Sobere kunst in Zwart Nazareth ♦II» WAMGROUP Vlietland Naar de gevangenis? Loodswezen centraal op Furieade Kraambeurs Potje schaken de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Ruim duizend mensen kwamen zaterdag een kijkje nemen tij dens het open huis van de bibliotheek. Noviteit was 'Bieb in de Box' een mobiele bibliotheek over rouwverwerking op begraaf plaats Beukenhof en de introductie van een schaakspel. REGIO- Maassluis staat aan staande vrijdag en zaterdag in het teken van de Furieade. Het is al weer voor de 27e keer dat dit maritieme evenement in Maassluis wordt gehouden. En niet zonder succes. Duizenden liefhebbers van water en sche pen vergapen zich jaarlijks aan de vele activiteiten die op het programma staan. Ook is er elk jaar een thema aan de Furieade gekoppeld. Dit jaar is dat 'Furie ade: Beloodst!'. Tijdens deze 27ste editie staat dan ook het loodswezen cen traal. Loodsvaartuigen, loods- enorganisatie en heden en ver leden van het loodswezen krij- SCHIEDAM - Een soort drielan denpunt noemt noemt Ahrend van Iepenburg zijn atelier/gale rie Van Ruysdael aan de Ruijs- daellaan. "Ik zit hier op een stra tegisch punt tussen straten ge noemd naar politici, en kunste naars. Met de oude socialist Troelstra om de hoek en de kunstenaar Mesdag op de an dere hoek." Van Iepenburg heeft zijn atelier tijdelijk ingericht als expositie ruimte. Dit uit idealisme om een aantal Bulgaarse kunste naars een podium te geven. De kleine etsjes en cementschilde- WAM Holland zoekt Office Manager Wij bieden u: gen een prominente rol in het programma. De Furieade start met een openingsconcert in za lencentrum Koningshof. Ook hier zal met een verrassend pro gramma het Loodswezen cen traal staan. Op vrijdag 6 oktober zal de haven gevuld worden met tal van verschillende loods vaartuigen. Na een succesvol muzikaal programma van vorig jaar, zal ook dit jaar muziek een bijzonder onderdeel zijn van het vrijdagavondprogramma. Een bijzondere artiest is voor deze startavond al gecontrac teerd. Furieadezaterdag is tra ditiegetrouw de drukste dag. Ook hier voert de organisatie een aantal veranderingen door. Een kwalitatief betere braderie, anders van opzet en een pro gramma dat nog nauwer aan sluit bij de maritieme kern van het evenement. Een demon stratie van het Loodswezen vormt het nautische hoogte punt van de dag. Een onmis baar element is de Rabobank Lampionnenoptocht. Net als vorig jaar zal deze lampionnen- optocht op zaterdagavond ge houden worden, zodat de deel nemers het vuurwerk op de Nieuwe Waterweg kunnen zien. rijen van de Bulgaren doen ui terst sober aan in deze tijd van opzichtige, extraverte kunst. "Tegenwoordig moet alles zo'n beetje op het werk van Corneil- le lijken", vindt Van Iepenburg. "Veel kleur en het moet vooral boven de bank kunnen hangen. Wat mij trof in het werk van de ze kunstenaars is dat zij met mi nimale middelen het maximale bereiken. De jaren achter het ij zeren gordijn hebben een stem pel op het werk gezet. Daarbij komt ook nog dat deze mensen nauwelijks geld hebben om hun werk te maken maar ze zijn heel inventief omgesprongen met hun beperkingen." Ahrend van Iepenburg bij een cementschilderij. "Tegenwoordig moet alles op Corneille lijken.' foto: whk De tentoonstelling is voorlopig slechts een proef. "Ik weet hele maal niet of dit gaat lukken. Schiedam noemt men ook wel Zwart Nazareth dus wellicht past dit sobere Bulgaarse werk juist wel goed bij deze stad. Ik wacht wel af, misschien wordt ik verrast door de Schiedam mers. Ingezonden brief Wijken in verval. Ik mocht onze wethouder Dhr. Y. Haan aanschouwen op Look TV. Een vooruit ste vende man, veel woorden naar diverse instellingen om schoon schip te maken naar het gemeentelijke apparaat zelf. Reageren mag in Schie dam via de nieuwe web-site of weblog en natuurlijk een telefoonnummer. Ook ik heb het goed voor met mijn stad. Sterker nog, ik deel daarin mee! Wat gaat de heer Haan doen aan