De Tegenstroom in behouden haven Zenderindeling zorgt voor gekkenhuis Fancy Fair Ooievaars de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Hargahoeve Even boodschappen doen jg| *C fwcrwwf Jules is gevonden in de Lange Kerkstraat, waar hij bij de Albert Heijn probeerde binnen te komen. De stakker is zo goed als blind en heeft geen tanden en kiezen meer. Waarschijnlijk is hij thuis weggelopen. Wie weet meer over deze kat? SCHIEDAM - "Een compleet gekkenhuis! De telefoon staat roodgloeiend," Stefan van Ra dio West heeft maandag vanaf 11.10 uur nog geen moment stil gezeten. Dat was het moment dat de zenders van radio en te levisie in Schiedam een andere frequentie. Kabelexploitant Cai- way had vooraf haar klanten geïnformeerd maar de uitleg bleek voor een beduidend deel van de Schiedammers niet dui delijk genoeg. Veel mensen dachten namelijk dat de 24 ana loge zenders nog wel op dezelf de frequentie zouden blijven staan maar de knop ging rigou reus om en de televisie stond in eens op mis. Inmiddels moeten de medewerkers van Radio West een enorme hoeveelheid adressen langs om de instellin gen te regelen. Wie denkt dat al leen maar ouderen bellen heeft het mis want ook de 'jonkies' van rond de 40 jaar weten vaak niet hoe zij hun digitale kastje moeten regelen. Bij Huize Frankenland stond de technische dienst om 9 uur pa raat. Een aantal ouderen in het complex vroeg zich maandag ochtend toch even af 'waarom de televisie zo in de war was.' Ger Gijbeis, hoofd TD, had zes extra mensen klaar staan om al le bewoners van het complex aan de Liduinastraat bij te staan in hun zoektocht naar de verd wenen zenders. "Sommigen hebben familie die het kunnen regelen. Ik denk dat er in de loop van de komende dagen nog wel wat aanvragen van be woners binnen komen." Stefan van Radio West, begrijpt niet dat Caiway het hele aanbod tegelijk omgooit "Ze hadden er veel slimmer aan gedaan om de frequenties van de digitalekast jes eerst te veranderen en de 24 analoge zenders pas in een later stadium aan te passen." SCHIEDAM - "Het is alsof we het schip temg hebben gekre gen." Nicoline Sprong is ontzet tend blij met de beslissing van de gemeente om het historische schip, waar zij samen met haar echtgenoot en drie kinderen woont, een vaste ligplaats toe te kennen. Het historische motorschip werd door Leendert en Nicoline Sprong in 2002 gekocht maar het schip bleek 1.40 te lang voor een ligplek in de havens. Ver huizen naar een andere stad leek lange tijd de enige optie voor het gezin met drie school gaande kinderen. Zij wilden dit uit alle macht voorkomen en zochten de publiciteit De fami lie Sprong heeft altijd volgehou den dat er door vorige wethou ders toezeggingen zijn gedaan met betrekking tot een eventu ele ligplaats. Op humanitaire gronden heeft het college nu besloten de familie toch een vergunning te verstrekken. De verhuizing en de daarmee ge paard gaande sociale ontwrich ting zou voor het gezin te ingrij pend zijn De vergunning is wel persoonsgebonden dus bij een eventuele verkoop zal de nieu we eigenaar op zoek moeten naar een andere stek. Het gezin Nicoline Spong en dochter aan boord van hun schip. "We zijn ontzettend blij dat we hier mogen blijven." is voorlopig niet van plan om het schip van de hand te doen. "Mensen hebben de afgelopen maanden echt met ons meege leefd en ons gesteund." Het ge zin gaat tijdens de herfstvakan tie met de caravan op stap maar vanaf volgend jaar zullen alle vrije uren op de Tegenstroom worden doorgebracht. Inbreker op heterdaad betrapt SCHIEDAM - Een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is op heterdaad betrapt toen hij probeerde in te breken bij een drogisterij aan de Hoogstraat. Na een korte achtervolging werd hij aangehouden. De man had een tas vol flesjes parfum bij zich. Een tweede verdachte is ondanks een uitgebreide zoektocht, niet meer aange troffen. Wietkwekerij Daltonweg SCHIEDAM - Na een tip via Meld Misdaad Anoniem heeft de politie een hennep kwekerij opgespoord aan de Daltonweg. Donderdagmid dag kwamen de agenten poolshoogte nemen in de woning en ontdekte in de slaapkamer 46 planten en groeiapparatuur. Tegen de 23-jarige eigenaar is proces verbaal opgemaakt omdat hij de stroom illegaal heeft aftapt. Twee gewonden bij vechtpartij SCHIEDAM - Bij een vecht partij in de binnenstad zijn twee mannen gewond ge raakt. Het gaat om een 26-ja- rige en een 28-jarige Pool. De vechtpartij vond plaats in de nacht van zaterdag op zon dag. De politie trof de man nen aan in een auto aan de Buitenhavenweg. Ze hadden beide lichte steekwonden en zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Na behandeling konden ze weer huiswaarts keren. