- magazijnmedewerker All-round Timmerman ofuierk 5.4 miljoen lezers smullen deze week voor 220 miljoen euro dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 8 november 2006 - Pagina 41 SCHIEDAM - "Eigenlijk wilde ik helikopterpiloot worden. Maar bij de ogentekst kon ik de tekst niet goed lezen. Ik verzon maar wat en werd niet geschikt geacht". Dit is een herinnering van Gerard Vroegh uit de tijd dat hij verplicht in militaire dienst was. Gerard Vroegh kreeg op 17-jari- ge leeftijd de kans om een oplei ding te volgen tot sportleraar. Achteraf is de afwijzing als heli kopterpiloot bij zijn keuring voor militaire dienst niet ten nadele van zijn -verdere carrière geweest. Hij werd namelijk bij Defensie in Ede geplaatst op een sportbureau waar hij Leen Frommer (later schaatscoach) heeft leren kennen. Hij heeft twee en een half jaar als dienstplichtig soldaat leef tijdsgenoten sportles gegeven. Hier heeft hij veel ervaring op gedaan in diversiteit van spor ten. Een carrière in het leger zag hij niet zitten, want zoals hij zelf zegt:Ik was te fanatiek voor het leger". Na zijn diensttijd gaf hij Resultaten Correspondent Rinus van Tiel gaat-op zoek naar het le vensverhalen van bekende en onbekende Schiedam mers. Deze week is sport schoolhouder Gerard Vroegh (58) aan het woord. De geboren Vlaardinger be gon al jong aan zijn sportle ven. Als kind vond hij turnen en judo leuk om te doen. Al snel haalde hij goede resul taten. Als 15-jarige ging hij zelfs voor wedstrijden naar het buitenland. naast een kantoorbaan les aan geestelijk en lichamelijk gehan dicapten in Den Haag. Als zelf standige huurde hij gymzaal- tjes, onder andere in een school aan het Oude Kerkhof en in de toen nog Opstandingkerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, beiden in Schiedam. De sport- materialen, zoals vloermatten en dergelijke nam hij zelf mee in een grote aanhanger. Voordat Gerard traint aan een van de fitnessapparaten in Fitspordand. de lessen konden beginnen moest hij alle materialen eerst naar binnen sjouwen. "Als je dat nu zou moeten doen, word je voor gek versleten". Hij werkte onder de naam 'BU DO' sportm een samenvoeging van diverse Japanse sporten. Politie- en brandweerpersoneel werden in hun verplichte spor- turen door Gerard getraind. In 1977 opende hij zijn eigen sportinstituut aan de Jacob Bij sterstraat 2 in Schiedam. "In 1995 kwam de gemeente met een voorstel om een sportloca- tie te laten bouwen in Schie- dam-Noord om in een soort van partnerschap zowel over heid en particulieren samen te laten werken. Het was een pilot voor Nederland. Later is dit in heel Nederland overgenomen. Het sportinstituut in de Jacob Bij sterstraat wordt sinds 2000 verhuurd. Gerard runt, samen met zijn dochters Diaan en Jo- landa en schoonzoon Carlo, Fit Sportland aan de Stockholm 9 in Schiedam-Noord. Van stop pen met werken wil Gerard nog niet horen. Volgens eigen zeg gen doet hij wel rustiger aan, maar echtgenote Ria moet daar even om glimlachen. "Zolang het kan, blijf ik met sport bezig". Vogels pakken de koffers SCHIEDAM - Ben Smit geeft zondag een presentatie over trekvogels in Natuurcen- trum De Boshoek. Geduren de het hele jaar trekken over al ter wereld miljoenen vo gels door het luchtruim. Het zijn allerlei verschillende soorten, van zwaluwen tot reusachtige albatrossen, van ganzen tot pelikanen en van ooievaars tot kleine zangvo gels. Ze volgen oude, vaste routes, steken oceanen, woestijnen en bergen over en voltooien onvoorstelbare zwerftochten. Deze reizen markeren al sinds mensen heugenis de opeenvolging van seizoenen. Smit gaat in aan de wetten en regels die ten grondslag liggen aan de duizelingwek kende trektochten. Aanvang 13.00 uur. Oktober is frisse maand SCHIEDAM - De DCMR Mi lieudienst Rijnmond heeft in de maand oktober 372 stankklachten genoteerd. Dat zijn ruim 250 klachten minder dan het maandge- middelde van de afgelopen vijfjaar. In oktober vorig jaar behan delde de meldkamer 930 stankklachten. Toen zorgde een gescheurde olietank in de haven van ontwerpen voor veel overlast. De stank die tot in het Rijnmondge bied was te ruiken deden 340 mensen naar de telefoon grijpen., Een milieuklacht kan 24 uur per dag worden ingediend. Bel (010) 47 33 333 of via website www.dcmr. nl milieuklacht. Saltrans Zoekt Binnendienst/Buitendienst Service Monteurs Kom ook werken in een fantastisch fijne en moderne omgeving aan geweldige producten zoals BMW automobielen. Automobielbedrijf Kalfsbeek, BMW dealer met vestigingen in Schiedam en Wateringen, zoekt voor haar vestiging in Schiedam een: De ideale kandidaat heeft affiniteit met autotechniek, is representatief en communicatief, kan werken in teamverband en beschikt over een MBO-opleiding en rijbewijs B. Indien uw interesse is gewekt voor deze functie, stuur dan uw sollicitatiebrief, vergezeld van uw c.v. en pasfoto naar de heer E.A.M. van Winden, manager after sales, tel. (010) 246 28 28, Karei Doormanweg 21, 3115 JD Schiedam. Kalfsbeek bv Schiedam: Karei Doormanweg 21, 3115 JD Schiedam, telefoon (010) 246 28 28, fax (010) 246 28 22. Hofwerk bouw- en aannemingsbedrijf Vlaardingen zoekt Voor onderhouds- en verbouwingswerkzaamheden in Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Heb je minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring en een positieve instelling, dan hebben wij een baan voor je. Wij bieden je werk voor de langere termijn aan tegen een marktconform salaris op basis van de bouw CAO. Heb je interesse, bel dan tijdens kantooruren 0653 397014.. s-aan-h waanzin voor de br WGGGNGR huis-aan-huiskranten 'Zolang het kan blijf ik sporten' DOOR RINUS VAN TIEL FOTO: WHK Saltrans Verkoop Verhuur B.V.is specialist in alle soorten en merken Intern Transport Materiaal, met name elektrische pallettrucks, heftrucks en magazijn machines. Wij zoeken flexibele binnendienst/buitendienst monteurs om ons team te komen versterken. Wij Vragen: Wij bieden: - Kennis op het gebied van verbrandings motoren, Elektrotechniek, Hydrauliek, of een combinatie hiervan. - In het bezit van rijbewijs B(E). - Woonachtig in regio Rotterdam - Een zelfstandige uitdagende baan. - De mogelijkheid tot studie/het behalen van diverse certificaten. - Eigen servicewagen (buitendienst) Voor meer info kijk op www.saltrans.nl Of bel: 06-25091562 Sollicitatie met CV sturen naar Saltrans Verkoop &Verhuur B.V., Postbus 11242, 3004 EE Rotterdam, of mailen naar info@saltrans.nl Vestiging Schiedam BMW maakt rijden geweldig OUW- EN AANNEMERSBEDRIJF

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 41