Italiaanse marathon 1 r r 1 V' Vogels Filmhuis Kom naar de gratis startersavond! - d Gratis. Aanmelden verplicht via www.kvk.nl/startersavond Voor meer informatie bel (oio) 402 76 10 Word wensvervuller de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad iCHIEDAM - Natuurcen- rum De Boshoek houdt zondag 10 december een vinterfair met tal van acti viteiten voor jong en oud. 3e fair, die in het teken itaat van kerstmis, wordt lit jaar voor het eerst geor- janiseerd. )e voorbereidingen zijn in volle ;ang. Op verschillende plekken, :owel binnen als buiten, wordt ïard gewerkt om alles op tijd daar te hebben. De kerstversie- ing is al opgehangen want 10 lecember is dichtbij en het cen- rum zal op deze dag geheel in iet teken van kerstmis staan, lelia Nijland en Wout van der ichalie vertellen vol trots dat er ïeel veel activiteiten staan te ge- leuren die dag. "De kinderen :unnen nestkastjes maken, ui- enballen pluizen en buttons naken. Er worden kerstverha- en verteld en in onze bioscoop vordt een kerstfilm gedraaid /oor de volwassenen zijn er di- 'erse workshops. Zoals een aars van bijenwas rollen of Tijdens de winterfair zal ook uitgebreid aandacht worden besteed aan de vogels in de stad. Zo worden tips gege ven hoe de vogels in de win ter het beste bijgevoerd kun nen worden. Natuurcen- trum De Boshoek is gelegen J aan Bospad 3 in Schiedam, i Te bereiken met tramlijn 21 f of 23 en uitstappen bij halte Bachplein. De winterfair is 10 december open vanaf 12.30 tot 16.30 uur. Toegang is gratis. Meer info is te vinden op in ternet: www.natuurcen- trumdeboshoek.nl. dompelen en beschilderen. Wie creatief aan de slag wil, kan met schapenvilt of wilgentakken zijn of haar eigen kerstdecoratie maken. Alles onder het genot van warme drank, worst of erw tensoep. Het is zelfs mogelijk deze te nuttigen bij een van de vuurkorven die buiten in de tuin van de Boshoek staan. De strijd tussen de arme pachters en de landheren in Italië is het thema van de film- klassieker Novecento. Het filmhuis draait zondag de originele (niet ingekorte) versie van deel 1 en 2. Een marathonzit van ruim vijf uur. Tussendoor kan het publiek op krachten komen met een Italiaans buffet. SCHIEDAM - Het Filmhuis draait dit weekeinde de orgi- nele (niet ingekorte) klassie ker Novecento. Op vrijdag is het eerste deel te zien en op zaterdag het tweede deel. Wie beide delen in een ruk uit wil kijken kan zondag te recht voor een marathon voorstelling van ruim vijf uur met tussendoor een Italiaans buffet. Kaarten hiervoor kos ten 19,50 euro. Aanvang 21.00 uur, de marathon op zondag start om 14.00 uur. Het tweedelige epische meesterwerk Novecento is Bertolucci's romantische kijk op de klassenstrijd tus sen de Italiaanse boeren en 'padrones'. Alfredo Berling- hieri (Robert De Niro) en 01- mo Dalco (Gérard Depardi- eu) worden allebei op de sterfdag van componist Ver di in 1901 geboren. De eerste is de erfgenaam van een rijke landheer, de tweede de kleinzoon van een van Berlinghieri's arme pachtboeren. Ondanks het klassenverschil raken de jon gens hecht bevriend. Als bei den ongeschonden uit de Eerste Wereldoorlog terug keren, volgt Alfredo zijn ti rannieke vader op. Olmo is in de ban van het opkomen de communisme, dat hij be schouwt als de uitweg uit het slavenbestaan van landar beiders. Het antwoord op het communisme komt van Mussolini's fascistische knokploegen. De wrede fas cistische leider Attila werkt voor Alfredo en houdt zich fanatiek bezig met de vervol ging van communisten. Bij het aanbreken van WO II worden de rekeningen ver effend. w m am i mm. -4'. 14 DECEMBER 19.00 UUR V 3 5 10 9 1 6 - 7 8 4 2 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 I l op www.doeeenwens.nl (Dof Een WENS Woensdag 6 december 2006 - Pagina 34 ca? Boshoek in teken van kerst 'OOR RINUS VAN TIEL ALBEDA COLLEGE Aleyda VAN RAEPHORSTLAAN 245 ROTTERDAM Puzzel mee! testuurs- rijst gerecht deel van een etmaal elk gravure bewijs stuk hoofd sieraad lof lichaam voor zetsel uitbotten knaag dier strijd perk b rordsel jagers tas troep spil verkoop roofdier groet streling T auto- type het halve deel Griekse godin Euro peaan olie houdend gewas gebak armoe dig T handvat wind richting T viseter stad in Italië koud gerecht vol doende water plant bevel S paanse gras soort binnen persoon lijk vnw. boven dien T voor zetsel Japans bordspel rund reuzen- steen ronde hoed blad groente Puzzelland.com en meld ie aan ah donateur He' leven verandert als je kind levens- bedreigend ziek is. Door het vervullen van de liefste wens probeert de Doe Een Wens Stichting kinderen even te laten vergeten dat ze ziek zijn. Wilt.u ons financieel jielpen? Dat kan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 34