'Eerste zege zit er aan te komen' Zelf boete betalen Harg-Spaland Activiteitenbegeleiderv/m VFC zoekt bestuursleden centrum voor zorg en wonen dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad VLAARDINGEN - Het was weer spitsuur in sporthal Westwijk. Dat is ieder jaar het geval tijdens de onder linge wedstrijden van de gymnastiekvereniging Le- onidas-Dovido. De tribu nes zitten vol met nieuws gierige en net als de kinde ren nerveuze ouders en verdere familie. Op de sporthalvloer bereiden jongens en meisjes zich voor op hun optreden. Ook daar gieren de zenu wen door de keel. Want of je nu een recreatieve dan wel prestatieve turner bent, op die jaarlijkse club ontmoeting wil je goed voor de dag komen. Voor de meisjes van de A- en de B-selectie markeert het evenement tevens de start van het wedstrijdseizoen. De tijd dus, dat ze na enke le maanden van warm lo pen, eindelijk aan het grote werk mogen beginnen. Nationaal is de groep van Leonidas-Dovido te groot voor het tafellaken en te klein voor het servet. 'In voetbaltermen gesproken spelen we in de eerste divi- sie', beschrijft trainster Marja van Geest het. Dat heeft dan weer alles te ma ken met de beperkte mid delen, die zij en haar groep ter beschikking staan. Al twinig jaar staat zij bij L-D VLAARDINGEN - Sport- ploeg-van-het-jaar zullen de voetbalmeiden van Cion, in ieder geval voorlo pig, niet worden. Maar wanneer er een prijs zou zijn voor de doorzetters- van-het-jaar zouden ze ze ker hoog scoren. Ze zijn bij nul begonnen. Tegen een bal hadden ze, in ieder ge val voor het echie, nog nooit getrapt. Het was ze bijgebracht wat buitenspel was, maar niet, dat ze zich bij een uittrap niet in de zestien mochten bevon den. Dat was soms dus best wel lachen, maar der gelijke komische toestan den komen niet meer voor. Net zo mijn als er nog met dikke dubbele cijfers verlo ren wordt. 'Het gaat dus lekker', lacht aanvoerder Claire Delhez. 'We hadden ons eigenlijk voorgeno- VLAARDINGEN - Bij de voetbalvereniging Victo- ria'04 gaan de boeten be talen, die het gevolg zijn van gele en rode kaarten. De selectiespelers deden dat al via de boetepot. Nu gaan ook de spelers uit de lagere elftallen plus de A- B-, en C-junioren dok voor de groep. En al die ja ren ontbreekt het de club aan een permanente ac commodatie. 'Een zaal waar je direct aan het werk kunt gaan en niet eerst de toestellen moet gaan neer zetten en na afloop later weer opbergen.' Ze heeft er mee leren leven. De turn- toppers trainen bij clubs in Zoetermeer, Nijmegen en Heerenveen of bij beter ge outilleerde verenigingen in de omgeving. 'Ooit telden ook wij mee. Toen meld den zich meiden uit de he le regio. Niet om de ac commodatie, maar omdat we een vereniging waren, die goed om ging met ta lentjes. Tegenwoordig men om voor de winter stop de eerste winst te pak ken. Dat had zaterdag thuis tegen 's-Gravenzan- de moeten gebeuren. Des tijds hadden we daar slechts met 2-1 verloren. Toen waren we nog begin ners. Winnen moest nu mogelijk zijn. We hadden voor de fun ook voor Zwar te Pieten gezorgd. Het slechte weer gooide echter roet in het eten'. 'Grappig is, dat de scheids rechter, die onze wedstrij den regelmatig fluit, steeds zegt, dat hij progressie ziet', aldus Delhez. De Cion-meiden zijn trou wens fanatiek met hun nieuwe hobby bezig. Del hez: 'We ontzien elkaar in het veld niet. Noem het coachen. Laatst was het echt een beetje menens. Waren we echt wat pissig op elkaar. Maar dat duurt nooit lang.' hebben andere clubs in middels wel over goede ac commodaties en daar mel den de meisjes zich dan ook. Onze groep telt nu nog een turnster uit het Westland, de anderen ko men uit de Vlaardingen.' Marja van Geest is er zich daarnaast van bewust, dat een accommodatie een pluspunt is, maar dat er ook andere factoren een rol spelen. 'Zoals bereid zijn om dertig uur per week te trainen en dat ook vol te houden. Het is best wel een hele belasting. Ook de ouders moeten er achter staan. Want die kin deren moeten wel dage lijks gebracht en gehaald In de Westwijkhal streden de recreanten en wedstrijdturnsters van Leonidas-Dovi do weer om de hoogste clubeer. foto: roel dijkstra worden.' Voor haar huidi ge groep start dadelijk het wedstrijdseizoen. Eerst de teamwedstrijden en daar na de individuele confron taties. 