Schiedam Parkeren wordt centrum Bon Bon jubileert Hapje eten bij Pieter Jurriaans c m Koopzondag Borden wijzen automobilisten de weg dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Wat koopt de Schiedammer? Column Uw steun is nodig! Er wordt op veel fronten aan de verbetering van de binnen stad gewerkt. Door onderne mers, bewoners, organisaties en de gemeente. Een moeilij ke en tijdrovende klus. Zeker als men weet om hoeveel be langen het in zo'n stadscen trum gaat en wat er nodig is om dingen voor elkaar te krij gen. En dan hebben we het nog niet over de economie die tegen zat. En toch gaat het de goede kant op. Verbeteringen worden geleidelijk zichtbaar en meer plannen blijken uit voerbaar. En dat is maar goed ook, want voor velen duurt het allemaal al veel te lang. Ook voor veel actieve winkeliers in het centrum. Want zij krijgen meestal de klachten van be zoekers en collega's over zich heen. Over leegstand, slechte panden en ontbrekende win kels. Niet leuk! Zeker als je be denkt hoeveel tijd en energie sommige ondernemers aan de binnenstad besteden. Als bestuursleden van winkeliers verenigingen, als organisato ren van evenementen en als vertegenwoordigers in allerlei overleg. Vaak met succes, maar soms ook niet. Dan zit het tegen. Maar, ze gaan door! En dat verdient respect. Maar ook méér bezoekers aan de binnenstad helpt. Want meer bestedingen in het cen trum leiden tot verdere verbe tering, nieuwe investeringen en eigenaren die hun panden opknappen. Daarom kunt ook U als consument een handje helpen. Kom wat vaker naar de binnenstad, bezoek er de leuke winkels en pik een ter rasje. Frans Griffioen programmamanager binnen stad Het team van Bon Bon Fleur BloemsierkunsL "Het Land van Belofte hierte genover met al die nieuwbouw en de boom in het midden van het sfeervolle plein wordt on wijs leuk," zegt Anja Weijts en thousiast. Ze viert op 1 decem ber het 12,5-jarig jubileum als eigenares van Bon Bon Fleur Bloemsierkunst in de Lange Kerkstraat 5. "We kunnen na- Wethouder Yorick Haan zet zich in om de parkeermogelijkheden in en om de binnenstad te ver beteren. Als je als automobilist de stad inrijdt, om lekker te gaan shoppen, wil je me teen weten waar je kunt parkeren. Niets is zo irri tant, om schuifelend achter elkaar, te wachten op een vrij plekje. Dat wordt nu an ders: "We willen de binnen stad aantrekkelijker ma ken. En toegankelijker voor de automobilist, die hier wil komen winkelen." zegt de wethouder van verkeer en vervoer, Yorick Haan. De eerste stappen zijn gezet Er staan sinds deze maand, in een brede cirkel rondom de binnenstad, tientallen borden die verwijzen naar parkeergara ges. Ze geven aan waar de des betreffende garage zich bevindt, maar ook of deze vrij of vol is. "Vroeger stonden er ook al een hoop van die borden, maar op de plaats waar de verlichting hoorde te zitten, zat een groot gat", vertelt Haan. "Het was nog een heel geregel om alles op elkaar te laten aan sluiten", gaat hij verder. "We denken wel dat het nu in kan nen en kruiken is, maar we zit ten nog in ons laatste proeffa se." Het is de bedoeling dat automo bilisten die de binnenstad in willen, nu veel gemakkelijker hun weg naar een parkeer- plaatsje kunnen vinden. De wethouder wil hiermee onder meer lange rijen stapvoets voortbewegende auto's vermin deren. De drie parkeergarages in de binnenstad zijn: ABC-ga- rage, Nieuwe Passagegarage en de Stadserfgarage. Hier parke ren is-doorgaans een stuk goed koper dan op straat. Het college denkt erover om te zijner tijd een vierde garage te laten bou- Gerda Maas loopt regelmatig eventjes binnen bij Mitzi Mode in de Boterstraat 89: "Ik ben al jaren vaste klant. Ook voor