Jan draait op verzoek 25 Grand Café Anver Twee jaar na deTsunami KEAAPERS Knotsgekke improvisatie in Pop en Propshow héérlijke slagroomschnitte Verzaagde kerkbanken in Paulus gaat zeer vreemd Bakkerij van der Krogt wenst alle Schiedammers al het goede en een gezond 2007!!! En daarom... a.s. zaterdag Boersveld 149 Schiedam Tel. 010 - 426 68 28 Hip Hop en afterparty in De Teerstoof Het grootste en mooiste Grand Café van Vlaardingen en omstreken Kon. Wilhelminahaven ZZ 13 dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Lama's maar dan op muziek, dat is in het kort de Pop en Propshow. Donder dag 18 januari gaat om 22 uur de pilot-editie van start in podi umcafé de Grauwe Hengst. In de Pop en Propshow dagen twee bands elkaar en het pu bliek uit met improvisatie op drachten, waarbij de krant ge bruikt wordt ter inspiratie, of om proppen mee te gooien naar het podium. Initiator Leon Elias haalde zijn inspiratie uit de theatersport. Een bekend voorbeeld hiervan is het succesvolle programma de Lama's. De Pop en Prop show is dan ook voor een deel hierop gebaseerd, al wordt er in plaats van geschermd met woorden, geschermd met mu ziek en tekst. Door te brainstor men met de groep muzikanten zijn er een aantal opdrachten verzonnen. Denk aan opdrach ten als speel een nummer in een compleet andere stijl of speel een bekend liedje a capel- la en doe daarbij je instrument na. Presentator lob den Duik drijft de muzikanten tot het ui terste om hen tot ongekende improvisaties te laten komen. Daarnaast wordt het publiek gevraagd om actief te participe ren: er wordt een publieksjury samengesteld die de twee bands beoordelen. Het knots gekke avondje wordt afgesloten met een heuse hardrockkarao- ke. De voorstelling Ik wil jou! is zondag 28 januari te zien in Jeugdtheater De Teerstoof. vertrouwde stukje vinyl te her beleven tijdens een expo over de grammofoonplaat. Anders on plukte 300 lp's uit zijn collec tie. Van pop tot jazz, van smart lap tot het gesproken woord van wereldleiders. REGIO - Luister niet naar de ar beidsvitaminen en zet de CD- speler uit. Dat is het devies voor de echte platenliefhebber. Die moet zaterdag naar het Streek museum J an Anderson in Vlaar- dingen afreizen om het oude SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof start dit jaar met jongerenvoorstellin- gen. Het gaat vooralsnog om een proef maar volgend seizoen worden de zaken groter aangepakt. Het had niet veel gescheeld of het jeugdtheater was als een nachtkaars gedoofd vanwege gebrek aan financiële middelen. De gemeenteraad stelde echter op de valreep een budget be schikbaar waardoor dit seizoen toch nog enkele voorstellingen geboekt konden worden. Op van 5.95 voor zondag 28 januari staat Opslag voor Cacao in het theater met de succesvolle voorstelling 'Ik Wil Jou!' "We hadden niet veel tijd meer dus veel voorstellin gen waren al niet meer te krij- gen. Maar voor volgend seizoen gaan we hard aan de slag en zul len we ook gaan experimente ren met jongerenvoorstellin- gen, zeg maar de leeftijd 15 plus" vertelt Deborah Lens van de Teerstoof. De bedoeling is om jongeren te betrekken bij de programme ring en de organisatie. Deborah Lens: "We willen een leuke club bij elkaar krijgen, die zich gaat buigen over de voorstellingen en het organiseren van een af terparty maar ook om achter de bar en de kassa te staan. Deze jongeren kunnen optreden als ambassadeur van het theater, bijvoorbeeld door hun klasge noten op school warm te ma ken voor de voorstellingen. Het hoeft dan niet alleen om toneel of cabaret te gaan, het kunnen ook dansvoorstellingen worden of iets met hip hop." Kerkdiensten In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Bij de Evangelilsch-Luther- sê Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219 is zondag om 10 uur een dienst voor ganger is B. v. Hoek. Cursus Japanse massage SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker gaat een cursus Shiatsu massage aanbieden. Therapeut Erick van de Louw vertelt in vijf lessen al les over het uitoefenen van druk op specifieke plekken van het lichaam en hoe rota ties en strekkingen uitge voerd moeten worden. De nadruk ligt op intuïtief mas seren. Tijdens de cursus oe fenen deelnemers op elkaar zodat iedereen ontspannen naar huis kan. Eric Van de Louw (28) is al enkele jaren actief bezig met Shiatsu. Hij behandelt mensen met uit eenlopende klachten. Ook kan deze Japanse vorm van massage dienen ter ontspan ning. De lessen worden ge geven op donderdag 1, 8 en 15 februari en 1 en 8 maart. De workshop begint om 20.00 uur en is rond 22.30 uur afgelopen. Voor meer in formatie, kijk op internet www.shiatsutherapeute- rick.nl of bel 06 51 851 599. Eten vanaf €9.75 Grote groepen speciale korting Koken met elan Laat u culinair verwennen door Rob van der Struik onze nieuwe chef-kok Gratis parkeren 010 - 4355980 - Kregen 1 miljoen mensen noodhulp. - Zijn er 12.500 huizen gebouwd. - Gaan alle kinderen weer naar school. - Zijn er 339 scholen hersteld of nieuw gebouwd. - En hebben 350.000 mensen weer een inkomen en een opleiding gekregen. Het verhaal van Riaz "De Tsunami doodde mijn ouders en verwoestte ons huis" zegt Riaz een 11 jarige jon gen uit Kirinda, Sri Lanka, die nu samen met zijn zus en drie broers in een nieuw huis woont. "Nu hebben we gelukkig een nieuw huis en er wordt een nieuwe school gebouwd. Ik doe goed mijn best en wil verder studeren. Het lijkt nu allemaal mogelijk. Bedankt!" aldus Riaz op weg naar zijn computerlessen in een nieuw lokaal. Bestel nu de SHO-publieksrapportage via info@qiro555.nl. Of kijk op www.qiro555.nl W O MAN SHOES Fransenstraat 17-19 Vlaardingen T 010-4343938 Woensdag 17 januari 2007 - Pagina 23 Jongerentheater SCHIEDAM - Pand Paulus heeft zeven kunstenaars uit genodigd een werk te maken van een verzaagde kerkbank. Het resultaat is tot 11 febru ari te zien. onder de noemer Paulus gaat zeer vreemd', leder jaar houdt Pand Paulus een uitwisselingstentoon stelling. Dit jaar is gekozen voor de parochie van de oud- katholieke kerk aan de Dam, die momenteel wordt gereno veerd. De kerkdiensten heb ben tijdelijk onderdak gevon den in Pand Paulus. DOOR MARK KIVIT €4: FOTO: EUT VAN BERKUM HALVE PRIJZEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23