Twilight Princes Wii Sports 1 The Legend of Zelda: V Vegen op nieuwjaarsdag Vrijwilligers aÉn denunch dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Laten we maar meteen duidelijk zijn: Wii Play is geen spel. Het is een interactieve handleiding voor de Wii afstandsbediening. Als we de game enkel op.zichzelf zouden beoordelen konden we het niet echt aanraden. Het feit dat er een tweede Wii afstandsbediening bij het spel verpakt zit maakt echter alles goed. Wii Play bestaat uit een simpel schietspel, pong, tankslag en nog wat kleine games die stuk voor stuk een element van de nieuwe besturing tonen. Met schieten gebruik je de afstandsbediening als geweer, bij vissen is het een hengel, etcetera. De games zijn met meer spelers overigens best aardig, wat ons terug brengt bij onze eerste opmerking. De Wii komt pas volledig tot zijn recht als je er samen mee speelt, en daarom is een tweede afstandsbediening een must. Dat daar toevallig nog een geinige verzameling minigames bij zit is alleen maar mooi meegenomen. Wii Play is daarom de aanschaf ze ker waard. Voor: Wii De Zeldaspellen waren altijd al een klasse apart. Met Twilight Princes heeft Nintendo zonder twij fel het beste deel tot nu toe afgeleverd. En dat was voor ons een hele opluchting. We waren doodsbenauwd dat de Wii besturing het spel om zeep zou helpen. Maar het besturen van de held Link ging nog nooit zo vlekkeloos. Zwaardge vechten, katapult schieten en paardrijden, het gaat zonder enig probleem. Beter dan ooit, zelfs. Twilight Princes bevat schitterende kerkers met vele hersenkrakende puzzels en fantasierijke vij anden. Het spel is bovendien gigantisch. Ter in dicatie: aan het eind van de eerste tempel had den we er tien uur op zitten. Er zijn meer dan acht tempels. En dan hebben we het nog niet eens over de mogelijkheid om te vissen: bijna een spel op zich! Zelda moet je beleven. Voor: Wii Een betere kennismaking met de nieuwe Nintendo Wii kun nen wij ons niet voorstellen. Wii Sports zit namelijk gratis bij de Wii console. Je speelt tennis, bowlen, golf, honkbal en bok sen met de unieke Wii afstands bediening. Tennis is zeer versla vend. De afstandsbediening be weeg je als was het het racket. De spellen zijn tegelijk bijzon der toegankelijk (zelfs verstokte niet-gamers hebben we met plezier Wii Sports zien spelen) maar voegen ook veel diepgang toe. De gevoeligheid van de af standsbediening maakt bijvoor beeld bij bowlen subtiel effect mogelijk. Golf voelt bijna 'echt'. Boksen is een heel bevredigen de manier om even wat agressie kwijt te raken. Het gaat allemaal zo natuurlijk dat je vergeet hoe revolutionair het is. En dat is de grootste prestatie van Ninten do: ze hebben werkelijk een ap paraat ontwikkeld dat het hele gezin kan boeien en Wii Sports laat dat als geen ander zien. Voor. Wii (zit bij de console in begrepen) Je bestuurt in Call of Duty 3 om beurten vier soldaten tijdens verschillende veldslagen. Je doel: Parijs bevrijden van de Nazi's. De game bevat vele hec tische gevechten en geeft een heel realistisch beeld van een gevecht tijdens de Tweede We reldoorlog. Wij beleefden al veel plezier aan de 360 versie. Het was daarom even wennen aan de besturing met de Wii af standsbediening. Je richt deze als was het je wapen. Met de stuurknuppel van de Nunchuck loop je. Dat werkt, maar is in het begin echt een kwestie van oe fenen. Meer dan eens verlang den we terug naar de 360 con- troler. Toch blijkt na een uurtje dat het systeem prima functio neert en iemand die het spel voor het eerst speelt heeft, den ken wij, veel minder problemen met de afstandsbediening. Gra fisch is de game goed verzorgd, maar duidelijk minder gedetail leerd dan de 360 versie. Ook