wijken die nu al gezien kunnen worden als de toekomstige achter buurten? Ik schrijf dit, daar ik niet zo'n fan ben van web-si tes en logs met een klaag brief. Dat riekt naar achter: kamertjespolitiek! Eenzijdi ge belichting van o.a. de vij vers bij Look TV. Hoop belo ven, weinig doen! Zou het misschien ook eens tijd wor den om bewoners gewoon harder aan te pakken. Zoals een ontheffing van de huur- bescherming, bij onnodige overlast (aanvragen bij Den Haag), het toelaten van extra schoonmaakkosten in een wijk die men als bewoner(s) zelf onnodig vervuilt. Het kan toch niet zo zijn dat een bedrijf als de ONS. zijn werk doet volgens afspraak met de Gemeente en dan overal de schuld van krijgt, waar sommige bewoners zelf er een zwijnenstal van maken. Hans Henrichs Kerkdiensten Zondag is er in de Liduina- kapel (Frankeland) om 10.00 uur eucharisitieviering, voorganger is pater Veltman. Roze en blauw Zaterdag 14 oktober van 10.30 uur tot 16.00 uur Vlietland Ziekenhuis Vlaardingen (via hoofdingang) Presentaties over: www.vlietland-ziekenhuis.nl Woensdag 4 oktober 2006 - Pagina 61 Bootjes kijken DOOR PETER SPEK Humanitas is op zoek naar vrijwilligers die één maal per maand, op een vaste tijd, een bezoek willen bren gen aan de jeugdige in de Rijksinrichting De Hartel- borgt in Spijkenisse. Huma nitas is een organisatie ge baseerd op humanistische grondslag ongeacht geloof, culturele achtergrond, al lochtoon of autochtoon of welke levensovertuiging dan ook. Interesse? Bel M. van den Meerendonk tel. 0180 - 690228, gsm 06 - 53 763 747 of stuur een e-mail naar: michel@meeren- donk.nl DOOR: MARIANNE VAN VELZEN WAM Holland B.V. levert componenten en machines voor de stortgoedsector, met als doelgroep de installatiebouwers. Enkele producten uit ons leveringsprogramma: Filters Beladingsbalgen Trilbodems Transportschroeven Mengers Kleppen en afsluiters Silocomponenten, etc. De Office Manager wordt verantwoordelijk voor de gehele technische en commerciële binnendienst. Functie verantwoording: Onderhouden van contacten met klanten en leveranciers. Coördineren van offertes en bestellingen. Coördineren van de orderverwerking tot en met de logistieke afhandeling. Bezoeken van de klanten van WAM Holland indien gewenst. Wij vragen voor deze functie: HBO-er of MBO-er met een HBO denkend werknivo en gevoel voor techniek. Flexibele en vooral klantgerichte werkinstelling gericht op resultaat. Stressbestendig, communicatief vaardig, commercieel, pro-actief en zelfstandig. Beheersing van de Engelse taal in woord en geschrift. Beheersing van de hedendaagse computersystemen (uitgebreide Excel kennis is een pré). Ervaring in een overeenkomstige functie is een pré. Flexibele instelling, géén 9-5 mentaliteit Afwisselende baan met goede toekomst perspectieven. Vakgerichte opleidingen binnen onze organisatie en bij de leveranciers in Italië. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: WAM Holland B.V. Nijverheidstraat 27 3144 CL Maassluis T.a.v. Dhr. M. Bouwman wam@wamholland.nl met gevarieerd aanbod van presentaties en producten. Borstvoeding Bevallen in het ziekenhuis Bevallen thuis De doorlopende presentaties worden verzorgd door een gynaecoloog, verloskundige, lactatiekundige en kraamverpleegkundige. Verder kunnen we u in een nagebootste verloskamer van alles vertellen over de zorg op de verloskamer en zal een kinderverpleegkundige u antwoord geven op vragen rondom de zorg voor uw kind. Standpresentaties: Baby- en kinderverzorging Baby- en kinderkleding Kinderopvang Kraamzorgcentra Kraamcadeautjes N.B.: De toegang is gratis. Aankopen bij de stands kunnen alleen contant worden afgerekend. Locatie Vlaardingen: Holysingel 3 3136 LA Vlaardingen Tel. (010) 249 30 00 Locatie Schiedam: Burg. Knappertlaan 25 3116 BA Schiedam Tel. (010) 204 40 00 Locatie Maassluis: Gezondheidsgebouw De Vloot 206 3144 PK Maassluis Tel. (010) 59218 22

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 61