II II II II II II Purple Rainbow klaar voor Paradiso DAT KAN! II Telefoon DCMR rinkelt een stuk minder 50.000ste bezoeker VOORLICHTINGSAVONDEN GOEDKOPER JE RUBEWU5 HALEN? dé Weekkrant Opmerkelijk Het Nieuwe Stadsblad Traumaheli in het park De traumahelikopter landt In het park bij de Vlaardingerdijk. De heli was opgeroepen door ambulancepersoneel omdat een bewoner van de Troelstralaan onwel was geworden en met spoed naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, foto: whk REGIO - De DCMR Milieu dienst Rijnmond ontving in 2006 het laagste aantal stank meldingen sinds 1988. Er is al jaren sprake van een daling in het aantal stankmeldingen. Ook het totaal aantal meldingen dat de meldkamer van de DCMR bereikte, lag lager dan vorig jaar. In 2006 zijn vooral de lawaai- meldingen toegenomen. Dit zijn de belangrijkste conclusies van het rapport 'Milieumeldin gen in Rijnmond. In 2006 kwamen ruim 21.000 meldingen binnen bij de meld kamer van de DCMR (tegenover mim 23.000 meldingen in het jaar ervoor). De daling komt vooral door het verminderde aantal stankmeldingen. Ook het aantal meldingen over vlieg tuiggeluid is gedaald ten op zichte van 2005. In tegenstelling tot vorig jaar waren er weinig grote incidenten met veel mel dingen. Normaal komen ge middeld 1.600 meldingen bin- nen over grote gebeurtenissen, in 2006 bereikten 940 meldin gen de DCMR. Het totaal aantal melders daalde ook in 2006. Waren er in 2005 nog 9.000 mel ders, dit jaar waren het er 7.800. De DCMR is tevreden met de daling van het aantal meldin gen. Het wijst er op dat de geno men maatregelen om de mi- lieuoverlast voor de inwoners van het Rijnmondgebied terug te dringen, werken. Toch vindt de DCMR het aantal van 21.000 meldingen nog steeds te veel. De inzet blijft er op gericht om het aantal verder terug te bren gen door de bronnen die over last veroorzaken aan te pakken. Sinds 1988 is het aantal stank meldingen nog nooit zo laag ge weest als in 2006. Dit jaar wer den mim 5.500 stankmeldingen ingediend. In het jaar ervoor waren dat er nog 6.500. De vorig jaar ingezette daling van het aantal stankmeldingen heeft zich voortgezet. SCHIEDAM - De tribute- band 'Purple Rainbow' uit Schiedam heeft de Play offs van de Dommelsch Clash of the Coverbands gewonnen. Hiermee is een plaats in de landelijke halve finale veilig gesteld. Die vindt 10 febru ari plaats in de Amsterdam se poptempel Paradiso De vakjury en publiek raakten diep onder de indruk van het optreden van de Schiedam mers, afgelopen zaterdag in kernpodium De Boerderij te Zoetermeer. Nummers als Into the fire, Highway Star, Burn, Smoke on the water en als uit smijter het indrukwekkende Child in time zetten de zaal in korte tijd op z'n kop. Menno Hamer, bassist van Purple Rainbow: "Dit is de kroon op onze inspanningen van de afgelopen jaren. Gewel dig om deel te kunnen nemen aan deze contest en natuurlijk helemaal nu wij Paradiso op z'n kop mogen gaan zetten!". De Schiedamer en oprichter/ gita rist van Purple Rainbow, Mario Roelofsen: "Dit is een onbe schrijfelijk gevoel en het maakt het voor ons mogelijk om iedere keer weer net dat beetje extra te geven. Wij hopen dat iedereen Stedelijk Gymnasium 10 januari: 19.00 tot 21.00 uur Valeriusstraat 31 tel: 010-2470468 www.sgymsdann.nl Schravenlant havo, atheneum, vwo+ 17/18 januari: 19.30 tot 21.30 uur Hugo de Grootstraat 4-6 tel: 010-4736212/4736188 www.schravenlant.nl