ontbreekt (heel jammer) demo gelijkheid om via internet te spelen. Call of Duty blijft een spannende game met veel hec tische strijdmomenten. Heb je alleen de Wii dan is het de aan schaf zeker waard. Voor: Wii Penélope Cruz is een kordate huisvrouw in Volver. SCHIEDAM - Het Film huis draait donderdag Buddha's Lost Child ren, vrijdag en zaterdag kan het filmminnend publiek kijken naar Volver. Aanvang alle dagen om 21.00 uur (kassa open om 20.30 uur). Kaarten kosten 7 euro. In het noordelijk grensge bied van Thailand woont de Boeddhistische monnik Khru Bah. De in het don kerrood gestoken voorma lige Thaibokser mnt een klooster met zijn in het wit geklede vrouwelijke rech terhand Khun Ead. Samen nemen ze de zorg op zich voor een dozijn weesjon getjes. De film is een regis tratie van de gang van za ken in en rond het kloos ter: de kinderen poetsen hun tanden, ze krijgen een standje, moeten midden in de nacht hun bed uit voor een training. Door enkele personages uit te lichten, wordt de toeschouwer langzaam hun leven inge- Theater krijgt facelift Veerdienst naar Engeland Nestkastfes tekoop Didactisch medewerker NME Gemeente Vlaardingen MiddeleeuWse Vteardingers naar tandarts Gratis^ spaarlampen voor minima Lichtspots in de Hoogstraat Er is nog genoeg te doen in Vlaardingen trokken. Ondertussen groeit de bewondering voor het werk dat de mon nik en de vrouw verrich ten. Penélope Cruz is de kordate huisvrouw Rai- munda, die na de onver wachte dood van haar man besluit dit aan nie mand te vertellen. Haar zuster Sole verzwijgt op haar beurt voor Raimunda dat hun dode moeder bij haar logeert. Een oude vriendin van de familie die in een talkshow allerlei fa miliegeheimen vertelt, maakt het er niet beter op. Terwijl Raimunda stiekem het restaurant van de buurman overneemt tij dens zijn vakantie, blijkt dochter Paula heel goed met oma op te kunnen schieten. Dit alles leidt tot een bonte verzameling leugens, humor, dans en tranen. Regisseur Pedro Almodóvar heeft de Spaanse cinema weer op de kaart gezet door absur de verhalen in natuurlijke en kleurrijke beelden te vertellen. Niet iedereen kan na de beste wensen uitslapen, voor sommigen is het juist op Nieuwjaarsdag érg hard werken. Wie op deze dag een frisse wandeling gaat maken komt de puinho pen van de nacht ervoor tegen. De stad ligt bezaaid met half verbrande rom mel die de geuren van de feestvreugde verspreidt. Het is meer als vorig jaar", vertellen de zwoegende mannen van de opruim- ploeg.Hoe knallender er is gefeest, des te meer wij moeten vegen Woensdag 3 januari 2007 - Pagina 37 Programma Filmhuis FOTO: PR Parttime, max. bruto maandsalaris 2.875, Oud en nieuw. Ambitie en twee benen op de grond. Stad en land. Kijk naar Vlaardingen en je ziet een stad van contrasten.Tussen Rotterdam en Midden-Delfland ligt een stad die veel nieuwe initiatieven aan de dag legt. Niet meer de visserijstad van weleer, wel de moderne thuishaven voor ruim 73.000 inwo ners. Vlaardingen is een stad met veel voor zieningen, volop economische bedrijvigheid en een grote diversiteit aan woningen. Er is genoeg te doen. Ook voor mensen die hun kennis en kunde willen inzetten voor onze inwoners, bedrijven en instellingen. Als een van de 700 medewerkers van de gemeente Vlaardingen. Onze organisatie streeft conti nu naar kwaliteitsverbetering en innovatie. Meer informatie over de gemeente en de functie didactisch medewerker Natuur- en Milieueducatie staat op www.vlaardinaen.nl/ vacatures of bel met (010) 248 42 34. Vlaardin gen kent een fulltime werkweek van 32,2 uur. In Vlaardingen krijg je het voor elkaar FOTO TEKST: GERT JAN VAN NOORDEN WWW.SHOWDESIGN.NL

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 37