Ligging, ligging, en eigenaar O Aardappel en aperitief I wr Géén klantenstop en géén wachtlijsten! Bel (010) 282 60 00 of kijk op ww.tzr.nl I I I 7 5 3 6 1 8 3 2 9 4 7 6 7 8 4 2 5 4 8 4 3 2 9 5 1 ~9~ 3 8 1 6 7 9 8 1 8 5 3 Schiedam 1 Het Nieuwe Stadsblad d5 Als je aan een willekeurige makelaar vraagt wat de waarde van een huis bepaalt, zal hij drie fac toren noemen. Ligging, ligging en ligging. Zelfs de grootste bouwval op een fantastisch stekje is nog heel veel geld waard. Dit lijkt niet hele maal op te gaan voor wijngaarden. La Romanée-Conti is hiervan een goed voor beeld van. Gelegen in het dorp Vosné-Ro- manée in de Cótes de Nuits (Bourgogne). Am per twee hectare groot vormt deze wijngaard een 'monopole'. Dit betekent dat er maar één eigenaar is die de wijn onder deze naamgeving mag verkopen (in dit geval het gelijknamige domein). De wijnen die van deze wijngaard komen zijn wereldberoemd en per fles onbe www.wijnbelevenis.nl taalbaar, terwijl naastgelegen wijngaarden wij nen genereren die voor een fractie hiervan van de hand gaan. Anders dan bij huizen is er voor wijngaarden blijkbaar nog een belangrijke factor die de waarde bepaalt: de deskundigheid en profes sionaliteit van de eigenaren. Een jarenlang be leid van lage opbrengsten, een actief loof- wandsysteem, en veel arbeid in de wijngaard is een voorwaarde voor een topwijn. Heeft men eenmaal de status van topwijn verworven dan worden er door derden meteen allerlei bijzon dere eigenschappen aan het terroir toegedicht. Terwijl de echte magie achter de topwijn vaak voor rekening van de eigenaar komt. Het hapje bij de borrel; even onlosmakelijk met elkaar verbonden als het knabbelnootje bij een biertje voor de televisie. Alhoewel ik persoonlijk opteer voor het eerste, komt het tweede in veel massalere hoeveelheden voor. Ook lekker, maar een enorme dikmaker. La ten we ons dus beperken tot het hapje bij een drankje, het zogeheten aperitief. Meestal is dat een alcoholische drank die voor het eten wordt gedronken. Daarbij wordt een klein hapje, een amu se zoals dat in Franstalige landen wordt genoemd, geserveerd. Het woord aperitief komt van het La tijnse aperire en dat bete kent openen. Als begelei der van een aperitief kan veel dienen. Luxe tot zeer luxe en van eenvoudig tot heel ingewikkeld. In dit geval nu eens niet het to astje met gerookte zalm, of een canapeetje met an sjovisboter. Nee, gewoon aardappel. Maar een lek kere aardappel. Gebruik tews- «§3*fP' Thuiszorg Rotterdam kent géén klantenstop en géén wachtlijsten. Ook niet in Schiedam. Thuiszorg Rotterdam staat altijd voor u klaar Niemand zorgt zo goed voor u een vastkokende soort en zoek er de kleinsten uit. Ingrediënten: 400 gram kleine aardappeltjes. 200 gram gerookt spek aan plakjes, wat olie, zeezout en cocktailprikkertjes. Bereidingswijze: Kook de aardappelen in de schil gedurende een kwartier tje. Pel ze, snij ze als ze te groot zijn in handzame blokjes. Snij de plakjes gerookt spek in tweeën en omwikkel elke aardappel met een plakje spek. Vast zetten met een prikkertje en in een koekenpan in wat goede olie goudgeel laten bakken. Af en toe omkeren en warm serve ren. Ook heel smakelijk met wat bieslookcrême. En dat is heel eenvoudig te maken. Simpelweg wat kwark, crème ff aïche, zout en peper en gehakte bies look door elkaar mengen. In de koelkast laten opstij ven en er bij het serveren een klein toefje van op de aardappel leggen. Anneke Kaiser rB Cf. Woensdag 1 november 2006 - Pagina 38 bemand staat altijd voor u klaar. ;vv. Partnerstad vair Esstngen View» m Udine te m pi JÉjihiA O

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 38