Bos tegen de vlakte Jeugd heeft geen eigen plek in Noord 159, 259,- 179,- 299,- 229,- LinkerLisse Alternatief plan minder kwistig met bomen Vrij spel wiettelers op ons 4 seizoenen actie donsdekbed! www.linkerlisse.nl in de maand november 50% KORTING dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Hargahoeve Alle aandacht voor Puck Puck is vijf jaar en zoekt een plekje waar geen andere huisdieren zijn. Deze kroelkat, die graag op schoot zit, wil alle aandacht voor zichzelf. Vanwege blaasgruis krijgt ze speciale brokjes maar daar kan gewoon gezond oud mee worden. foto: pr SCHIEDAM - Bewoners van de Woudhoek zijn boos. Binnen kort gaat verpleeghuis Drie MaasStede uitbreiden. Het is onvermijdelijk dat een groot aantal bomen tegen de vlakte zullen gaan maar er moeten ook een behoorlijk aantal bomen wijken orri plaats te maken voor parkeerplekken. En dat is niet nodig vindt de bewonersvereni ging- Met een alternatief plan hopen zij de bomen en de prachtige tuin van tuinarchitect Mien Ruys te kunnen redden. Het plan is even simpel als doel treffend. Gebruik een deel van het trapveldje dat achter het zorgcentrum ligt als parkeer plek. Het trapveldje ligt aan de noordkant van het zorgcentrum en grenst aan de tennisvelden. Er wordt straks voor het bouw- verkeer een weg gemaakt tus sen het veldje en de tennisba nen. Wanneer deze weg in stand wordt gehouden, na de bouw, kunnen er aan beide zij den parkeerplekken komen en heeft de Drie MaasStede gelijk een toegangsweg voor leveran ciers. De grens van het nieuwe trapveldje en de parkeerplek ken kan voorzien worden van extra groen zodat de bewoners van het aangrenzend La Mar- plein hun uitzicht behouden. Omwonenden en het zorgcen trum zelf zijn erg enthousiast over het alternatieve plan. Drie MaasStede is zelfs zo ingeno men dat zij financieel willen bij dragen om het nieuwe trapveld je te voorzien van een mooi kunstgrasveld met kooi voor de jeugd. "We houden dan een groot deel van onze mooie groe ne omgeving. Het zou toch zon de zijn als de tuin van Mien Ruys weg moest", laat een be wonerweten Op 12 december zullen de be woners samen met Drie Maas- Stede hun plan bij de politiek presenteren. SCHIEDAM - Een aantal weken geleden vroeg Sonja Gouwe leeuw een gesprek aan met bur gemeester Verver. Zij wilde een signaal vanuit de wijk afgeven dat er ernstige problemen wa ren met de groepen jongeren in Noord. De jongeren die na een avondje stappen vanuit Vlaar- dingen richting Woudhoek lo pen, laten regelmatig een spoor van vernielingen achter. Ruiten van tramhuisjes worden ges loopt en er wordt over de daken van geparkeerde auto's gelo pen. "Bewoners in Noord dur ven nauwelijks meer in de avonduren de straat op," vertelt Gouweleeuw. Samen met poli tie wordt een lijst van maatrege len opgesteld. Drank op straat gaat in de ban, de verlichting wordt verbeterd en hang-bank- jes worden verplaatst of hele maal weggehaald. Naar de ou ders van de hangjongeren is een brief gestuurd. Ook worden be woners opgeroepen om de da ders, eventueel anoniem, aan te geven. Noord telt zo'n 3.000 jongeren in Noord tussen de 12 en 23 jaar oud. Een eigen onder komen hebben zij niet.In het verleden is voorgesteld de jon geren een plek langs de Polder vaart bij de toekomstige keerlus Sonja Gouweleeuw heeft bij burgemeester Verver aan de bel ge trokken over de overlast van jongeren in Noord. foto whk van de tram te geven. Maar de ze plek viel binnen de contou ren van Zestienhoven. Later werd een oude loods gevonden op de Kerkweg maar buurtbe woners kwamen daartegen in opstand. Momenteel is een bus in gebruik maar daar mogen de jongeren niet drinken of blo wen. Politie controleert bij zebrapad SCHIEDAM - De politie heeft maandagmiddag een verkeerscontrole gehouden op de Schoolstraat en de Koemarkt. Op de Schoolstraat hielden de agenten een oogje in het zeil bij de voetgangersover steekplaats. Hier werden geen overtredingen gecon stateerd. Op de Koemarkt kregen vier automobilisten een bekeuring voor het ne geren van de aangegeven rij richting. Portiek vernield door vuurwerk SCHIEDAM - Negen jonge ren in de leeftijd van 14 tot en met 18 jaar zijn aange houden op verdenking van openlijke geweldpleging. Donderdagavond rond ne gen uur hoorden bewoners een harde knal. Er bleek da- ter vuurwerk was afgestoken in een portiek aan het Laven- delveld. Het portiek werd be schadigd en er waren enkele ruiten kapot. Meerdere om standers gaven signalemen ten van de verdachten. De jongeren werden in de om geving aangetroffen en over gebracht naar het bureau. De ouders van de jongeren zijn op de hoogte gebracht. Brommers botsen SCHIEDAM - Een 16-jarige vrouw uit Schiedam heeft hoofdletsel opgelopen bij een aanrijding tussen twee brommers op het fietspad langs de 's-Gravelandseweg. De andere, een 17-jarige, bleef ongedeerd. 140 x 200 van 358,- v oor 179,- met extra inruilkorting 240 x 200 van 598,- voor 299.- met extra inruilkorting 140 x 220 van 396,- voor 199,- met extra inruilkorting 240 x 220 van 678.- voor 339.- met extra inruilkorting 200 x 200 van 538,- voor 269,- inet extra inruilkorting Bij inlevering van uw oude dekbed krijgt u 20,- (bij een eenpersoons), of 40,- (bij een tweepersoons) extra inruilkorting en echte donssloffen cadeau! Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Swisses» Sand Q auping nüistasi sved?* Ilbelle Lisse Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren. Tel. (0252) 41 45 41 Rotterdam Centrum Goudsesingel 213-221, gratis parkeren. Tel. (010) 414 69 00 Rotterdam Woonmall Alexandrium III (le etage), Watermanweg 117B, Tel. (010) 220 14 44 vormgevers van slaapkwaliteit Woensdag 6 december 2006 - Pagina 11 SCHIEDAM - Illegale hen nepkwekerijen in Schiedam krijgen vrij spel, zolang geen sprake is van ernstige overlast. Dat stelt SP-er Sinne Tolsma in schriftelij ke vragen aan het college. Volgens Tolsma wacht de politie op een seintje van de energieleverancier en doet ONS niks als ze niet wordt benaderd door poli tie. "Ik krijg vaak van Schiedammers te horen dat er niks wordt gedaan met tips en vermoedens. Pas als sprake is van bijvoor beeld wateroverlast wordt actie ondernomen. Dit is wachten op ongelukken". DOOR MARIANNE VAN VELZEN Met LinkerLisse lekker warm de winter door! SUITE-S Uitgeslapen! beddinghous© Gauche Collection

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 11