Band doet even Rotterdam aan Boogschutter Diawandelen door Oud- Rotterdam dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Horoscoop ROTTERDAM - Stichting Vox Humana herdenkt donderdag 15 februari de honderdste ge boortedag van Jean Langlais met een orgelconcert in de Lau- renskerk. Het Franse orgelduo Naji Hakim en Marie-Bernadet- te Dufourcet Hakim voert op het grootste orgel van Neder land een herdenkingsprogram ma pur sang uit. Daarin niet al leen plek voor werken van Langlais, maar ook van de uit voerenden die beiden leerling waren van de blinde organist. Het concert begint om 20.15 uur. Vooraf is er van 17.00 - ROTTERDAM - Harm Kramer presenteert zondag 21 januari een diavoorstelling over Rotter dam-Zuid. Hij 'wandelt' met de bezoekers door de diverse wij ken van Zuid, waarbij de nodige anekdotes over dit stadsdeel verteld worden. De presentatie vindt plaats in de expowoning van de stichting 'Ons Rotterdam' aan de Kerk- wervesingel 55 in Pendrecht. De zaal is open vanaf 13.30 uur, de "presentatie vangt aan om 14.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie is ook te vinden op de website www.onsrotter- dam.nl Kijk onder het knopje 'diavoorstellingen' in het hoofdmenu. 17.30 uur een lezing over Jean Langlais door de uitvoerende musici. De toegangsprijs voor het concert bedraagt 15,-. Tot en met 12 jaar is de toegang gra tis. Jean Langlais is wellicht niet de meest bekende Franse compo nist voor orgel, maar zijn oeuvre is met 254 opusnummers (waarvan een aantal op 15 fe bruari wordt opgevoerd) wel omvangrijk. De op 2-jarige leef tijd blind geworden Langlais studeerde aan het Parijse blin deninstituut 'Institution Natio nale des Jeunes Aveugles' en ontwikkelde een stijl die het best te omschrijven is als een mengsel van elementen: Bre tonse folklore, Gregoriaans (modaliteit), polyfonie van Mid deleeuwen en Renaissance, Franckiaanse chromatiek, im pressionisme gecombineerd met ritme en kleuren van de 20ste eeuw. Stichting Vox Humana is nog één van de weinige organisaties die niet kerkgebonden orgel concerten organiseert. Doel stelling van de stichting is de Nederlandse orgel- en samen- zangcultuur te bevorderen. ROTTERDAM - De twaalfkop pige band Combustion Chamber doet op haar toer door Nederland op 14 maart theater Lantaren/Venster aan de Gouvernestraat in Rotter dam aan. Combustion Cham ber is het Nederlandse ant woord op de Steve Martland Band, het Engelse ensemble van componist Steve Mart land. Het ensemble bestaat uit saxen, koperblazers, ritmesec tie met piano en marimba, elektrische gitaar en viool. Combustion Chamber werkt met componisten die weten hoe ze voor een band moeten schrijven. Zo ontstaat een klankidioom dat uniek is in de hedendaagse muziek, dat raakvlakken heeft met jazz en ruimte biedt voor improvisa tie. Het resultaat is opwinden de muziek met een sound die aan de betere popmuziek doet denken en met een drive die op het scherpst van de snede wordt gespeeld. De program- matitel (nothing beats) Cubic Inches refereert aan de Ameri kaanse zegswijze dat (als het over auto's gaat) niets boven de cilinderinhoud gaat. Ram De tijd van aarzelen en treuzelen is voorbij. Een langgewenste, nieuwe periode breekt eindelijk voor u aan. Het achterlaten van het oude vertrouwde kan behalve goede herinneringen achterhalen ook pijn veroorza ken. Maar nieuwigheden kunnen dat dubbel en dwars vergoeden. Stier Uw snode plannen kunt u beter even in de ijskast zetten. De huidige situatie vraagt om andere oplossingen, maar kan grote veranderingen niet aan. Misschien is het beter een pas op de plaats te maken. De toekomst brengt altijd onverwachte wendingen. Tweelingen De sterren voorspellen een heerlijke week voor u. Probeer hiervan te profite ren door uw dromen na te jagen. Het lot tarten lijkt zoals zo vaak ook deze dagen onverstan dig. En voelt u zich wat terneergeslagen, rust dan even. Wat bezinning kan nooit kwaad. Kreeft Uw geest en ziel zitten op een lijn. Dat lijkt gunstig, maar vergeet niet kritisch naar uw eigen handelen te kijken. Uit onwe tendheid probeert een collega roet in 't eten te gooien. Een goed gesprek kan dit wellicht voorkomen. Leeuw De appel valt niet ver van de boom. Dat blijkt zo af en toe uit uw gedrag. En hoe keek u toen naar uw ouders? Probeer uw eigen gedrag op diezelfde lijn te brengen. Want de jongere generatie zit op het vinkentouw. Maagd Personen die een graantje van uw pres taties mee willen pikken, moet u hun gang laten gaan. U heeft zelf toch genoeg suc cessen waarop u kunt bogen? Uw energie kunt u waarschijnlijk beter op andere vlakken ge bruiken. Bijvoorbeeld in de liefde. Weegschaal Een van uw naaste vrienden heeft een aangename verrassing voor u in petto. Maar zoals na regen zonneschijn komt, geldt het omgekeerde evenzeer. Te vroeg juichen is daarom niet altijd verstandig. Kijk de kat even uit de boom voor u toe wilt slaan. Schorpioen Heroverweeg uw keuze om alle kaarten in dat gesprek op tafel te gooien. Ande re personen kunnen wellicht overdonderd worden door uw talent en ideeën. Door te do seren komt u mogelijk verder dan wanneer u andere tactieken gebruikt. Steenbok De grillen der natuur hebben zo nu en dan ook hun uitwerking op uw persoon. Niets is hinderlijker, maar ook niets is norma ler dan dat. Het overkomt de besten onder ons. Twijfelen aan uw manier van denken heeft daarom niet zoveel zin. Waterman Probeer niet in zeven sloten tegelijk te belanden. Enthousiast overal aan mee doen is een fijne eigenschap, maar overmoed is dat niet. Een extra keer alles overdenken valt aan te raden. Geniet wel met volle teugen van wat u uiteindelijk wel doet. Veel mensen hebben begrip voor uw si tuatie, een enkeling helaas niet. Het zou u veel tijd en moeite besparen wanneer u deze mensen negeert. Ook al past dit niet in uw ka rakter zal het u mogelijk goed doen. Waar kun je orgelvirtuoos Jean Langlais het beste herdenken? Precies, op het grootste orgel van Nederland. Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 18 Als de sterkste schouders altijd de zwaarste lasten dragen, blijven ande ren altijd buiten schot. U weet hoeveel verlies dit op kan leveren. Durf dus naar voren te stappen en neem die lastige taak op u. Maar niet zonder uw naasten te overtuigen van uw kunnen. op stootje rekening voor de gebruikte energie drank korte zin spreuk persoon lijk vnw. be hoeftige mensen gordijn wieltje kleding stuk bevel nieuwig heid sedert café- be diende slordig aanvals- slag bij bal- sporten disso nant manne tjeshond opgerold wafeltje heersen persoon lijk vnw. ver giffenis woon plaats oude munt mondain losse draad gifslang inktvis thans wreed aard sneeuw- schaats vochtig heimelijk Spaanse uitroep onkruid oogholte voeg woord water stand kostuum oog netvlies koor hemd geladen atoom grote bijl Puzzelland.com Vissen Componist geëerd met orgelconcert Puzzel mee!

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 18