krijgt prioriteit REGIO - Stadsregio Rotter dam wil tot 2010 364 miljoen euro in jeugdzorg investe ren. Op dit moment maken jaarlijks ruim 3.000 kinderen gebruik van de jeugdzorg in de regio. Net als elders in het land heeft men ook in deze regio met wachtlijsten te kampen en dat terwijl de hulpvraag nog steeds sterk stijgt. De stadsregio wil con crete resultaten realiseren. Met betrekking tot de jeugd zorg heeft ze zich ten doel gesteld dat in 2010 deze wachtlijsten zijn wegge werkt. Het budget voor jeugdzorg en sociaal beleid stijgt dan ook fors tèn op zichten van de vorige perio de. De stadsregio is echter van mening dat in dit geval geld alleen niet genoeg is. ER moet een betere en snellere afstemming komen tussen de verschillende hulpverle ningsinstanties. Aanleg van nieuw groen REGIO - Groen en milieu mag er met 50 miljoen dan relatief bekaaid vanaf ko men, de stadsregio meldt toch dat er in tegenstelling tot voorgaande periode nu wel geld is voor groenplan nen in de regio. Zo zal er 1.000 hectaren nieuw groen worden aangelegd. Voor de periode na 2010 moeten nog eens 2.350 hectaren uitvoe- ringsgereed en gefinancierd zijn. Bovendien stelt de stadsregio in 2006 en 2007 ten minste vijf miljoen euro in om knelpunten op het ge bied van luchtkwaliteit aan te pakken. Een uitmuntende actie www.eurosvoorguldens.nl Lever uw oude muntgeld in op het postkantoor vóór 31 december 2006 Postbus Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 55 Veel geld naar verkeer en vervoer -jmm - n LI mgaagjÊtm j wtfüif! Volgend jaar zijn uw Nederlandse guldenmunten geen cent meer waard. Gelukkig kunt u uw oude guldens, vijfjes, rijksdaalders, kwartjes, dubbeltjes en stuivers vóór 31 december 2006 nog inleveren op het postkantoor. Kijk dus extra goed in uw keukenla en tussen de kussens van uw bankstel. Doorzoek de voering van uw oude jas en de speelgoedkist van uw (klein)kinderen. Heeft u misschien nog ergens een gevulde oude sok liggen? Heeft u guldenmunten gevonden? Ga dan snel naar het postkantoor om een Inleverpakket op te halen met alle Informatie. Vervolgens geeft u de gevulde muntzak voor guldens af bij de balie van het postkantoor en binnen enkele weken ontvangt u de tegenwaarde in euro's op uw bank- of girorekening. En dat is vast genoeg voor een paar lekkere ijsjes!

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 55