I I I I I I Nieuwjaarsconcert (H. Het Nieuwe Stadsblad VOORLICHTINGSAVONDEN Piet Römer *»i Vrijdag 12 januari 20.15 uur Wyneke Jordans Leo van Doeselaar - piano quatre mains Toegang: 9 (incl. pauze consumptie) Stedelijk Gymnasium Schraveniant OSG Schiedam (vmbo) Praktijkschool De Wegwijzer d3 Vaders! vertelt het tragiko mische verhaal van Daniel en Lara en hun open huwe lijk. Daniel is dol op zijn vriendinnen buiten de deur. Lara heeft het maar te slikken. Daniels nieuwste verovering is Anoek (Nien- ke Römer). De affaire is nog maar net aan de gang als Daniels vader Sjors (Piet Römer) ernstig ziekt wordt Dat levert de nodige wrijving op: vader en zoon hebben nooit een goede relatie gehad. Daniel heeft geen zin om voor zijn va der te zorgen, temeer omdat zijn vader'uitvoerig kritiek heeft op de seksuele moraal van zijn zoon... Jaren geleden al speelde regis seur Haye van der Heyden met het idee speciaal voor Piet Rö mer een toneelstuk te schrijven. Om allerlei redenen werd dat uitgesteld. Nu is zijn tijd als in specteur De Cock definitief voorbij en keert hij terug naar het theater. Samen met onder andere Romers kleindochter Na twaalf jaar Baantjer staat Piet Römer (78) weer op de planken. Van oktober tot maart 2007 schittert hij in Vaders!, de nieuwe tragiko medie van de hand van Haye van der Heyden. Tweede bijzonderheid aan deze voorstelling is dat kleindochter Nienke Römer (30) er ook in meespeelt. Twee Romers in één stuk, te zien op zaterdag 6 januari 2007 om 20.15 uur in Fords Theater a.d Schie. Nienke staat hij op de planken met Vaders! Auditie Nienke Römer: "Ik heb gewoon auditie moeten doen hoor, ik ben echt niet voorgetrokken." Piet: "Sterker nog, ik heb me er angstvallig buiten gehouden. De beste zou het worden. Dat werd Nienke. Ze is een vak vrouw. En niet omdat ze toeval lig mijn kleindochter is." Piet Römer speelt al meer dan vijftig jaar toneel. Hij deed on der andere Shakespeare en Pin ter en Brecht. De meeste Neder landers kennen hem echter als rechercheur De Cock uit de se rie Baantjer. Collega's Kleindochter Nienke Römer speelde in televisieseries als 'Rozengeur Wodka Lime' en 'Koppels'. In het theater speelde ze in 'Trouw' en 'Vogels'. En nu samen in Vaders! "Dat is na tuurlijk leuk", zegt Nienke, "maar behalve opa en kleind ochter zijn we nu vooral colle ga's." Uit het leven Vaders! gaat over liefde, verraad en" overspel. Wat verwachten de Romers? Piet: "Het is een stuk waar veel mensen zich in zullen herkennen. In Vaders! zit mooie humor en het is uit het leven ge grepen. Nienke: "Ik heb eerder in stukken over huwelijkscrisis sen gespeeld. Ie ziet dan gebeu ren dat vrouwen in de zaal hun man aanstoten en zeggen: Zie je nou wel, ik héb het je toch ge zegd?!? Dat gaan we met Vaders! zeker meemaken!" Heksen in het hotel Voor de hele familie: Hek sen. Naar het boek van Roald Dahl. Heksen vertelt over het weesjongetje Boy dat op groeit bij zijn oma. In het ho tel waar ze logeren, blijkt dat echte heksen er geregeld hun vergaderingen houden! Nog enkele kaarten beschik baar voor 5 januari 2007, 19.30 uur in Fortis Theater a.d Schie. Bel met de kassa (010) 467 467. Prijsvraag Jungleboek Eerst waren er de verha len van Ru- dyard Kip ling, toen was er de Disney- fïlm en nu is er de mu sical Jungle boek - Mowgli en het regen woud, met de avonturen van het jongetje Mowgli. Te zien op zaterdag 3 februari 2007 om 15.00 en 19.30 uur in For tis Theater a.d Schie. Geef antwoord op de volgende drie vragen en maak kans op 2 vrijkaarten of een cd met alle nummers uit de musical. Stuur je antwoorden uiterlijk 18 januari 2007 naar publici- teit@theateradschie.nl, met vermelding van je naam, leeftijd en adresgegevens. Vraag 1: Wat voor dieren zijn de ouders van Mowgli? Vraag 2: Voor wie is iedereen bang in de jungle? Vraag 3: Hoe heet de vrolijke vriend van Mowgli? De winnaars worden bekend gemaakt via de website www.theateradschie.nl. E. Chabrier - Fantaisie uit 'Souvenirs de Münich' M. Ravel - Ma Mère l'Oye C. Saint-Saëns - 'Carnaval des Animaux' W. Walton- delen uit 'Fagade' J. Adams - 'A short ride in a fast machine' G. Gershwin - Rhapsody in Blue Kaarten: www.westvest90.nl WV Schiedam en VW Vlaardingen Boekhandel Van Leeuwen - Jongen's Boeken Boekhandel Post Scriptum en aan de zaal Westvest90-kerk Schiedam t.o. 'Molen De Walvisch' Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Schiedam i 10 januari: 19.00 tot 21.00 uur Valeriusstraat 31 tel: 010-2470468 www.sgymsdam.nl havo, atheneum, vwo+ 17/18 januari: 19.30 tot 21.30 uur Hugo de Grootstraat 4-6 tel: 010-4736212/4736188 www.sohravenlant.nl 22 januari: aanvang 19.30 uur Van der Leeuwlaan 3 tel: 010-4710077 www.buitendeveste.nl 23 januari: aanvang 19.30 uur 12 maart: aanvang 19.30 uur Burg. Honnerlage Gretelaan 494 tel: 010-4715052 www.prowegwijzer.nl Grootvader Piet en kleindochter Nienke Römer spelen samen in Vaders! Woensdag 3 januari 2007 - Pagina 17 Liefde verraad en overspel I N E

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 17