Werkloosheid daalt snel in kunstgebitt Assortiment uitbreiding! Spataderen: Laser maakt operatie overbodig! Autoservice Eigenraam traiteur Delicatessen Vanaf woensdag 17 januari zijn we er weer! dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Bezwaren Bewoners vrezen verkeer SCHIEDAM - De bewoners van Rustenburg zijn in geweer ge komen tegen de bouw van appartementen omdat ze vrezen dat het verkeer over binnenterrein zal toenemen. De muziekstudio en eventuele appartementen zijn alleen bereikbaar via het bin nenterrein van het voormalig politiebureau, dat eigendom is van bewoners. "Met plannen voor renovatie zijn we natuurlijk wel blij", zegt woordvoerder M. Treijtel. Ook tegen de studio van Pure Creatives hebben we geen enkel bezwaar. Het gaat erom dat het recht van overpad niet wordt verzwaard. Daarover zijn we nog in gesprek met Post en de gemeente.Ander bezwaar te gen de bouwvergunning is dat het pakhuis ruim een meter ho ger wordt. "Dat is totale onzin als je bedenkt dat naast ons een woontoren van 22 meter hoog wordt gebouwd. Bang voor ver keer hoeft niemand te zijn. Kijk dan eerst maar eens naar de Lange Nieuwstraat", aldus Henk Bothof. werkgelegenheid. Dat zou Schiedam toch moeten koeste ren. Ik geef echter niet op. Als het moet wordt het oorlog en gaan we de planschade verha len op de gemeente." SCHIEDAM - De werkloosheid in Schiedam is de afgelopen vier jaar relatief het hardst gedaald ten opzichte van de buurge meenten. De Brandersstad telt bijna dertig procent minder werklozen dan in januari 2003. In Maassluis en Rotterdam is de werkloosheid met ongeveer twintig procent afgenomen. Vlaardingen profiteerde het minst met 10 procent. Per 1 december 2006 waren in Schiedam 3.385 mensen inge schreven bij het Centrum voor Werk en Inkomen. Daarvan wa ren 248 personen met een baan. De resterende 3.137 ingeschre venen zijn de niet werkende werkzoekenden ofwel de werk lozen. In Vlaardingen bedroeg het aantal werkzoekenden per 1 december 3.528 personen. Het jaar 2003 begon met een flinke stijging van de werkloos heid, die bleef aanhouden tot 2004. Daarna nam het aantal werklozen sterk af, met name in Schiedam. Afgezien van een kort dipje in 2005 laten de ge meenten een zeer gunstige ont wikkeling zien wat betreft de werkloosheid. Deze trend heeft zich in 2006 doorgezet waarbij Schiedam relatief de grootste daling laat zien. In de periode 1997-2001 nam de werkloos heid in de Waterweggemeenten ook sterk af maar profiteerde Schiedam het minst. Gevelsteen Slavenburglocatie SCHIEDAM - De nieuw bouw aan de Nieuwe Haven krijgt een speciale gevel steen, die verwijst naar Sla venburg Bouwbedrijven, die van 1966 tot 2001 was geves tigd op deze locatie. De ge velsteen wordt donderdag onthuld door de heer S. Sla venburg. Op het voormalige terrein van de bouwonder neming wordt door Maas stede Woning Ontwikkeling 68 woningen en 3 commer ciële ruimten gebouwd. De historische witte gevel (het oorspronkelijke kantoor van Slavenburg) aan de Nieuwe Haven is in het bouwproject behouden gebleven. Achter deze gevel zijn 3 koopmans woningen gerealiseerd. Nu de bouwsteiger aan de Nieu we Haven is verwijderd wordt de unieke gevelarchi tectuur zichtbaar, die mooi aansluit op de omgeving. Voorts is in het project het pand Nieuwe Haven 147 be houden gebleven. In dit pand was voorheen de ge meentelijke sociale dienst gevestigd. Thans wordt dit pand door een particulier koper teruggebracht naar de functie 'voornaam heren huis'. Schepen zijn maatje kleiner SCHIEDAM - 'Glyn Stoker laat trots foto's zien van de kolossale ertstankers waarop zijn vader voer', stond in het Nieuwe Stadsblad van 3 ja nuari. Wie goed kijkt ziet op de foto's de clubschepen van Zeekadettenkorps Jacob van Heemskerk. Beduidend een maatje kleiner dus. Wie wil in de denktank? SCHIEDAM - Bibliotheek Waterweg zoekt maatschap pelijk geëngageerde Schie dammers, die deel willen uitmaken van een denktank. Bedoeling is om vier maal per jaar actuele thema's te bepalen, die geschikt zijn voor een maatschappelijk debat met de politiek. Deel nemers moeten een lokale maatschappelijke organisa tie vertegenwoordigen of geïnteresseerd zijn in lokale maatschappelijke ontwikke lingen. De thema's gaan over actuele onderwerpen die 'le ven' in Schiedam. De debat ten vinden plaats