Makreel in citroensaus 1 -* L* Hollandse wijnbijdragen Trias mmihw vi i'ii Voor nu lekker slapen...en morgen gezond weer op /(I II' Dementie raakt iedereen. Steun ons. Giro 2502 advertentie dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad .fc' 1 Wie makreel wil eten heeft twee mogelijk heden: zelf vangen of bij de vishandelaar kopen. Zelf vangen is in zoverre aardig dat je de zee op gaat. Eenmaal boven een school makrelen (en de kapitein van der gelijke boten weten die precies te vinden) inleggen en vaak tot vervelens toe opha len, de vis er afhalen en opnieuw inleg gen. Nadeel: je moet de vis zelf schoon maken. De vishandelaar is dus makkelij ker en makreel is niet zo gek duur. Voor dit recept is nodig: een gestoomde makreel, drie stengels bleekselderij, zon gedroogde tomaten, een citroen, een dl visbouillon (neem een goed merk!), 125 ml slagroom, twee takjes tijm, zout en pe per. Bereidingswijze: Verwijder vel en graat en leg de stukken makreel op twee stukken bakpapier. Schil de selderij en snij ze in dunne stukjes. Snij een drietal tomaatjes in dunne reepjes en verdeel bleekselderij en tomaat over de makreel. Leg er tenslotte een takje tijm op. Vouw dan het bakpapier tot een pak ketje. In de magnetron verwarmen gedu rende 4 tot 5 minuten op vol vermogen. Kook de visbouillon met het sap van de citroen in. Roer de slagroom er door en laat het een paar minuten doorkoken. Zout en peper naar smaak toevoegen. Klop de saus schuimig met mixer of gar de. Vouw de pakjes op een bord open, giet er de saus over en serveer er rijst bij. Een droge witte wijn uit de Elzas doet het hier goed bij. Anneke Kaiser De rol van Nederlan ders in de ontwikkeling van de internationale wijnsector zijn veel gro ter dan de meeste men sen weten. Een belang rijke rol was weggelegd voor de Hollanders als de belangrijkste wijn handelaren in de 17e eeuw. Deze handel in wijn ging over de hele wereld. De meeste wij nen in deze tijd waren echter erg licht met weinig tannine en alco hol, waardoor ze snel verouderden. Om de wijnen langer houd baar te maken begon nen de Hollanders de wijn te fortificeren, door alcohol toe te voe gen aan de wijn. Het meeste destillaat hier voor halen de Hollan ders uit het Franse Ar magnac, en het zijn ook de Hollanders die voor het eerst wijn laten des tilleren in Cognac in 1624. In 1650 voorzien de Hollanders de bewners van de Médoc van de knowhow en technolo gie om de plaatselijke moerassen droog te leg gen, waarna het ene naar het andere wijn- veld verreist. Ook zijn het onze landgenoten die het gebruik van zwavelkaarsen in hou ten vaten verspreiden, waardoor de daarin aanwezige schimmels en gisten werden ge dood. In Frankrijk heet ten deze kaarsen "allu- mettes holandaise". Neem daarnaast de in troductie van de wijn bouw in Zuid Afrika door onze voorvaderen, en het moge duidelijk zijn dat we ons steentje hebben bijgedragen in de ontwikkeling en ver spreiding van wijn. www.wijnbelevenis.nl Uw goede wensen zeggen méér met de Goede Doelenzegel Alzheimer Nederland Vergeet niemand. Gezondheidsverzekeraar NIEUWE HEMA Tijdens de actieperiode bi) iedere besteding een kraskaart met kans op één van de vele gezellige prijzen! Wist u dat u gemiddeld een derde van uw leven slapend doorbrengt? Gemiddeld, want we slapen niet allemaal even veel. De één is na zes uur slaap al uitgerust, de ander heeft minstens tien uur slaap per nacht nodig. Zeker nu de dagen korter worden, de temperaturen dalen en het steeds vaker regent, herkent u vast wel de behoefte om 's avonds lekker vroeg onder de wol te kruipen en er voorlopig niet meer onder vandaan te komen. Slapen is niet alleen lekker, maar ook noodzakelijk om lichaam en geest te laten herstellen van de dagelijkse beslommeringen. Daarnaast heeft de hoeveelheid nachtrust die u krijgt een belangrijke invloed op uw immuunsysteem. Als u vermoeid bent, bent u vatbaarder voor ziektes omdat uw lichaam alle reserves moet aanwenden om u goed te kunnen laten functioneren. Kortom, voor een goede gezondheid is ongestoord slapen voorwaarde nummer één. Als gezondheidsverzekeraar weet Trias dat een goede nachtrust essentieel is om goed te kunnen functioneren. Daarom hebben wij een aantal diensten in het leven geroepen die u kunnen helpen om de slaap beter te vatten. Zo organiseren wij in januari en februari Trias Thema Avonden over ontspanning waar de verschillende mogelijkheden om u zowel lichamelijk als geestelijk te ontspannen aan bod komen. Goed ontspannen is immers een eerste vereiste om beter in slaap te kunnen komen. Of surft u eens naar onze website www.trias.nl waar u onder de knop 'gezondheid' een schat aan actuele en betrouwbare gezondheidsinformatie kunt vinden. Dat deze site in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat meer dan de helft van onze verzekerden er af en toe een kijkje op neemt. Wat vindt u er zoal aan ideeën om de beste slaap- omstandigheden voor uzelf te creëren? Bijvoorbeeld tips om uw slaapkamer 'slaapvriendelijk' in te richten. Een goed bed in een donkere, niet te warme, goed geventileerde kamer doet bijvoorbeeld al wonderen! Verder leest u dat op een vast tijdstip naar bed gaan en weer opstaan u kan helpen om slapen in uw vaste leefpatroon in te passen. Wist u overigens dat alcohol als slaapmutsje niet aan te raden is? U slaapt weliswaar goed in, maar wordt tussendoor vaker wakker. Ook uitgebreid eten, koffie drinken of een sigaretje roken vlak voordat u naar bed gaat zijn niet aan te raden als u rustig naar dromenland wilt afreizen. Cafeïne en nicotine zijn namelijk stimulerende middelen en werken dus averechts. Mochten de adviezen op onze site u niet verder helpen, of bent u meer gebaat met persoonlijk advies? Als u klant bent van Trias kunt u via de website ook contact opnemen met één van onze medisch deskundigen die uw vraag persoonlijk beantwoorden. Ook kunt u als klant gratis met de Trias Gezondheidslijn bellen die 7 dagen per week, 24 uur per dag bereikbaar is. U ziet, onze gezondheidsservices gaan nét een stap verder, dan u zou verwachten. Waarom? Omdat wij het als gezondheidsverzekeraar belangrijk vinden dat wij onze verzekerden niet alleen de best mogelijke zorg bieden. Ook verzekerden die niet of nauwelijks gebruik maken van zorg kunnen op ons rekenen. Bijvoorbeeld in de vorm van ondersteuning bij een gezonde levensstijl, of het nu gaat om lekker slapen, voldoende bewegen of gezond eten. Kortom: Trias heeft meer te bieden dan een doorsnee zorgver zekeraar. We zijn niet voor niets gezondheidsverzekeraar! Woensdag 6 december 2006 - Pagina 12 Frankeer uw decemberpost met deze speciale zegel en u steunt maar liefst 10 goede doelen. Vanaf 23 november te koop bij oa. TNT Post, supermarkten, boekwinkels, tabakszaken, enz. www.alzheimer- nederland.nl Als u wilt praten over dementie, Alzheimertelefoon: (030) 656 75 11

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12