ruim, RUIMER, ROOMSTER Ruimtelijk effect door glazen dak AUTOBEDRIJF RIJNWOUD Toepad 19 (autostrada) 3063 NJ Rotterdam (010) 422 07 22 dé Weekkrant Test: Skoda Roomster Comfort 1.4 liter Skoda lanceert dit najaar de Roomster. Een model, dat zijn naam eer aan doet door zijn mimte en gebruiksmogelijkhe den. Aan het design moeten we nog even wennen. Daar hebben meer mensen last van, zo blijkt tijdens onze kennismaking. Niet vreemd, we zijn als eerste in Nederland op pad met de nieuwe Skoda. 'Nee, het is niet de vervanger van de Fabia', wordt er door het merk nog eens fijntjes ingewre ven. De Roomster is een veelzij dige uitbreiding van het Skoda- gamma. Qua uitstraling kunnen we het model een beetje verge lijken met de Renault Kangoo: een normale neus maar een ho ge, 'pausmobiel' achterkant. Overigens, ziet de importeur lie ver een Renault Modus en een Opel Meriva in de vergelijking. 'Een cockpit voorin en een huis kamer achterin', opent de bro chure. Inderdaad, de Roomster SIGNALEMENT biedt tal van gemakken, die jon ge automobilisten (ofwel gezin nen) zoeken. Het design heeft aan de voorkant iets van de kleinste BMW en de achterkant heeft een hoge opbouw. Het de sign van de achterruiten brengt wat ronde lijnen in de strijd. Met een lengte van 4,21 meter verwacht je misschien geen zee aan ruimte. Toch biedt de Roomster die wel. Het bagage compartiment varieert, afhan kelijk van de stand van de stoe len, van 450 tot 1.780 liter. De op Het Nieuwe Stadsblad Veel waar voor je geld Nu in de showroom! Vanaf de instapper heeft de Roomster onder andere ABS en MSR maar ook getint glas, elektrische ramen voor, crui se control, radiovoorberei ding met vier speakers en elektrisch verstelbare buiten spiegels. Uiteraard zijn er nog meer features voor handen. Wat te denken van een fiet- senhouder voor in de auto en elektronisch geregelde mee draaiende koplampen. Van die laatste maakten ook wij gebruik en inderdaad, het verruimt het zicht en maakt rijden in het donker een stuk veiliger en dat voor 390 euro. Dat Skoda met de Roomster de lat hoog legt, mag duidelijk zijn. Praktisch gemak dient de mens. De parkeerhulp achter is daarvan een goed voor beeld. De motorisering van de Roomster begint met een 1.2 liter. Er zijn verder een 1.4 en 1.6 liter benzineversie en een 1.4 (twee versies) en een 1.9 liter TDI-motor leverbaar in combinatie met de Room ster. De goedkoopste Room ster kost 16.240 euro en de duurste 27.125 euro en dat is een 1.9 TDI. Achterbank op veel manieren gebruiken VarioFlex noemt Skoda het systeem dat het mogelijk maakt de achterbank op ve lerlei manieren te gebruiken. Het merk geeft aan dat het lastig was om 'zoiets flexi bels te ontwikkelen'. Inge wikkeld in het voortraject betekent in deze eenvou dig in gebruik. Elk wens wordt door het systeem gehonoreerd: vijf per sonen, drie en een surf plank, twee en een fiets of tig kratjes bier, het kan allemaal meel Trouwens, de hand grepen van de achter portieren zijn in de deurstijl verwerkt. verschillende manieren bare achterbank zorgt voor flexibiliteit in het interieur. Ach ter het stuur een degelijk afge werkt dashboard, forse knop pen, goed instelbare airco en mooie meters met een digitale display. We hebben het hier wel over de Comfort-uitvoering, de meest complete versie. Ons exemplaar is voorzien van een 1.4 liter benzinemotor met een kracht van 85 pk. Er is ook een keuze uit de 'gewone', een Style en een Sport. Onze 1.4 biedt ge noeg Kracnt om oe noomsiei up een volwaardige wijze door het verkeer te laveren. De geluidsiso latie had ons inziens net een tik je beter gekund. Verder lof over zijn weggedrag. Er is weinig overhang in bochten, de vering is comfortabel en de vijfbak biedt voldoende kansen om het beste uit de motor te halen. Nu hebben we niet met vijf volwas senen en hun bagage gereden en wellicht roept de Roomster dan om een 1.6 liter 16V motor. De prijs van de Roomster Comfort 1.4 liter bedraagt 21.875 euro. De Roomster kan door Sko da worden geleverd met ve le extra's. Een goed voor beeld daarvan is het pano ramadak met jaloezie voor en achter. Het past op elke versie en kost 910 euro. Het geeft een enorm ruim telijk effect en het vele licht versterkt de fraaie in- terieurkleuren waarvan de Roomster is te voorzien. Zo kan de inleg van de portie ren op kleur worden aange^ past. Een fel zonnetje op het glazen dak wordt ge weerd door twee jaloe zieën. L X B X H: 4.205 x 1.684 x 1.607 mm Wielbasis: 2.617 mm Kentekengewicht: 1.155 kg Laadvermogen: 515 kg Trekgewicht geremd: 1.670 kg Motor: viercilinder, benzinemotor Cilinderinhoud: 1.390 cm3 Max. vermogen: 63 kW/85 pk bij 5.000 tpm. Max. koppel: 126 Nm bij 3.300 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 13,0 sec. Topsnelheid: 171 km/h Gem. verbruik: 1 op 14,7 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 21.875 euro Woensdag 8 november 2006 - Pagina 33 Een cockpit voorin, een woonkamer achterin. De nieuwe Skoda Roomster. Skoda ontwerpers zijn er in ge slaagd om een zo compact mogelijke auto te maken met een zo groot mogelijk ruimteaanbod. Zowel praktisch als stijlvol. De functionaliteit gaat in perfecte harmonie samen met de schoonheid waarbij de passagiers en de bestuurder volop comfort genieten. Een nieuw soort voertuig en een ander soort rijervaring. De Skoda Roomster is er klaar voor om uw kijk op de toekomst te veranderen. 'Ruimtester' van Skoda SIMPLY CLEVER Plus: Veel binnenruimte, goed comfort, strakke vormgeving van de inrichting, flexibele indeling van de achter bank, goede toegankelijkheid van de baga geruimte. Min: Rare vorm achterste gedeelte auto, mo tor is bij hoge toe ren luidruchtig, ja loezie panorama dak aan achter zijde is vanuit zitpositie be stuurder niet te bereiken

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 33