in april, september en november 2007. Op dinsdag 16 januari wordt een informatiebijeen komst over de denktank ge houden in Bibliotheek Noord aan het Bachplein. Aanvang 19.30 uur. Aanmel den kan ook bij Ineke van den Boom, e-mail cm.vd.boom@schiedam.nl of bel: 010-2465727 (ma en vrij). HaverSchmidt ruimt op! SCHIEDAM - Zorgcentmm Francois HaverSchmidt houdt zaterdag 13 januari een rommelmarkt. Het the ma is: Francois HaverSch midt ruimt op! Omdat een verbouwing van de recre atiezaal op stapel staat, zal van alles en nog wat worden verkocht, van tafel tot en met knuffelbeest. De opbrengst komt ten goede aan de in richting van de nieuwe re creatiezaal. Bezoekers zijn welkom van 13 tot 16 uur aan de Willem de Zwijger laan 35 in Schiedam. Tandprothetische Praktijk Veringmeier 's-Gravelandseweg 622 in Schiedam 010-2732200 Wij zijn deze week gesloten i.v.m. een uitbreiding van ons assortiment... straks veel meer soepen, kazen, hammen en nog meer lekkere hapjes. Woe t/m vrij 11.00 tot 18.30, zaterdag tot 17.00 uur Stichting Polikliniek de Blaak is al ruim 15 jaar gespecialiseerd in de behandeling van spataderen. Nieuwe patiënten worden binnen één week geholpen. Inmiddels heeft Stichting Polikliniek de Haak vestigingen in Rotterdam, Leidschendam, Al mere en Antwerpen en is in september 2006 door de Consumentenbond ais bëSte Zelfstandig Behandelcentrum getest in Zuid Hplland en Fk?vpl<ind. Operatie (strippen) is niet meer nodig dankzij de nieuwste laserbehandehng Volledig vergoed in basisverzekering a 2 Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 3 n de kou Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Spijs DOOR STBWMHE HOPHANS Met name het feit dat alle behandetmogeüjkheden bij Stichting Polikliniek de Staak worden aangeboden en dat het principe van ooe-day-shop wordt gehanteerd, scoort zeer goed. Dit laatste betekent dat het onderzoek, de diagnose en het bijbehorende behandetvoorstel op 1 dag plaatsvindt. Zo mogelijk wordt ook met de behandeling nog dezelfde dag aangevangen. Dit is erg prettig voor de patiënt, die hoeft hiervoor dan maar 1 keer naar de kliniek te komen. Daarnaast is er bij Stichting Potfctiefc de Blaak sprake van een multidisciplinaire samenwerking. Dit houdt in dat er meerdere specialismen betrokken zijn bij het behandeitraject van de spataderen. Vaatchirurgen en fleboiogen werken nauw samen met de dermatoloog, bandagiste en de huidtherapeute. Ook werkt Stichting Pol kliniek de Blaak samen met haar zusterbedrijf Kliniek Nieuwstraat, wat eventuele cosmetische (na (behandeling vergemakkelijkt. Men kan op meerdere manieren de spataderen te iijf gaan. Eén van de mogelijkheden is het zogenaamde wegspuiten van zieke aderen. "Men spuit de aderen dicht en de patiënt loopt daarna enige tijd met een drukverband. Wanneer de ader verdroogt, wordt deze vervolgens door het lichaam afgebroken", legt dhr. Boonen uit. "Op dat moment is de functie van die spatader al overgenomen door andere aderen", voegt hij er aan toe. Een andere methode is de spataderoperatie (strippen). Dit fe het operatief verwijderen van de ader in de lies of knieholte met behulp van een plastic katheter onder algehele verdoving. Tegenwoordig gebrufkt Polikliniek de «aak de allernieuwste techniek; de EVLB ofwel de EndoVeneuze Laser Behandeling. Daarbij wordt via een sneetje ter hoogte van de knie een katheter met een glasvezel ingebracht, waarmee de ader door middel van een laser wordt dichtgebrand. Het voordeel van deze behandeling is dat vrijwel geen littekens ontstaan en men na de ingreep direct naar huis kan. Omdat gebruik wordt gemaakt van plaatselijke verdoving, is een ziekenhuis opname niet nodig. Voor een live opname van de endotaserbehandeiing kimt u terecht op onze website: www.polikliniekdebiaak.nl Polikliniek de Blaak heeft afspraken met ALLE zorgverzekeraars in Nederland en werkt met de zogenaamde DSC codes. Om deze reden kan men de kosten direct declareren bij de zorgverzekeraar Polikliniek de Blaak is oak gevestigd in Leidschendam en Almere. Ook daar zijn geen wachttijden. Voor meer informatie: tel. 010-411 40 44. e-mail: info9poUkiiniekdebtaak.nl, of kijk op www.poliktiniekdeblaak.nl. Arts-fteboloog R.S.M. Boonen "Men kan bij ons binnen twee weken terecht

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3