OSG Schiedam (vmbo) 22 januari: aanvang 19.30 uur Van der Leeuwlaan 3 tel: 010-4710077 www.buitendeveste.nl Praktijkschool De Wegwijzer 23 januari: aanvang 19.30 uur 12 maart: aanvang 19.30 uur Burg. Honnerlage Gretelaan 494 tel: 010-4715052 www. prowegwijzer. nl Met een spetterend in de Boerderij weer Purple Rainbow het pu bliek en de vakjury voor zich te winnen. foto: pr ons 10 februari massaal komt aanmoedigen,- we gaan abso luut knallen in Amsterdam!". Purple Rainbow zal zich in Pa radiso vergezeld zien van enke le van de beste cover en tribute bands die Nederland momen teel rijk is. Wie erbij wil zijn, kan nu al kaarten kopen: www.dommelschclash.nl. Ingezonden brief Nieuwjaarsreceptie Slecht weer, regenachtig, toch op weg naar het Stads kantoor voor de nieuwjaars receptie. Wat een drukte, achter aansluiten en dan maar schuifelen stukje voor stukje naar voren. Dan de speech van de burgemees ter, waar ademloos naar ge luisterd wordt. Een duidelijk goed verwoord stuk waarin het bestuurlijk en overtui gend aan niets ontbreekt. Prachtig, een goed begin om het bestuur van Schiedam naar hoe hoger niveau te brengen en weer zichtbaar en herkenbaar als histori sche stad te worden. Daar zal de burger van Schiedam zeker zijn totale medewerking aan moeten verlenen om tot een goed re sultaat te komen. Gerhard de Kok Goed begin De Caiw verhoogt het basis tarief naar 13,95 euro, ver andert weer wat kanalen waar de meesten van ons niets hebben maar gooit wel de TCM eraf. Bovendien stu ren ze je een tweemaande lijkse rekening met 1,25 extra factuurkosten wat bij de wet verboden is. We weten in middels dat we door de ge meente verkocht en bela zerd zijn. Jan en alleman protesteert maar nergens wordt op gereageerd door Caiw. Bij wie moeten we nu ons gelijk gaan halen? De po litiek heeft een grote mond maar er komt niets van de grond. Wie o wie kan hier nu eindelijk een vinger achter krijgen? J.Roctus cb B Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 27 V-J' Stank neem af SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam heeft na de heropening in april al 50.000 bezoekers ontvan gen. Dat is flink boven ver wachting. De tentoonstel lingsruimte is flink uitge breid. In 2006 zijn er 12 tentoonstellingen georgani seerd. Daarmee is een groot en breed publiek aan gesproken. De tentoonstel ling Picasso, Klee, Miró en de moderne kunst in Neder land, 1946-1958 bleek een echte publiekstrekker. Ook de overzichttentoonstelling Maria's Maria's van Maria Roosen was een groot suc ces. d3 cB Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Schiedam i Door te starten met 14 lessen van een Vi uur op de rijsimulator bij Verkeersschool Koos v.d. Bilt. Je bespaart hiermee niet alleen op de praktijklessen, maar je kunt ook al starten met je 17d" jaar. In samenwerking met DriveZone heeft Koos v.d. Bilt Verkeersschool in Vlaardingen een unieke rijsimulator opgesteld met een scherm dat een zichtveld van 270° bestrijkt. Op realistische en effectieve wijze leer je de beginselen van het autorijden. Na de 14 lessen op de simulator stap je met meer zelfvertrouwen in de praktijkauto voor het praktijkdeel van de opleiding. Voor meer informatie bel je met (010) 435 51 77. Koos v.d. Bilt Verkeersschool Billitonlaan 24 3131 LK Vlaardingen tel.: 010 - 435 51 77 fax: 010 - 232 90 90 www.koosvanderbilt.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27