Zeven onvergetelijke Wegener Zondagochtend-concerten in de Rotterdamse Doelen dé Weekkrant WEGENER ZONDAGOCHTENDCONCERTEN Vanaf 11 februari start er weer een nieuwe serie Zondagochtendcon certen, gepresenteerd door zanger, acteur Gerard Cox en pianist Bert Nicodem. Zij luiden elk zondagochtendconcert in met het pop ulaire 'Lied van de Week', waarin actuele gebeurtenissen bezongen wor den. De foyer van de Doelen opent haar deuren vanaf 9.45 uur. Het concert begint om 11.00 uur, de Grote Zaal is open vanaf 10.30 uur. Kaartverkoop Stuur het ingevulde bestelformulier voor 18 januari a.s. naar Theater Or ganisatiebureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. U ontvangt een acceptgirokaart. Na betaling worden de kaarten toegezonden. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Poldermolen 1 in Papendrecht, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Fransenstraat 14 in Vlaar- dingen. Of via de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer informatie? Bel (010) 422 52 44. Online kaarten be stellen kan via de website www.zondagochtendconcerten.nl. Dutch Swing College Band Zondag 11 februari De ware liefhebber van goede tradi tionele jazzmuziek is bij de Dutch Swing College Band (in de volkmond 'het DSC') aan het goede adres. Op 5 mei 1945 gestart als een amateur/studentencombo is het DSC uitgegroeid tot een wereldwijd bekend jazzensemble dat inmiddels alle vijf de continenten heeft be zocht. En met succes! De band heeft in de naoorlogse jaren een belangrij ke pioniersrol vervuld en destijds jongeren laaiend enthousiast ge maakt voor de jazz. De Dutch Swing College Band werd in 1960 beroepsorkest en staat voor voortreffelijke jazzvertolkingen, waarmee deze gedreven musici het publiek blijven boeien. De muzikale aanpak van de heren kenmerkt zich door eigen interpretaties, arrange menten of composities. De band was heel vaak op tv te zien en ook in grote filmproducties. Topartiesten uit de jazzwereld, zoals Sidney Be- chet, Teddy Wilson en Rita Reys, lie ten zich door het DSC begeleiden. De band is regelmatig te gast bij de Zondagochtendconcerten en ook nu weer kan het een opgave zijn om stil te blijven zitten. Dat hoeft dan ook niet; bezoekers kunnen gerust op staan en meeswingen! The Young Sinatra's met Joke Bruijs Zondag 25 februari The Young Sinatra's treden graag op met Joke Bruijs en andersom geldt precies hetzelfde: zij vindt het gewel dig om op deze zondagochtend weer met de heren van deze big band op het podium te staan. Joke Bruijs zingt al vanaf haar vijf tiende en zit al veertig jaar in het vak. Net als vorig jaar André van Duin, die met een jubileumshow het land door toerde, met Joke aan zijn zijde. Naast haar zangcarrière is Joke een veelgevraagd actrice voor theater-, tv- en filmproducties. Ze nam diver se cd's op en de lijst met namen van bands/artiesten waarmee ze optrad en titels van programma's waarin ze speelde is lang. Een greep:The Ram blers, The Skymasters, Jan Blaaser, de Mounties, Mini Maxi, Don Quishocking, 'Kaat Mossel', 'Blood Brothers', 'Hemelsbreed', 'Gepe perd', 'Vreemde praktijken', 'Toen was geluk heel gewoon'. In de eerste helft van 2007 Verleent Bruijs haar medewerking aan een reeks optredens van de theatershow 'The Beatles in concert' van het Or kest van de Koninklijke Luchtmacht waarin ze met nog drie zangeressen songs van de Beaües vertolkt. Het programma deze ochtend met The Young Sinatra's sprankelt en swingt! Die Goeie Ouwe Radio met Eddie Christiani Mathilde Santing met combo Zondag 18 februari MatMde Santing werd op 24 okto ber 1958 in Amsterdam geboren. In 1971 nam ze privé-zanglessen bij Elisabeth Ooms en trad ze op in café's met verschillende bands. Toen zij in 1981 de ritmebox ont dekte, ging er een wereld voor haar open. De titel van haar eerste al bum uit 1982 - waarvoor zij in 1985 een Gouden Plaat kreeg - draagt haar naam. Mathilde Santing maakte tijdens een reeks optredens kennis met Randy Newman. In 1991 - het jaar dat zij meer popgetinte nummers ging zingen - zong zij veel werk van hem en kort daarna maakte zij het album Texas girl pretty boy, dat geheel en al uit Newman-songs be staat. Tussen 1982 en 2007 maakte San ting op muzikaal gebied een enor me ontwikkeling door en hebben haar fans kennis kunnen maken met haar veelzijdigheid. Ze trad op tijdens het Knokke-festival, er wa ren theatertournees, ze schreef songs voor films en ze was diverse malen te gast bij het North Sea Jazz Festival. Ze werkte met Nederland se artiesten samen en verleende haar medewerking aan de drieluik- cd van Frank Boeijen die vorig jaar verscheen. Van de reeks albums die zij in al die jaren opnam, zijn er di verse hits waarvan Wonderful Live hoog scoorde. Wie zin had in een zangworkshop met een ware mees ter, kreeg in 2005 de kans van zijn leven want toen was er een 8-daag- se zeilcruise met Mathilde Santing. Vorig jaar kwam de cd 'Under your charms' uit en ze vertolkt(e) de rol van Glinda in de musical 'The Wiz'. Santing vindt ondanks haar drukke bezigheden tijd om twee dagen per week les te geven aan het Conserva torium in Amsterdam. Deze och tend verzorgt zij het optreden sa men met haar combo. 'In de steigers' is een wervelende muzikale theatershow in de vorm van een nagespeelde rechtstreekse radio-uitzending uit de jaren vijftig. Dat waren de jaren van de wederop bouw waarin de tv nog nauwelijks een rol speelde en de radio een cen trale plek in huis had. Na een dag hard werken kon je 's avonds thuis genieten van wat de omroepvereni gingen via de ether aan amusement de huiskamer in brachten. Het hele gezin zat aan het radiotoestel ge kluisterd en genoot van rechtstreek se programma's als 'Negen heit de klok' van de KRO en 'De bonte dins- dagavondtrein' van de AVRO. Net als bij de legendarische uitzen dingen van 'De bonte dinsdag- avondtrein' wordt het publiek op deze zondagochtend muzikaal ont haald. Destijds gebeurde dat op het station en liep men 'met de muziek mee' naar de studio. Nu vindt dit plaats in de Grote Zaal. Na de nieuwsuitzending van het ANP is het wachten op het sein 'On Air' waarna de schakeling tot stand wordt ge bracht voor een rechtstreekse uit zending van Die Goeie Ouwe Radio: 'In de steigers'. Met muziek van on der meer Eddy Christiani en Elvis Presley, sketches geschreven door Gerard Cox en Sjoerd Pleysier, radio spelletjes en gastvocalisten die bege leid worden door een swingend live Radio-orkest. Zondag 4 maart

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 32