Voel je thuis bij Asher Schiedam ju gelegenheid Een stof voor elke centrum Shoppen op koopzondag Burgemeester Wilma Verver blikt vooruit dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Column Bruisend centrum toegewenst Het nieuwe jaar is begonnen. De wensen worden uitgebreid uitgewisseld. Een goede reden om U vanuit het Centrumma nagement Schiedam een brui send centrum toe te wensen, een hart van uw stad waar U wilt komen. De vele festivitei ten in december waren hier al de voorbode van. De kerst markt in de Grote kerk was een groot succes en zal vol gend jaar zeker een vervolg krijgen. De ijsbaan werd zelfs als beste van de regio betiteld. Voor het eerst werd U via zo wel radio als tv opgeroepen het centrum te bezoeken en met succes. Alles het resultaat van intensieve samenwerking tussen gemeente, Centrum management, Stichting Win kelontwikkeling, Stichting Evenementen en onderne mers in de binnenstad. Een samenwerking die in 2007 nog verder versterkt wordt. In dit nieuwe jaar zal het Land van Belofte en het Plein van Belof te geopend worden. Een nieuw stuk binnenstad met kwaliteit. Naast de Grote Markt weer een plein met al lure. Het Centrummanage ment doet alles om deze zicht bare verbeteringen door te zetten. Bas van de Heijden zal zich volledig vernieuwen. De verbouwing van de Oude Pas sage wordt in 2007 gestart. Sa men met de ondernemers wordt het 'lifestylegebied' aangepakt om onderscheide nde winkels een plek te bie den. .Ook het gemeentebe stuur heeft versterking van de binnenstad topprioriteit gege ven. Dit met de erkenning dat alleen samen iets bereikt kan worden, doet een optimistisch gevoel voor 2007 ontstaan. Ve le evenementen zijn al ge pland; nieuwe winkels wor den actief benaderd. De posi tieve trend uit de feestmaand wordt als het aan ons ligt heel 2007 voortgezet. Ik wens U vele bezoeken aan uw brui send hart toe. Piet Smits (Adviseur van het Centrum management Schiedam) Michiel Terheggen heeft bij elkaar meer dan 20.000 meter stof op de rol liggen. Colofon Burgemeester Wilma Verven "Mijn prioriteit in de binnenstad ligt op het gebied van imagoverbetering." Terugkomen "Het is hartstikke leuk om er aan mee te werken hoe iemand er in het dagelijks leven uitziet", vertelt Therèse Reniers, mede werkster bij kapsalon Collé. "Het is prettig als klanten speci aal naar mij vragen. En he lemaal als ze de volgende keer terugkomen en vertellen dat het kapsel zo lekker gezeten heeft." Wat doet Schiedam? John Knipscheer stapt met re gelmaat al om 8 uur in de och tend bij kapsalon Collé op de Grote Markt 7, binnen. Hij is zo juist gekapt door zijn vaste kap per Etienne. "Het bevalt me wel. De sfeer is ongedwongen. Ik kom hier zo'n acht jaar. Sinds ik naar het centrum ben ver huisd." Asher Omisi: "De sfeer is net zo belangrijk als het eten." In het Israëlisch restaurant As her aan de Hoogstraat 124, is het vijf dagen per week feest. Ei genaar Asher Omisi: "Mensen moeten zich bij ons thuis voe len. Je kunt aantrekken wat je wilt, je kunt dansen, er is live muziek. Kortom, iedereen kan zichzelf zijn. De sfeer is net zo belangrijk als het eten. Ik schuif regelmatig bij de mensen aan voor een praat je. Ik houd nu eenmaal van na bijheid. Die warmte wil ik ook in de zaak uitstralen, bijvoorbeeld door middel van de juiste ver lichting. Op de kaart staan Israëlische, Franse, en mediterraanse ge rechten." Michiel Terheggen en zijn vrouw Sophie, zijn al dik 20 jaar met Stof Studio Shop gevestigd in de Hoogstraat 117. In de zaak ligt een ruime sortering aan kle ding- en decoratiestoffen. De rollen stof, met in totaal zo'n 20.000 meter, zijn prachtig ge sorteerd op kleur. Dit geeft de winkel een overzichtelijke, pro fessionele uitstraling. Terheg gen: "Toen ik net begon, zeiden vrienden wel eens tegen me dat ze niet begrepen wat ik nu met zo'n stoffenzaak moest. Nou, je ziet het... ik zit er nog steeds. En hoe! Het is heerlijk om