niet h ilipi Muzikale curiosa: Ontdek het opkamertje Branie voor twee New York City Marathon Rijnmond Meelopers: Wat doe jij nou? dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad TV-gids wlaa Ml i Normaliter hoor je Ais u nu links kijkt... de Fluisterschuit pas als tie al vlakbij is. Deze keer galmden de kin derstemmetjes al van ver luidruchtig over het water en weerkaatsten ze tussen de hoge kademuren. Nog voor dat de schuit zichtbaar de bocht om was. Een rare gewaarwording zo in het rustige Zondagse oude centrum. Je hoort ze wel maar ziet ze niet. Foto tekstGert Jan van Noorden www.showdesign.nl De Teerstoof krijgt hoog bezoek SCHIEDAM - Sinterklaas komt weer aan in Nederland en natuurlijk bezoekt de goed heiligman als eerste Jeugdtheater De Teerstoof. Op zondag 19 november a.s. is iedereen vanaf 15.00u wel kom in Jeugdtheater De Teerstoof om Sinterklaas te verwelkomen. Onder leiding van onze cere moniemeester gaan de kin deren na afloop van voor stelling dansen, zingen en toneelspelen onder toeziend oog van Sinterklaas! Ook mogen alle kinderen hun schoen zetten bij de open haard. Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje kunnen haast niet wachten tot Sint Nicolaas komt Zoals jullie weten zijn de dames al weken bezig met hun verlanglijstjes en met het zoeken naar de grootste schoen om bij de kachel te zetten. Ze hebben alle Sinterklaasliedjes uit hun hoofd geleerd en de warme chocolademelk staat te pruttelen, zij zijn er hele maal klaar voor. Wat denken jullie... zou Sint Nicolaas op hun feestje komen? Wie weet... Reserveren voor deze voor stelling kan bij de VW via 0900-1192192 (reserverings- kosten 0,50 per kaart). Ge reserveerde kaarten dienen minimaal een half uur voor aanvang van de voorstelling opgehaald te worden en contant aan de kassa van De Teerstoof te worden betaald. U kunt ook een uur voor aanvang van de voorstelling reserveren via de kassa van Jeugdtheater De Teerstoof, tel: 010 4490344. SCHIEDAM - Het hele jaar door aan de wandel in de buurt en nooit meer ver dwalen. Het is allemaal mo gelijk met de wandelkaar- ten van de Midden-Delfland Vereniging. De stad is dichtbij maar toch is het gebied rondom Schiedam is een nog tamelijk ongerept wie- degebied met smalle polder weggetjes omzoomd door gra zige bomen met knotwilgen en in het voorjaar het rijk bloeien de fluitenkruid. De polders bie den weidse vergezichten. Ver spreid over het landschap lig gen oude boerderijen verscho len in het groen. Een oase, rijk aan natuur en cultuurhistorie. Trek de wandelschoenen maar aan want het gebied is ideaal om eens te voet te gaan verken nen. Herfst, winter, lente of zo mer... het maakt niet uit. Het gebied baadt ieder seizoen in schoonheid. Midden-Delfland is een oud gebied. Vanaf de elf de eeuw werd de oorspronkelij ke veenwildernis ontgonnen en ontstond het patroon van slo ten en waterwegen, zoals dat nu nog aanwezig is. De Midden- Delfland Vereniging heeft twee mapjes met wandelkaarten, in- cl. achtergrondinformatie, uit gebracht. De routes variëren van 7 tot 16 kilometer. De wandelkaarten zijn verkrijgbaar bij de VW, ANWM en boekhandel. In Info: www.middendelflandvereni- ging.nl of telefonisch 06- 42105407. Het Opkamertje is een radio programma met muzikale cu riosa. Tunes van radio en tv, onbekende uitvoeringen, zin gende beroemdheden, vreemdsoortige teksten, syn thesizerpioniers, politiek in correcte humor, kortom: een muzikale verrassingstocht. Het Opkamertje wordt sa mengesteld en gepresenteerd door Roland Vonk, die voor het programma Archief Rijn mond muziek verzamelt. Dat is de kem van zijn verzamel woede. Maar wat doet de ver zamelaar met materiaal dat hij eigenlijk niet verzamelt? Dat stopt hij een beetje achteraf, in een opkamertje; een klein kamertje, te smal voor een bed met een rare hoek, een kamer tje waarin je nog eens wat kunt ontdekken. Het Opka mertje, zondag van 12:00 tot 13:00 uur op Radio Rijnmond 93.4FM. Herhaling 's maan dags van 22:00 tot 23:00 uur. Lopend op straat vraagt ieder een zich wel eens af wat; doet hij daar nou? Ondanks de redelijk directe instelling van veel Rijn- monders is het voor een vreem de toch een beetje ongebruike lijke vraag. Niet voor de verslag gevers van TV Rijnmond. In het programma Meelopers vragen zij aan willekeurige voorbijgan gers 'Mag ik een stukje met u meelopen?'