s sedan Saab 9-5 voor MLD Stichting Luxe LS 460 geprijsd Vernieuwde Autorai-site Showroom Van grote patsers tot kleine mini's In Zuid- en Oost Europa geniet de sedan een grote populariteit. Fiat speelt daarop in met de Linea. Sterren voor Ford Galaxy Prijzen BMW X5 'Hulp bij Auto te Water' Nieuwe sportwagen ART r. dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad AUTO réh keuze in het interieur duidelijk verbeterd en is de snelheidsme ter in het midden bijna buiten proportioneel groot geworden. Wel is de middenconsole smal ler voor meer beenruimte. De Mini voelt uitermate degelijk aan, maar tegelijk vertrouwd. Er is een volle catalogus aan opties en hebbedingetjes, van handig tot uitermate overbodig en al leen leuk. De prijzen: 22.270 eu ro voor de Cooper en 29.960 eu ro voor de Cooper S. De Mini is helemaal nieuw, maar dat zien we alleen maar als er het vorige model naast ge zet wordt. De ontwerpers kre gen de opdracht een nieuwe Mini te tekenen die zoveel mo gelijk op de oude zou lijken. Leuk werk! Hetzelfde geldt voor het interieur en het rijgedrag. Alles nieuw, maar zo dicht mo gelijk bij het bestaande. Waar om? Mini wilde haar model on der meer aan de nieuwste vei ligheidsnormen aanpassen. Daarom is het front iets langer geworden en is de motorkap hoger geplaatst met het oog op voetgangerveiligheid. Om het geheel weer in balans te bren gen werd ook de achterkant iets verlengd. Verder heeft Mini sa men met Peugeot een nieuwe 1,6 liter motor ontwikkeld, die anders van bouw is en eveneens wijzigingen aan de voorkant no dig maakte. Dus dan maar een helemaal nieuwe Mini. De 1.6 in de Cooper levert 120 pk en met turbo komt de Cooper S op 175 pk. Dat gaat dus als de spreek woordelijke brandweer. Lekker vlot schakelend door de zes overbrengingen is er iedere keer weer power genoeg. De Cooper en Cooper S worden standaard comfortabeler afgeveerd en dat is bij lange ritten uitermate ple zierig. Wie de ouderwets harde afstemming van het vorige mo del wil behouden, kiest voor het optionele sportchassis. Leuk om te stoeien, maar veel te hard, zo bleek tijdens de kennis making. Verder is de materiaal- De Ford Galaxy is door de Euro NCAP bekroond met vijf ster ren voor botsveiligheid. De Ga laxy dank de waardering aan het IPS-systeem, dat onder an dere bestaat uit een sterke car rosseriestructuur, moderne be schermingsmaterialen en tech nische hulpmiddelen. Denk daarbij aan zes airbags en een knieairbag. Voor de bescher ming van kinderen achterin kreeg de Galaxy vier sterren. De tweede generatie van de BMW X5 staat vanaf maart bij de dealer vanaf 69.500 euro. De bekendmaking van de prijs betekent ook dat dit nieuwe model met directe ingang kan worden besteld. Wie liever diesel rijdt is 71.600 euro kwijt voor de bekende 3 liter, terwijl de 4,8 liter V8 mi nimaal 90.900 euro aan inves tering vergt. De autobranche wil een wette lijke verplichting van het vei ligheidshamertje. Met de voorlichtingsactie 'Hulp bij Auto te Water' hoopt het ministerie van Verkeer en Waterstaat het aantal verkeers doden als gevolg van voertui gen die te water raken terug te dringen. Een groot aantal im porteurs levert het hamertje inmiddels standaard bij nieu we voertuigen. Saab Nederland heeft een 9-5 Sport Estate overhan digd aan de Maag Lever Darm Stichting. Saab Ne derland geeft daarmee blijk van haar betrokkenheid bij de ruim twee miljoen mensen in Nederland met een spijsverteringsziekte. De Stichting is voor on derzoek en activiteiten geheel afhankelijk van dona ties en subsidies. Lexus heeft de prijzen van de uitrustingsniveaus van de LS 460 bekend gemaakt. Over luxe geen kla gen maar er is een gradatie aangebracht. De Luxury-uitvoering gaat 111.000 euro, de Exe cutive kost 119.200 euro en de President staat in de prijslijst voor 133.400 euro. De voor de Luxury zijn onder andere lak, een glazen schuifdak en ver warmd stuurwiel, de koper van de Executi ve kan uit extra's kiezen zoals 19 inch wielen en het Pre-Crash Safety System en de Presi dent heeft als optie een infosystem voor de ach terpassagiers. De nieuwe supersportwagen van ART op basis van de Mercedes-Benz CLS 55 AMG voldoet aan zowat alle wensen, die een sportauto kan oproepen. Van wielen en onderstel tot aanpassingen aan de carros serie. Info: www.carformula.nl. Woensdag 1 november 2006 - Pagina 43 De site van de AutoRai is vernieuwd. Tevens is de kaartverkoop voor de Au- toRAI 2007 gestart. De site biedt veel nuttige in formatie over de komende autotentoonstelling en brengt volop nieuws. De AutoRai gaat op 29 maart 2007 open voor publiek. Nieuw op het gebied van toegangskaarten is het Family Ticket voor vijftig euro inclusief de dvd 'Cars'. Ook de andere toe gangskaarten zijn via in ternet voordeliger: www.autorai.nl Kaarten voor de Preview op woensdagavond 28 maart kunnen worden besteld via ja-ik-ga.nl De wereldprimeur Linea is 1,73 meter breed en 1,5 De Linea wordt in diverse selmotoren. De auto wordt werd getoond op 'Istanbul meter hoog. uitrustingsniveaus geleverd geproduceerd in Turkije in Motorshow'. Het is een ont- en het voorzieningenniveau samenwerking met Tofas, werp van het eigen 'Centro De kofferruimte bedraagt is hoog. Uiteraard brengt een joint venture tussen Stile Fiat'. De auto heeft vijfhonderd liter. Het interi- Fiat de Linea in combinatie Fiat Auto en het beursgeno- een lengte van 4,56 meter, eur is ruim en comfortabel, met sterke benzine- en die- teerde Koe Holding.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 43