Kortingen W.C. De Loper 58 Probiotica: het superverzorgingsmiddel voor je da u Pal Zileri, Lacoste Scabal, Trussardi, Gant, John Miller, Paul Shark, Brax voor 14,95 Humor Vlaardingen Geen kortingen op www.vandijkmannenmode.nl continue artikelen van €17,95 Schiedam: G&W Gezondheidswinkel Libra, Hoogstraat 15 Drogisterij Dessing, Hof van Spaland 32 dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De eerste ten toonstelling van de jonge kun stenaar Lucebert vond in 1959 plaats in het Stedelijk Museum Schiedam. Eind januari zijn de werken hier weer te zien, tijdens de eerste grote overzichtsten toonstelling sinds de dood van de kunstenaar in 1994. In de rechtervleugel van het museum wordt een compleet overzicht gegeven. In bijna 250 werken komen alle aspecten van zijn kunstenaarschap naar voren. Naast schilderijen en werk op papier zijn ook foto's en keramiek te zien. Er is een ruime keuze uit zijn poëzie te zien en te horen en er zullen verschillende films over Luce bert worden vertoond. CoBRa Lucebert wordt beschouwd als een van de belangrijkste Neder landse dichters van de 20ste eeuw. Als dichter is hij met Ger- rit Kouwenaar en Jan Elburg be trokken bij de Experimentele Groep in Holland, die in 1948 door onder andere de schilders Karei Appel en Corneille werd Met name in de jaren '50 en '60 heeft Lucebert veel gefo tografeerd. Vooral tijdens zijn verblijf in Parijs en later in Berlijn en op reizen door Bulgarije, Italië en Spanje. Ook hier bezag hij de wereld met grote passie en compas sie, waarbij zijn liefde voor mensen tot uitdrukking komt. Hoewel hij vond dat er veel misstanden waren, is hij met een gevoel voor humor en relativeringvermogen de wereld blijven verbeelden. opgericht. Lucebert was ook in 1949 betrokken bij de eerste ge ruchtmakende CoBrA-tentoon- stelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. In het bijbeho rende nummer van het tijd schrift Cobra publiceert hij zijn 'Verdediging van de 50-ers' dat afstand schept tot de heersende kunstopvattingen. Met dit ge dicht verwerft Lucebert be kendheid en voorziet hij tevens Lucebert. de experimentele dichters van een blijvende groepsnaam. In 1965 kreeg Lucebert de Con- stantijn Huygenprijs en in 1967 de P.C. Hooft-prijs voor de let terkunde. Tekenen Van jongs af aan heeft Lucebert getekend, elke dag, in een niet aflatende productie. Pas vanaf 1956 schildert hij ook regelma tig; voor die tijd ontbraken hem daartoe de middelen. Veel van zijn wezens, vooral uit de jaren vijftig en zestig, hebben iets kwetsbaars en onnozels, daar om ook vaak iets geestigs. Met hun plompverlorenheid staan ze weerloos en ongewapend in de wereld. Daarnaast zijn portretten een belangrijk onderwerp in zowel de tekeningen als de schilderij en, waarbij een karikaturale be nadering Lucebert niet vreemd is. De kunst zelf was het enige wat telde, elke dag opnieuw, zonder ballast uit het verleden, zonder ambities die de creatieve bewe gingen van het moment te bo ven gingen. Dat geeft het werk van Lucebert, zelfs het lf agielste en nietigste, een onvergelijkba re vitaliteit. Catalogus en griezelboek SCHIEDAM - Bij de tentoon stelling over Lucebert in het Stedelijk Museum wordt een rijk geïllustreerde catalogus uitgegeven. Prominente Lu- cebert-kenners zoals Cyrille Offermans, Peter Hofman, Suzanna Héman en Jurrie Poot zullen in verschillende hoofdstukken de vele talen ten van de kunstenaar be schrijven. Diana Wind, di recteur Stedelijk Museum Schiedam, levert een bijdra ge over de fotografie van Lu cebert. Voor kinderen wordt door BnM het boekje Grieze len met Lucebert uitgegeven met teksten van LydiaRood. Symposium over de boekenkast SCHIEDAM - Lisa Kuitert, hoogleraar Boekwetenschap aan de Universiteit van Am sterdam (UvA), heeft in de afgelopen jaren met haar studenten onderzoek ge daan naar het leesgedrag van Lucebert. Vrijwilligers van het Stedelijk Museum Schiedam hebben geassi steerd bij dit project. Als re sultaat van het onderzoek verschijnt er in 2007 een boek met essays over de 7000 boeken die Lucebert in zijn bezit had. Hierbij gaat het om literatuur, filosofie, kunstboeken, boeken over jazz en andere. De UvA organiseert in sa menwerking met het Stede lijk Museum Schiedam op 18 maart een symposium over dit onderwerp waarbij ver schillende sprekers in zullen gaan op het verband tussen Luceberts bibliotheek en zijn werk. Probiotica SUPERAANBIEDING! 1 verpakking Probiotica (60 capsules) Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 17 Schilder, dichter en fotograaf WINTER SALE Het behoud van goed werkende darmen is belang rijk. Wanneer zij goed hun werk doen, zit je lekker in je vel. Wanneer je darmen in topconditie zijn, gaat het niet alleen goed met je stofwisseling en stoelgang. Ook op je weerstand heeft dit een gunstige invloed. Dit heeft te maken met de beschermende functie die je darmen hebben. Dit orgaan bepaalt immers welke stoffen er wel én niet door je bloed worden opgeno men. In je darmen worden al deze belangrijke taken uitgevoerd door miljarden goede darmbacteriën. Het is dan ook belangrijk om deze actieve populatie op peil te houden. Dat kan nu heel eenvoudig met het superverzor gingsmiddel voor je darmen: Probiotica. Dit is een natuurlijk product dat de drie belangrijke darmbac teriën de Lactobacillus helveticus, de Lactobacillus acidophilus en de Estherichia coli bevat. Probiotica bevordert een natuurlijke stoelgang, activeert het afweersysteem, stimuleert de stofwisseling én levert een krachtige bijdrage aan je algemene gezondheid. Regelmatig gebruik van Probiotica helpt je lichaam om weerstand te bieden tegen bacteriën en schimmels. spijsvertering siurnRoca 1 ondersteunt de stoelgang 2 bevordert de spijsvertering 3 voor een goede darmflora NS - NIEUWE STADSBLAD

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 17