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdag 28 oktober Dinsdag 31 oktober Zaterdag 4 november Zaterdag 4 november Zondag 5 november Zondag 12 november Dinsdag 21 november Hit if* p H Ook op deze agenda Zondag 26 november Woensdag 25 oktober 2006 - Pagina 8 Televisie op ruis DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - De Schiedam- se invaliden sportvereni ging de Ooievaars houdt za terdag 28 oktober een Fan cy Fair. Het publiek is wel kom van 9.00 tot 16.00 uur. Ook deze keer worden allerlei leuke en nuttige spullen verkocht, zoals huishoudelijke artikelen, boeken en kleding. Voor de jonge bezoekers is er een grabbelton. Toegang voor de Fancy Fair bedraagt 0,50 euro maar dat is wel inclusief een kopje koffie. De Fancy Fair wordt gehou den in het clubhuis aan de Westmolenstraat 26 in Schiedam. DOOR MARIANNE VAN VELZEN Herfstexcursie naar Landgoed Bronbeek in Arnhem en Paleispark Het Loo in Apeldoorn Info en aanmelding bij Riet van der Windt tel. 010-4745889 Herfstwandeling in de Heemtuin van het Beatrixpark. De vrijwilligers van het NME centrum op de Harreweg moeten zich natuurlijk voor bereiden op de excursies die ze deze herfst gaan bege leiden. We staan even stil bij de herfst- verschijnselen en bedenken wat we kun nen vertellen aan de kinderen die het NME centrum de komende maand komen bezoeken. Ook interesse in edu catief vrijwilligerswerk, loop gerust met ons mee. Plaats: Heemtuin t'Hoefblad in het Beatrixtpark in Schiedam Tijd: 13.30-15.00 uur Informatie: NME@kabetfoon.nl Natuurwerkdag. Wilgen knotten in de Zouteveen! Een van de locaties op de landelijke Natuurwerkdag is te vinden in de Zouteveense polder.Ter hoogte van de Slinksloot is een bosje elzen plus een rij knotwilgen.Tussen de middag is er erw tensoep. Gereedschap aanwezig. Plaats: Zouteveenseweg tussen Vlaardingen en Schipluiden. Tijd: 10.00-15.00 uur Route: A20-afrit Vlaardingen-rich- ting Holy Noord-Holyweg- Breeweg-Zouteveenseweg. Kom op de fiets! Organisatie en informatie: Knotgroep Midden-Delfland, 010-5921394. zie www.natuurwerkdag.nl Winterworkshop o.l.v. Bart de Vries Het werkstuk is een taart, opgemaakt met natuurlijke materialen, een plat bord of taartschaal van 25-30 cm meebren gen Locatie: Basisschool De Dijck, Dennendal 149, Maassluis Informatie en aanmelden I lli« Huisrok, 319372. Vlaardingse Natuurtocht naar de Broekpolder en de Rijsplas. De eerste trekvogels melden zich al weer. Vooral de Rijsplas met de vogelkijkhut is voor watervogels een aantrekkelijke tussen stop op weg naar het zuiden. Misschien dat de eerste wintergasten zich al laten zien. Onder leiding van de bekende natuurgids Ben van As vertrekt de Vlaardingse Natuurtocht om 9.00 uur vanaf de parkeerplaats Broekpolderweg ter hoogte van de Volkstuinvereniging. Gewandeld wordt tot ongeveer 12.00 uur waarna de excursie wordt afgesloten in de kantine van de Volkstuinvereniging Broekpolder. Hier krijgt u een consump tie aangeboden. Plaats: Parkeerplaats Broekpolderweg Tijd: 9.00-12.00 uur. Kosten: 2,00, inclusief consumptie. Informatie en aanmelden: NME: 010-2484515. E-mail: nme@vlaardingen.nl. Zie ook: www.vlaardingen.nl/nme Organisatie: Gemeente Vlaardingen/Natuur- en Milieu-Educatie Maximaal 20 personen. Laarzen aan en geen honden mee. Natuurcentrum de Boshoek is iedere 2e zondag van de maand geopend. Dit keer besteden wij aandacht aan de geheimen van de vogeltrek. Welke soorten treffen wij normaliter in de winter aan en misschien ook wel dwaalgasten. Ben Smit vertelt u er alles over met behulp van digitale fotografie. Iedere zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur kunt u uw natuurkennis testen met de interactieve quiz op de nieuwe touch screen computers in de Boshoek. Plaats: KNNV Natuurcentrum de Boshoek, Bospad 3, Schiedam Tijd: 13.00 - 16.00 uur Kosten: gratis Informatie: 010-4702050 of Email: belianijland@natuurcentrumdeboshoek.nl Organisatie: Stichting KNNV Natuurcentrum de Boshoek www.natuurcentrumdeboshoek.nl Lezing Engelse tuinen Prachtige opnames van Engelse tuinen van de heer Piet Boersma in de bene denzaal van de Rehobothkerk aan de Billitonlaan in Vlaardingen. De zaal is om 19.30 open.de lezing begint om 20.00 De Natuur- en Milieuagenda is een initiatief van het Regionaal Educatie Overleg Nieuwe Waterweg Noord REONeen samenwerkings verband van de drie centra voor Natuur- en Milieu Educatie van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. NME centrum Harreweg. Harreweg 10-12 Schiedam. 0104713607, NME@kabelfoon.nl NME Vlaardingen. Hofsingel 82-84, Vlaardingen. 0102484515, nme@vlaardingen.nl CNMEHet Oranjetipje" Atb. Schweitzerdreef 433, Maassluis. 010 5929318, NME @maassluis.nl Redactieadres: NME centrum Harreweg. t.a.v. Ramses Snoeij, Harreweg 10-123124 KB Schiedam ofNME@Kabelfoon.nl De agenda verschijnt iedere derde donderdag van de maand. Kopij ingezonden voorde 14e wordt verwerkt. Hallo, hallo, wat stinkt hier zo?: rond leiding door de Heemtuin en iets lekkers knutselen voor vogels Plaats: Heemtuin t'Hoefblad in het Beatrixtpark in Schiedam Tijd: 13,30-15.00 uur Informatie: {Gerard Freeling, Beheerder Heemtuin, 010 6315289 ürado.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 8