kijkenlez Theo Maassen: Tegen Beter Weten In Mel Gibson maakt adembenemende actiefilm in Maya-decor De Juiste Toon Zwijmelen bij Angélique Juweeltjes van zin tot verhaal Tussen wanhopige liefde en... tulpbollen Als een van de Grote Drie (Naast Zonneveld en Kan) werd Toon Her mans 'wereldberoemd' in Nederland als cabare tier. Maar Toon was na tuurlijk net zo goed een liedjesman en verdien stelijk dichter. Wie kent niet zijn prachtige versjes over da gelijkse dingen, vriendschap of over afscheid nemen? Zijn meest briljante gedachten zijn nu samengevat op de 3 CD's tellende luxe box De Juiste Toon. Een compleet overzicht met daarop onder meer legendarische sketches/liedjes als 'Auditie: Wat Ruist Er Door Het Struikgewas', 'Sien Laat Es Zien' en Vogeltje Wat Zing Je Vroeg'. Alleen geweest met de feestdagen? Je kunt er zielig over doen, maar je kunt er ook een bijzonder boek bij pakken. Zo'n bijzonder boek is Ver van huis van Edward P. Jones. De afbeelding op de cover voor speelt veel melancholie; de in houd biedt, behalve dat, nog veel meer. Met Ver van huis levert Jo nes een aantal pareltjes af. Verha len over gewone, vaak zwarte mensen worden met veel gevoel neergezet. Met zinnen die ieder voor zich ook weer pareltjes zijn. En zijn de verhalen, ieder voor zich juweeltjes om te le zen; het boek als totaal is nog veel meer dan de spreekwoor delijke som der delen. Een echte beschrijving van de recen te geschiedenis is het niet. Maar aan het eind van Ver van huis heb je toch een beetje het gevoel een blik geworpen te hebben op de ontwikkeling van Amerika in de twintigste eeuw. Jones geeft een bijzonder en persoonlijk beeld van de stedelijke ontwikkeling. Edward P. Jones, Ver van huis, is verschenen bij uitgeverij Querido en kost 22,95 euro. Als straks de film van Steven Spiel berg uit komt, kun je in ieder geval zeggen dat 'het boek anders was'. Of niet natuurlijk. En je bent voor wei nig geld klaar, nu Tulpenkoorts van Deborah Moggach als Zilver Pocket verschenen is. Moggach woonde behalve in Engeland in Pakistan, maar situeerde haar roman volledig in Amsterdam. Iedereen in Nederland heeft wel eens over de zeventiende-eeuwse 'gekke tulpenhandel' gehoord. De impact die de enorme waardestijging (en -daling) van tul penbollen gehad heeft, is voor ons nauwelijks voorstelbaar. Moggach gebruikt het gegeven voor een schitterend liefdes verhaal, waarbij de jonge Sophia verliefd wordt op schilder Jan van Loos als deze een portret van Sophia en haar bijna bejaarde echtgenoot schildert. Een merkwaardig verhaal vol complicaties en spanning, dat je ook nog eens een inkijkje geeft in de kunstwereld van de Gouden Eeuw. Deborah Moggach, Tulpenkoorts, kost als Zilver Pocket 7,95 euro. dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad CD/DVD/FILM In deel drie van de horrorthriller Saw wordt Jigsaw (To- bin Bell), de wrede psychopaat met een voorliefde voor zieke spelletjes, bijgestaan door zijn nieuwe protégee Amanda (Shaw nee Smith). Naarmate zijn ziekte beeld verslechtert, weet Jigsaw nog steeds mensen op de proef te stellen door te testen hoe ver zij gaan om te overleven. Zijn spelletjes wor den steeds intenser en gruwelij ker en de politie twijfelt of hij de touwtjes nog wel zelf in han den heeft. Terwijl zijn slacht offers en Jigsaw zelf vechten voor hun leven, zijn dokter Lynn Denion (Bahar Soomekh) en Jeff (Angus Macfayden) zich er niet van bewust dat zij de laat ste pionnen van Jigsaw's spel zijn. Saw 3 is het meest psychologisch in tense en gestoorde hoofd stuk uit deze horrorfran- chise. Verwacht: 4 januari. Wanneer het kalme bestaan van een man wreed wordt beëindigd, begint een gevaarlijke reis om zijn leven te redden. Apocalypto luidt de onheil spellende titel van de