. De onverwachte confrontatie levert verrassende televisie op waarin blijkt dat ie dereen wel een verhaal heeft. Meelopers, zaterdag 11 novem ber om 17:49 uur. Uitzending gemist? Rijnmond.nl! Iedere werkdag rond de lunch is er Branie voor Twee. Een infor matief radioprogramma met nieuws, weer, sport, cultuur, muziek en vele prijzen. Presen tator Ronald van Oudheusden en reporter Jack Kerklaan, zijn de gidsen in Branieland. Elke donderdag bespreken Jet, Gerda, Stien en Amus bespre ken de Grote Boze Branie We reld die Rotterdam heet. Dage lijkse beslommeringen afgewis seld met politieke manifesten en een portie humor waar een paard de hik van krijgt. Iedere vrijdag is er een week- sluiting met een knipoogje en pastoor Vismans van de Liduina Basiliek in Schiedam. Aanstaan de vrijdag is er ook weer live muziek met Joris Lutz T-Bo- ne. Deze week verder veel aandacht voor de verkiezing van de Nieu- Presentator Ronald van Oudheusden we Kanjer van Rotterdam...ie- bekend gemaakt! Stemmen kan mand die door kordaat optre- via branievoortwee.nl. Branie den heeft bijgedragen aan een voor Twee, elke werkdag tussen veiliger Rotterdam. Maandag 27 12:00 en 14:00 uur op Radio november wordt de winnaar Rijnmond 93.4FM. Voor de 17e keer heeft RTV Rijn mond een marathonreis geor ganiseerd naar het grootste sportevenement ter wereld; New York City Marathon met mim 35.000 lopers. De 250 deel nemers aan deze reis, groten deels uit de regio Rijnmond, worden op de voet gevolgd. Hoe beleven de hardlopers de voor bereiding en natuurlijk de ma rathon zelf. Kunnen zij in de aanloop naar de wedstrijd nog genieten van de levendige stad of staat alles in het teken van die ene dag. Afgelopen week is er op Radio Rijnmond dagelijks verslag uitgebracht over de be levenissen van de deelnemers. Aanstaande zondag wordt er op TV Rijnmond een special over deze reis uitgezonden. Later dit De New York City Marathon; TV Rijnmond is erbij. jaar volgt er nog een marathon- thon. Special New York City reis naar Macau in China voor Marathon 2006, zondag 12 no de Macau International Mara- vemberom 17:15 uur. Woensdag 8 november 2006 - Pagina 43 WOENSDAG 8 NOVEMBER 17:00 Rijnmond Nieuws 17:30 Rijnmond Sport 17:40 Aanpakken 17:53 Weer met Ed Aldus (herhaling ieder uur, tot donderdag 17:00 uur) DONDERDAG 9 NOVEMBER 17:00 Rijnmond Nieuws 17:30 Rijnmond Sport 17:40 Ik ziet de haven al 17:54 Weer met Ed Aldus (herhaling ieder uur, tot vrijdag 17:00 uur) VRIJDAG 10 NOVEMBER 17:00 Rijnmond Nieuws 17:28 Rijnmond Sport 17:42 Zooi 17:54 Weer met Ed Aldus (herhaling ieder uur, tot zaterdag 17:00 uur) ZATERDAG 11 NOVEMBER 17:00 Nieuwsweek 17:30 Moois 17:49 Meelopers (herhaling ieder uur, tot zondag 15:00 uur) ZONDAG 12 NOVEMBER 15:00 Kerk: Kom en zie 17:00 Rijnmond Nieuws 17:15 Special NY marathon 17:44 Geloof 't of niet (herhaling ieder uur, tot maandag 17:00 uur) MAANDAG 13 NOVEMBER 17:00 Rijnmond Nieuws 17:27 Rijnmond Sport 17:50 In de Doelen 17:54 Weer met Ed Aldus (herhaling ieder uur, tot dinsdag 17:00 uur) DINSDAG 14 NOVEMBER 17:00 Rijnmond Nieuws 17:30 Rijnmond Sport 17:40 Werelds 17:53 Weer met Ed Aldus (herhaling ieder uur, tot woensdag 17:00 uur) r Stappen door de polder

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 43