Woonplus Schiedam ontvangt KWH-Participatielabel SI II Hogenbanweg Portiek Galerie Algemeen Onderhoud Editie: Okt. 2006 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010- 2045103 (Stad) Woning kopen WE Beheer Meetinstrument voor invloed huurders op woningcorporaties dB Artistieke opknapbeurt in Schiedam Oost Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010-2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 -2045202 (Noord) T 010-2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmolens.nl www.woonstadschiedam.nl T 010- 2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Naast het KWH-Huurlabel, dat garant staat voor de kwaliteit van dienstverlening, beschikt Woonplus Schiedam sinds kort ook over het KWH-Participatielabel. Hiermee voldoet Woonplus aan de normen die KWH stelt aan bewonersparticipatie. Begin oktober kreeg Woonplus het nieuwe label uitreikt. Het KWH-Participatielabel is ontwikkeld om inzicht te krijgen in de mate waarin huur ders invloed kunnen uitoefenen op het be leid van woningcorporaties en de uitvoering van dat beleid. De commissie Leemhuis ad viseerde vorig jaar om de zeggenschap van huurders op een aantal punten te verster ken. Het Kwaliteitscentrum Woningcorpora ties Huursector (KWH) nam het initiatief een kwaliteitslabel te ontwikkelen om de bewo nersparticipatie bij corporaties inzichtelijk te maken en te beoordelen. Visie op participatie Twaalf corporaties namen deel aan het ont wikkelen en testen van het KWH-Partici patielabel. In het eerste halfjaar van 2006 zijn vier onderdelen gemeten: visie op par ticipatie, randvoorwaarden, samenwerking en rendement. Daarbij zijn verschillende onderzoeksmethoden gebruikt. Zo werden documenten en samenwerkingsovereen komsten bestudeerd en gesprekken gevoerd met directie, management en medewerkers van de corporatie. Verder werden enquêtes John van Eersel, medewerker Financiën Control, nam namens Woonplus het certificaat van het KWH-Participatielabel in ontvangst. De portieken van de woningen aan de Hogenbanweg in Schiedam Oost krij gen een opknapbeurt. Dat wordt geen gewone opknapbeurt; de bewoners bepalen grotendeels hoe de portieken eruit komen te zien. Woonplus heeft daarvoor het project 'Hogenbanweg Portiek Galerie' in het leven geroepen. Op 16 november, om 16.30 uur, zorgt Burgemeester Verver-Aartsen voor de feestelijke opening. Samen met evenementenbureau 'Fun-Key Events' en grafisch ontwerpster Belinda Speijer, zorgt Woonplus ervoor dat de op- knapbuurt een artistiek karakter krijgt. Half oktober werd er voor de bewoners een bijeenkomst georganiseerd, zodat zij hun bijdrage aan de portiek galerie konden leveren. Alle bewoners konden een kleur tegels uitzoeken voor hun por tiek. Verder namen zij persoonlijke voor werpen mee die werden gefotografeerd. De foto's zullen in de portieken een pas sende plek krijgen. Sieraad Waarom al deze moeite? "De portieken moesten sowieso een onderhoudsbeurt hebben", vertelt Yvonne van Hees, coör dinator Leefbaarheid van Woonplus. "We hadden zelf wel voor een kleur kunnen kiezen, maar dan zien alle portieken er al gauw weer erg standaard uit. We vinden het belangrijk dat de bewoners zich thuis voelen in hun woning en hun woonomgeving. Door de gefotografeerde voorwerpen van de bewoners krijgt nu elke portiek een persoonlijke uitstra ling. Volgens mij is het leuk om thuis te komen in een portiek die zijn eigen kleur heeft en waar een foto hangt van bijvoorbeeld je eigen favoriete sieraad. Bovendien zouden de foto's een goede aanleiding kunnen zijn om eens een leuk praatje met de buren te maken." gehouden onder huurders en bewonersorga nisaties en waren er groepsinterviews met het Schiedams Overleg Bewoners Organisa ties (SOBO), bewonerscommissies en andere actieve bewoners. Klantenpanels De corporaties die het KWH-Participatiela- bel behaalden, betrekken bewoners actief bij keuzes over de woning, woonomgeving, leefbaarheid en sociale samenhang in wij ken en buurten. Verder bleek dat sommige corporaties op zoek zijn naar nieuwe par- ticipatievormen en ook dat bewonersorga nisaties vaak geen directe afspiegeling zijn van hun achterban. Om die reden vraagt Woonplus steeds vaker verschillende klan ten om hun mening over diverse onderwer pen, bijvoorbeeld via klantenpanels. Eerder dit jaar zijn enkele bewoners bijvoorbeeld betrokken bij de voorbereidingen voor het jaarplan 2007. Samen met onder andere de directie wisselden zij van gedachte over wat er met betrekking tot het wonen in Schie dam goed en slecht gaat en wat Woonplus daar eventueel aan kan doen. "Dit waren inspirerende sessies. Met de gedane sug gesties gaan we zeker aan de slag", aldus Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam. Stimulans Van de twaalf deelnemende corporaties hebben negen corporaties het participatie- label behaald. Woonplus is blij dat het tot deze negen corporaties behoort. "Er is nog genoeg te verbeteren, maar blijkbaar zijn we op de goede weg", aldus John van Eersel, die de KWH-metingen heeft begeleid. "Het participatielabel vormt voor ons dan ook een stimulans om samen met onze klanten op de ingeslagen weg verder te gaan." Digitaal reparatieverzoek Sinds dit voorjaar kunt u uw repara tieverzoek, behalve via de telefoon, ook via de website aan Woonplus doorgeven. Dat kan op elk tijdstip van de dag en alle dagen van de week. Het via de website melden van een repa ratieverzoek gaat eenvoudig: Ga naar de startpagina www.wonnplus.nl en klik op 'reparatie melden'. Na het invullen van naam en postcode kan in enkele stappen, met gebruik van keuzemenu's, de mel ding worden doorgegeven: 1) Geef het type reparatie aan: binnen of buiten de woning of spoedeisend verzoek. 2) Geef aan waar de reparatie nodig is 3) Geef aan om welk onderdeel het gaat 4) Geef aan wat er aan het onderdeel mankeert 5) Geef aan of u een serviceabonnement heeft Na het invullen van de contactgegevens en het klikken op de knop 'verzenden' is de melding gedaan. Woonplus neemt bin nen twee werkdagen na ontvangst van de digitale melding per email contact op.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 26