'De meiden willen wel. Motivatie genoeg. Daar mankeert het niet aan.' De meiden van Cion zijn de 'doorzetters-van-het-jaar' ken voor hun zonden. De vereniging neemt nog wel de kosten van de eer ste drie gele kaarten voor zijn rekening. De boetes, die het gevolg zijn van een rode en de vierde (en misschien wel meer) gele kaart zijn re kening man, VLAARDINGEN - VFC-voorzitter Jan Stijger heeft de le den duidelijk gemaakt, dat hij zal vertrekken indien niet snel een oplossing gevonden wordt voor het tekort aan bestuursleden. Het ontbeert de club bijvoorbeeld aan een penningmeester voor accommodatiebeheer en PR/sponsoring. 'Te veel taken komen nu op de schou ders van een paar mensen.' Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, biedt zorg aan somatische, psychogeriatrische en basiszorgbewoners. In verband met uitbreiding van diverse projecten zoeken wij een voor 32 uur per week Uw profiel: een klantgerichte instelling waarbij het respecteren van privacy, oog voor het welbevinden van de bewoner en het leveren van kwaliteit voorop staan een diploma MBO-AB of vergelijkbaar zelfstandig kunnen werken in een multidisciplinair dienstverband goede sociale en communicatieve vaardigheden ervaring in de ouderenzorg is een pré! Uw werkzaamheden: het begeleiden van groepen en individuele bewoners bij gevarieerde of specialistische activiteiten het bieden van een zinvolle tijdbesteding die voor een deel ook activering tot doel hebben het ontwikkelen van een vraaggericht activiteitenaanbod het voorbereiden en organiseren van de activiteiten het observeren en rapporteren Wij bieden: een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing een prettige, collegiale en open werksfeer salariëring volgens FWG 3.0 van de CAO V&V op basis van kennis en ervaring in functiegroep 35 (min. 1.506,61 en max. 2.187,01) vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een gratis lidmaatschap van de Sport- en Recreatieclub van Frankeland, kinderopvangregeling en goede opleidingsfaciliteiten Frankelandgroep Woensdag 6 december 2006 - Pagina 47 'In eerste divisie' DOOR GERARD S. VERVER DOOR GERARD S. VERVER iïüP:- ■'■.•'-.A'. i FOTO: ROEL DIJKSTRA Sollicitatie en informatie: Bent u geïnteresseerd en wilt u nadere informatie? Belt u dan met mevrouw Annie Zijlstra, hoofd welzijn, telefoon 010-247 55 55. U kunt ook kijken op: www.frankelandgroep.nl Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u tot 20 december a.s. sturen naar Harg-Spaland, centrum voor zorg en wonen, Willem Andriessenlaan 2, 3122 JT Schiedam of per e-mail naar: a.zijlstra@frankelandgroep.nl Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Harg-Spaland is een centrum voor zorg en wonen in Schiedam Noord bestaande uit het zorgcentrum Spaland en twee complexen met service-apparte menten Groenzicht en Meerzicht. Het zorgcentrum levert 24 uur per dag en 7 dagen per week zorg- en dienstverlening aan ouderen. Intern zijn dat 84 bewoners (basiszorg en aanvullende verpleeg huiszorg) en gemiddeld 125 bewoners in de ser viceflats/aanleunwoningen. Daarnaast levert Harg-Spaland tal van diensten aan senioren die in de buurt van het zorgcentrum wonen (o.a. zorg aan huis, alarmsysteem, maaltij den, activiteiten, enz.). In 2003 heeft Harg-Spaland het 'Zilveren Keurmerk in de zorg' ontvangen en wordt eind dit jaar weer getoetst op kwaliteit en cliëntgerichtheid. Harg-Spaland maakt deel uit van de Franke landgroep, die verder bestaat uit Frankeland, Jacobs Gasthuis, Schiewaegh en Vaartland. De Frankelandgroep werkt samen met de Zorg- combinatie Nieuwe Maas. Wij hechten grote waarde aan het welbevinden van onze cliënten en medewerkers. Hiertoe beschikken wij over een internetcafé, een restau rant, een Sport- en Recreatieclub in Frankeland (met o.a een zwembad, fitnessruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen) en twee vakantievilla's aan zee in Rockanje en in Spanje. De tevredenheid van onze cliënten is vooral te dan ken aan de geweldige inzet en het grote enthousi asme van onze medewerkers en vrijwilligers. Die vormen een team waarin en waarmee het prettig werken is. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 47