mijn lengte (1.57 m) hebben ze heel wat in huis. Ik koop graag casu al kleding met een aparte uitstr aling. Mitzi kan door haar goede advies het mooiste uit mij ha len." Vertrouwen wen aan de westkant van de binnenstad. Kort parkeren Naast de verbetering in de be wegwijzering, ligt er een voor stel voor de mogelijkheid tot kort parkeren in de Lange Kerk straat, de Baan en de Grofbaan, waar nu nog met dagkaarten wordt gewerkt. "We moeten dit wel aanpakken," zegt Haan. De mensen knallen nu gewoon hun auto bij de Albert Heijn op de stoep." Haan heeft nog een suggestie aan de ondernemers in de bin nenstad: "Ik wijs erop dat een aantal winkeliers uitrijkaarten aanbieden aan hun klanten. Dat vind ik een goed klantvrien delijk initiatief dat navolging verdient. Omdat de gemeente zelf geen eigenaar is van de par keergarages kan zij geen uitrij kaarten verstrekken voor ABC- en de Nieuwe Passage garage." Marianne Allwelt werkt al ne gen jaar bij Mitzi Mode. Ze heeft het vertrouwen van menige klant gewonnen. Sommige la ten zich van A tot Z door haar kleden en adviseren: "Ik ben heel eerlijk. Als het niet staat, zeg ik dat ook. Trendy en casual kleding is dit seizoen erg intrek." Bewust van mode Mitzi Ottevanger is eigenares van damesmodezaak Mitzi Mo de: "Ik ga met de zaak graag met de nieuwste mode mee. Bewust met mode bezig zijn vraagt een vooruitziende blik. Als we advi seren denken we als het ware in het type vrouw. Er komen im mers allerlei verschillende soor ten vrouwen bij ons langs." tuurlijk niet achterblijven. Vori ge week hebben we dan ook een spiksplinternieuwe pui laten bouwen. Een brede deur in het midden, maakt onze zaak toe gankelijker voor rolstoelgebrui kers en kinderwagens." Binnen kort zal het postadres van deze winkel vanzelf overgaan in 'Land van Belofte' 5. Gemoedelijk, losjes, laagdrem pelig. Kortom, een echt huiska merrestaurant, waar iedereen die zin heeft om spontaan een hapje te komen eten, binnen kan vallen. Dat is hetgeen Pieter Jurriaans graag wil uitdrukken met zijn restaurant/eetcafé 'Eet 'ns Jurriaans' op de Grote Markt 31. De zaak werd in september, vo rig jaar geopend. Pieter heeft een jarenlange horeca ervaring opgebouwd. Hij staat onder meer bekend als 'de vroegere kok' van Het Paard, waar hij midden jaren negentig werk zaam was. "Ik vind de naam eetcafé voor mijn zaak beter passen dan restaurant", zegt hij. "Maar, dan wel eentje met een plus. Ik maak namelijk alles zelf." Pieter is een kok die overal een eigen smaak en draai aan geeft. "Ik heb een eigen stijl. De uien soep bijvoorbeeld, die is niet meer weg te denken. Klanten willen ook niet dat ik die van de kaart haal. Net zomin als de saté waarvan ik zelf de marinade maak. Deze is niet aan te sle pen. Een andere hardloper is Lamsbil met knoflooksaus. Ik heb een vaste kaart, die eens per half jaar wordt aangepast. Ver der is er natuurlijk de scherp ge prijsde dagschotel. Voor 9,50 euro, staat er het aankomend weekend, 4 en 5 november, een speciale dagschotel van Wild zwijn op de kaart. Pieter Jurriaans heeft zijn eigen stijl van koken. De uiensoep is niet meer weg te denken van de kaart. Colofon Woensdag 1 november 2006 - Pagina 14 stuk simpeler In het sfeervolle centrum van Schiedam wordt zondag 5 november de maandelijkse koopzondag gehouden. Voor het publiek een uitstekende gelegenheid om te shoppen en lekker door het centrum te slenteren. Neem ook een kijkje op het Broersveld, waar de curiosamarkt wordt gehouden. De winkels in de binnenstad zijn zondag geo pend van 12.00 tot 17.00 Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Foto's en tekst: Kim van der Horst Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 14