mijn ei gen zaak te hebben. Nu zelfs al met een in eigen beheer ont wikkeld kinderstoffen label 'Po- lykids. Keigaaf en megastoer!' Om op de hoogte te blijven van de nieuwste modekleuren, be zoeken we regelmatig de drie grote modeshows in Parijs, Frankfurt en Amsterdam. In de winkel is er veel vraag naar stof fen voor het maken van rokken, blouses en broeken, maar je kan het zo gek niet bedenken of we hebben het wel. We hebben stoffen voor decoratie, bekle ding en kleren voor man, vrouw en kind. Voor elke lap stof is er een klant. Natuurlijk geven we ook advies. Bijvoorbeeld over welke kleur wel of niet bij ie mand staat. Iemand met een lichte huidskleur bijvoorbeeld, kan in de winter beter niet te licht gekleed gaan. Dat geeft snel een wat fletse uitstraling." "Het waren intensieve maanden. Velen hebben zich ingezet om mij Schie dam te laten zien. Door de Brandersfeesten en Doek, viel ik met mijn neus in de boter. Ik heb dat als zeer plezierig ervaren", vertelt Burgemeester Wilma Ver- ver-Aartsen, vier maanden na haar aantreden. Wat zijn haar plannen? De Burgemeester: "Het is een stad met een rijke geschiedenis. Achter de gevels zitten allerlei gezellige kwaliteitswinkels, waar je echt even moet kijken. Of neem nu de branderijen en distilleerderijen. Of de molens. Ze staan daar niet alleen maar te staan, nee er gebeurt ook nog van alles binnen. En dan al die mensen die zich met zoveel kennis en kwaliteit voor de stad inzetten. Er is zoveel om trots op te zijn. Schiedam is erg wa terrijk. Daar kunnen we veel meer mee doen. Ik denk dan aan toeristische scheepvaart, of aan een gezellig terras aan het water. Bijvoorbeeld aan de ach terkant van de Boterstraat, vlak bij de Kameelmolen die er waarschijnlijk komt. Kopje koffie We hebben ketens als HEMA maar mensen vinden het ook fijn om in een sfeerstad gezellig een kopje koffie te drinken. Ge lukkig hebben we het allemaal: restaurantjes, en winkels voor iedereen wat wils. Mijn priori teit in de binnenstad ligt op het gebied van imagoverbetering. Schiedam heeft een aantrekke lijke binnenstad om je te vesti gen en te bezoeken. Daarnaast uitbreiding en be houd van het winkelbestand, de horeca, en het fantastische kunst- en cultuuraanbod. Het moeilijkst vind ik om alle ei genaren van winkelpanden be trokken te krijgen bij het welzijn van de binnenstad. Dat ze meegaan in gewenste en noodzakelijke ontwikkelingen. Eigenaren moeten zich realise ren, dat ze bereid moeten zijn te investeren op de lange termijn. En dat ze deze maatschappelij ke verantwoordelijkheid ne men. We hebben haar nodig om de binnenstad te verster ken. Voor 2007, wens ik alle inwo ners bovenal een goede ge zondheid. Verder wil ik ieder een uitnodigen de boodschap pen in Schiedam te doen. Dat is belangrijk voor onze winkeliers. We kunnen het nooit alleen. We hebben een actief, betrokken college en gemeenteraad, die zich inzetten voor de stad. Dat is geen lucht. Het is écht zo! Maar we zijn 'Samen Schiedam'. Zo wel inwoners als bestuur." Beter voelen Etienne Collé heeft de gelijkna mige kapperszaak een paar jaar geleden van zijn ouders overge nomen. "Ik houd van werken met mensen en van een die nend beroep. Het mooist van dit werk vind ik dat mensen zich beter kunnen gaan voelen. Als je haar niet lek ker zit, voel je je gewoon wat minder." Woensdag 3 januari 2007 - Pagina 22 De feestelijke december maand is achter de rug en het nieuwe jaar begonnen. Komende zondag vindt in de binnenstad de eerste koop zondag van 2007 plaats. Voor het publiek een uitste kende gelegenheid om te shoppen en lekker door het centrum te slenteren. De winkels in de binnenstad zijn zondag 7 januari geo pend van 12.00 tot 17.00 uur. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Kim van der Horst Foto's: Roel Dijkstra Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten samen Schiedam'

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 22