9.49 9.49 15.99 9.99 13.99 Spijs Nieuw in Schiedam 0P=0P Henkes Parade Grande Cuvee 4tS8 1 .99 Famous Grouse Malibu Asbach Uralt EBEBSEHL Het Nieuwe Stadsblad 54.75 „.p. 30.75 pp. Woensdag 8 november 2006 - Pagina 2 HEEFT U IETS TE VIEREN? GA GEZELLIG VAREN!!!! Bel voor ons vaarprogramma met o.a.; Afhuren van de Partyschepen is uiteraard °ok mogelijk Vrij. 24 nov., zat. 8,15 en 16 dec. 53.75 p.p.), 13, 20 en 27 jan., 3 en 10 feb., 10 en 31 maart 2007. Incl. 2x koffie met gebak, koud/warm buffet, dessert, live music en alle drankjes (excl. buitenl. Zondag 12en 26 nov., 3 en 10 dec. 297"'p.p.), 7 (nieuwjaarsbrunch) en 21 jan., 4feb., 4,18 en 25 maart 2007. Incl. welkomstdrankje, soepje, koud/warm buffet, dessert, live music en onbeperkt koffie, thee, melk en jus d'orange. Za. 23 dec. Brunch Cruise in Kerstsfeer all-in. Incl. welkomstdrankje, soep vooraf, koud/warm buffet, dessert, incl. drankjes, excl. buitenlands gedist. Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur 42.50 p.p., kind 22.00 p.p. Za. 17 maart Après Ski party Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur€ 65.00 p.p. kind. 32f° p.p. Vertrek vanuit Spijkenisse Info: Rederij Fortuna tel. 0181-626126 of 06-53367913 www.partyschepen.org Voor uw party groot of klein moet u bij Rederij Fortuna zijn. Jonge Jenever Vieux George Duboeuf 4M9 hele liter Whisky hele liter Cocos, Pineapple en Mango 0,7 liter Brandy 0,7 liter in Geschenkenblik 4&99 47v49 DE BEURS VAN SCHIEDAM Mar. Nolenslaan 514 - Schiedam Tel. 010-4739002 Tandartsenpraktijk Dentskid Schiedam Wij nemen nog nieuwe patiënten aan. Bel voor informatie 010-273 55 45 Tandartsenpraktijk Dentskid Broersvest 45 3111 EB Schiedam traiteur delicatessen Schiedam buitenlandse kazen, huisgerookte zalm, gedroogde rauwe ham, huisgemaakte chutney's en paté's keukenmaterialen, serviezen, servetten en wijn 's-Gravelandseweg 622 in Schiedam Openingstijden: woe. t/m za. van 11.00 tot 18.30 Han van der Horst treft bij de vuilcontainer twee stadswachten, die zich ontfermen over een stapel vuilniszakken. "We hebben meer toezicht nodig." foto: whk SCHIEDAM - Historicus Han van der Horst is op pad gegaan in zijn eigen wijk, Nieuwland. De geschiede nis, vernieuwingsplannen, de teloorgang van de sociale cohesie en gesprekken met bewoners van het eerste uur en nieuwkomers heeft hij vastgelegd in het boek: 'Wanneer hielden we in Schiedam op met de stoep schrobben.' "Nieuwland is gebouwd om ge wone mensen fatsoenlijk te la ten wonen en het beter te laten krijgen. Die functie moet de wijk behouden, alleen moet het op een andere manier", stelt Van der Horst. "Vroeger werd met sobere middelen gebouwd naar wat de massa nodig had. Nu zijn we vijf tot tien keer zo rijk. Iedereen heeft een eigen le ven en eigen wensen. Er is meer maatwerk nodig." De titel van het boek verraad al dat het fout is gegaan toen de emmers met sop binnen ble ven. "Mijn moeder boende we kelijks de trap en nam dan ook even het straatje mee. Mensen letten toen veel meer op elkaar. Dat is ook niet zo vreemd want de hele dag ging de bel. De melkboer kwam aan de deur, de bakker, de olieboer, de aardap pelboer, de groenteboer, de man van het gas en licht, en de huur werd wekelijks opgehaald. Nu vallen de acceptgiro's door de bus en bellen alleen nog de pizzabezorger en de deurwaar- de aan. Dat hechte zorgde er voor dat verkeerde elementen geen kans kregen. We moeten op een andere manier die socia le samenhang terugkrijgen. Een goed voorbeeld hoe dat kan is het Schuttershof. Daar is een hek om het binnenterrein neer gezet, zodat het alleen nog toe gankelijk is voor bewoners. Je ziet onmiddellijk een omslag, zo van dit is van ons. Daarnaast denk ik dat er meer toezicht no dig is. Meer politie op straat, de trappenhuizen weer schoonge maakt maar dan door schoon- Jan van Halst Marco In een periode waarin de herfstblaadjes als een sluierregen op het aardse neerda len en de ijzige koude een kille stemming in mijn hoofd bezorgt, is een verzetje wel op zijn plaats. Een leuke avond uit is dan vaak de remedie. Maar hoe vul je tegenwoordig een leuke avond in? Ik ben bijna te verwend om een genoeglijke avond te beleven. Niks is* de volledig gevulde tempel, overtrof de sfeer mijn stoutste verwachtingen. Over alles hing een rode gloed van pas en hartstocht. Het voorprogramma door Ilse de Lange was al indrukwekkend. Maar toen Borsato aan de beurt was, brak de hel los. Het was de achtste show in een serie van tien, maar aan niets was te merken dat de topsporter slijtageverschijnselen ver- 00~,toonde. Gevoelig, gepassioneerd en charis- goed genoeg. Bowlen met vrienden doe je matisch. Tijdens de afterparty kwam hij pas vanaf je zestigste. Een nacht doorzakken hou ik niet meer vol. En een avondvullend be zoek aan een musical is niets voor mij. Via een vriend werd ik afgelopen week gedwon gen een avondje uit te gaan. Hij had twee kaarten voor het concert van Marco Borsato voor mij geregeld. Ik móest er naar toe en zag de bui al hangen. Met duizenden losgeslagen mensen meelallen op klassiekers als 'Dromen zijn bedrog' en 'De waarheid'. De file die mij bijna te laat in het Gelredome bracht, beloof de al weinig goeds. Maar aangekomen binnen ook nog even langs. Met een sterke speech sprak hij de gasten van zijn feestje toe. Hij be dankte iedereen voor hun komst. Fatsoen snormen in optima forma. Nagenietend reed ik zwijgend weer naar huis. Wetende dat je niet serieus wordt genomen als je vertelt dat de Borsato show overweldigend was. Maar ik schaam me er niet voor. Want zo n gedetail leerde show is uniek in Nederland. Het ge luid, het ballet en de gastvrijheid. In Amerika zouden de krantenkoppen respect schreeu wen. Hier niet. Maar ik heb genoten! Donderdagavond koopavond tot 20.30 uur Aanbiedingen geldig van 08-11 t/m 14-11 2006 Terug in Niet DOOR MARK KIVIT

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 2