nieuwste avon turenfilm van Mel Gibson. De acteur tekende voor zowel de regie als het scenario. Apocalypto is een adembenemend, my- tlïisch avontuur dat het turbulente einde toont van de eens zo machtige Maya-be schaving. Gewelddadige indringers bedr eigen een Maya-gemeenschap waardoor het idyllische bestaan van Jaguar Paw en zijn gezin wreed wordt verstoord. Paw wordt door de indringers ontvoerd naar een door angst en onderdrukking gere geerde wereld. De reis is lang en gevaarlijk, en aan het einde wacht Jaguar Paw een gruwelijk ein de... Door een speling van het lot krijgt hij toch de kans te ontsnappen. De liefde voor zijn vrouw en familie geeft hem kracht de gevaarlijke reis naar huis aan te vangen en zijn cultuur levend te houden. De machtige Maya-koningen regeerden meer dan 1000 jaar in Mexico, Midden- en Zuid-Amerika en bouwden indrukwek kende steden en piramiden die tot de he mel reikten. Nu, 500 jaar na het uiteenvallen van het Maya-rijk, gebruikt Mel Gibson de hoog waardige Maya-beschaving als decor voor Apocalypto. Na het controversiële The Passion of the Christ slaat de wereldbe roemde acteur dus weer een nieuwe zijstraat in. De keuze voor een film als Apocalypto is volgens Gibson niet zo heel verrassend. 'Ik denk dat het publiek films wil zien die meeslepend en entertainend zijn, maar ook iets verder gaan dan dat al leen. De mensen willen grote verhalen die iets emotioneels los maken en die een be paalde spiritualiteit hebben.' Verwacht: 11 januari. Woensdag 03januari 2007 - Pagina 33 Wie was er niet verliefd opH^H 'wf it'JM—M Angélique (Michèle Mercier)? Sinds kort kunnen de fans ^F^ÊÊm weer zwijmelen bij de romanti- sche en aangrijpende avontu- KgVpi^q ren van de beeldschone rood- harige die wordt getroffen door het noodlot. The Complete I Collection bevat maar liefst vijf films. Daarin staan de ont- moetingen met de rijke graaf van Toulouse Joffrey de Peyrac Wr® (Robert Hossein) - haar toekomsti- ge man en enige ware liefde - centraal. Angélique en Joffrey worden geconfronteerd met de macht van invloedrijke perso nen tijdens het bewind van Louis XIV - de Zonnekoning. Liefde, actie en avontuur maken van Angélique een tijdloos kostuumdrama vol actie. Films: Angélique, Angélique The Ro ad To Verseilles, Angélique and The King, Untamable Angéli que en Angélique and the Sultan. EDWARD V. ONB FOTO: COPYRIGHT 2007 INDEPENDENT FILMS. FOTO'S: 2007 A-FILM DISTRIBUTION. U heeft een CD/DVD-bon onder de boom gevonden? Dan is de nieuwe dvd van een van de populairste caba retiers uit Nederland misschien een idee. Tegen Beter Weten In luidt de ti tel van de laatste show van Theo Maassen die begin januari in de win kel ligt. Een voorstelling die deels draait om de dood van zijn ouders en z'n broertje en daaraan gekoppelde thema's als eenzaamheid en de zin van het leven. Maassen verhaalt over het te vroege sterven van zijn moe der, om daar vervolgens incorrect overheen te grappen. De Eindhovense cabaretier weet de zaal stil te krijgen met sentimentele verhalen en inte ressante observaties, om iedereen meteen daarna wéér tot een onbe daarlijk lachsalvo aan te zetten. Met originele grappen, die vaak naast hu mor ook een wrange waarheid in zich herbergen. Theo Maassen heeft on langs de Prins Bernhard Cultuurfonds Theater Prijs gewonnen. De jury was er unaniem van overtuigd dat 'Maas sen op dit moment, en in dit tijdsge wricht, de grootste Nederlandse kleinkunstenaar is'. Naast de voor stelling Tegen Beter Weten In staan op de DVD nog twee zeer interessan te extra's. De Getuige is een korte film waarin Theo Maassen te zien is als wrede rechercheur en in Kortge- houden schittert Maassen naast Freek de Jonge op de planken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 33