Gratis huizen zoeken én aanbieden Gl W-voordelen Eerst kleine aanpassingen, dan pas huis in de verkoop dé Weekkrant Er kan bij de Belastingdienst een verzoek tot voorlopig teruggaaf worden ingediend, als iemand de volgende kosten heeft: aftrekposten zoals hypotheekrente af- trek, reiskosten, uitgaven kinderopvang, ziektekosten, t scholingsuitgaven et cetera; en/of heffingskortingen, 1 zoals algemene heffingskorting, kinderkorting, com- binatiekorting, ouderkorting et cetera. Het belastingvoordeel (van de aftrekposten van de hy potheek) kunnen gespreid worden opnemen, meteen in het jaar waarin de kosten worden gemaakt. Er hoeft dan niet te worden gewacht tot het eind van het jaar. Voor de teruggaaf is het zogenoemde VT-Formulier nodig. Het is op www.belastingdienst.nl te downlo aden. Dit formulier kan ook elektronisch op de websi te van de Belastingdienst worden ingevuld. Om het belastingvoordeel ineens op te nemen na af loop van het jaar waarin de kosten plaatsvonden, is een aangifte inkomstenbelasting nodig. Nadat de aan gifte is ingevuld en teruggestuurd, krijgt men bericht over de belastingteruggaaf. Het Nieuwe Stadsblad WONEN Als het aan de stichting InnoNoise ligt, kunnen kopers van woningen binnenkort middels een geluidslabel te weten komen wat ze wat ge luid rondom het huis betreft te wachten staat. Het blijkt dat mensen na een verhuizing te vaak in een huis terechtkomen waar ze, van wege geluidsoverlast in en om de woning, zo snel mogelijk weer willen vertrekken. De televisie van de buren knalt bijvoorbeeld de wo ning in, blaffende honden of jongeren hebben vlak voor de deur hun favoriete hangplek tot diep in de nacht. Er zijn woningen die zichzelf verkopen. Ze hebben vanaf de eerste blik die potentiële kopers erop werpen een aantrekkelijke aanblik. Vergeet niet dat kopers anders naar een huis kijken dan dat de hui dige eigenaars doen. Kopers kijken kritischer. Er is dus alles aan ge legen om een woning een opkikkertje te geven, voordat het in de verkoop komt. Dat kost de kop niet, want vaak zijn kleine opknap- beurtjes of aanpassingen voldoende. Vraag er de verkopende ma kelaar naar. Hij weet precies waar kopers naar kijken. Zoek voor een verbouwing een bonafide aannemer. Bij voorkeur één die kwaliteitsgaranties kan bieden. Een BouwGarant-aanne- mer biedt deze garanties. Elke BouwGarant-aannemer beschikt over de vereiste papieren, zoals voor wettelijke aansprakelijkheid. Als er iets mis mocht gaan, is de BouwGarant-aannemer, en dus de verbouwing, verzekerd tegen financiële risico's. De uitvoering van een verbouwing kan daar door niet in gevaar komen. Werk verbouwplannen zoveel mogelijk uit voordat een aannemer een offerte uitbrengt. Vraag voor de zekerheid bij een tweede aanne mer ook een offerte aan. Maak met de aannemer duidelijke af spraken over de kosten van het uitbrengen van de offerte. Som mige aannemers brengen hier voor namelijk kosten in rekening, als voor een andere aannemer wordt gekozen. Kopers van nieuwbouwwoningen met GIW-garantie (Garantie Instituut Woningbouw) zijn beschermd tegen het faillissement van een bouwondernemer, zowel vóór als na de oplevering van de woning. Zo wordt bij een faillissement van de ondernemer een woning (tot bepaalde grenzen) zonder meerkosten voor de koper afgebouwd. Ook wordt de kwaliteit van een nieuwbouw woning na oplevering gegarandeerd en moeten GIW onderne mers gebruik maken van door het tJIW voorgeschreven model contracten. Kies dus voor een nieuwbouwwoning met de be scherming van GlW-gamniie. Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 25 Professionele makelaars hebben nu de mogelijkheid gratis hun woningaanbod te presenteren op de woningsite Huis- lijn.nl. Doelstelling is consumenten een kwalitatief goede wo ningsite aan te bieden die een zo compleet mogelijk aanbod presenteert. 1.300 aangesloten makelaars, een actueel aan bod van 63.000 woningen en 550.000 bezoekers per maand maken Huislijn.nl tot een groot succes. Huislijn.nl vermijdt in de nieuwe strategie zogenaamde deeplinks, door alle make laars zelf gratis het aanbod op Huislijn.nl te laten plaatsen. De makelaar bepaalt hoe de woning wordt gepresenteerd en de consument zoekt in een groot aanbod. Huislijn.nl gaat alle huidige betaalde contracten met de makelaars omzetten naar een gratis contract. Veel woonaanbod betekent in de regel veel bezoek. Huislijn.nl gaat zich primair richten op het aantrekken van bezoekers. En dit is precies wat de makelaar wenst. Met maandelijks 550.000 bezoekers behoort Huislijn.nl nu al tot de grootste huizensite van Nederland. De ambitie is om door te groeien naar 1.000.000 bezoekers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 25