Gorzen in de nopjes met midwinterfeest Verslag van dag tot dag: www.teamdeweekkrant.nl Ouderenprogram op landelijke Gedichtendag Nashville op de kabel Kom onderhandelen over uw hypotheek. Teamleden beantwoorden jouw vragen dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad a Knagers in alle kleuren In dierentehuis Hargahoeve logeren momenteel flink wat vrolij ke langoren, ionkies en wat oudere exemplaren, mannetjes en vrouwtjes. In alle soorten maten en kleuren zijn ze voorhanden. Wie nog een leuk konijn zoekt is welkom? foto: pr SCHIEDAM - Donderdag 25 januari is het Nationale Gedichtendag. In Schiedam en Vlaardingen is een speci aal programma voor oude ren samengesteld met als thema 'stilte en eenvoud'. In Schiedam heeft de Cultuur kring in samenwerking met bi bliotheek Noord een interactief programma samengesteld met voordrachten en muziek. Onder de titel "Lekker in de luwte' kan in bibliotheek Noord tussen 10.00-12.00 uur in alle rust ge noten worden van poëzie. De muziek is in handen van het duo Pons Swaneveld. Senio ren kunnen zich aanmelden om een zelfgemaakt- of lievelings gedicht voor te dragen in Biblio theek Noord. Bezoekers moe ten zich wel vooraf aanmelden bij Laura Klokke tel: 010- 4348422. Stadswandeling In de middag gaat het program ma verder in Vlaardingen. Stichting LGD organiseert een poëziewandeling door het his torische hart. Het initiatief hier voor komt van Stadsdichter Teuntje Verheul - Vreugdenhil, en is uitgewerkt door dichteres Eva Timmermans. Met een rou tekaart in de hand komen de wandelaars elf dichters tegen, die ter plekke een gedicht voor dragen. Deze kaarten worden bij aanvang van de wandeling gratis verstrekt. Voor minderva- lide ouderen is er een alternatie ve, hindernisvrije route. De start is om 14.00 vanaf Veerplein 138 A, bij Brasserie Ka De Bolle. Theatrale Duizendpoot Rop Janze zing liedjes en draagt ge dichten voor in zorgcentrum De Wetering. Aanvang 19.30 uur en kaarten kosten 3,50 euro. Re serveringen en opgeven van vervoer bij de Wetering, tel: 010 - 4348422 SCHIEDAM -Het was super ge zellig. Het midwinterfeest dat afgelopen zaterdag in de wijk de Gorzen werd gevierd. Het initia tief kwam onder andere van de Stichting Welzijn, die vond dat de Gorzen wat achter bleven met het wijkgericht werken. Omdat er weinig te beleven is in de winter besloot men dat het geen gek idee zou zijn om juist tijdens de saaie koude maan den een evenement te houden. Het moest een leuk wijkfeest worden waarin voor iedereen wat te beleven zou zijn. De wijk liep dan ook massaal uit naar de Dwarsstraat waar diver se feesttenten waren opgesteld. In de middag was er voor de kleintjes volop vertier en daarna werd er gezamenlijk hutspot en erwtensoep gegeten. De organi satie mikte op een echt straat feest die voor alle bewoners aantrekkelijk zou zijn. Deze op zet is zeker geslaagd, 's Avonds was het plein vooral voor de jongeren. Het feest werd ook aangegrepen om een paar mensen in het zonnetje te zetten. Jeugd op- bouwerker Peter van den Berg gaat binnenkort naar Schiedam Noord en werd verrast met een Daarna namen de Groovekings het podium in bezit. Met hun spetterende breakdance kregen ze iedereen enthousiast. De avond kon niet meer stuk en toen om tien uur de stekker eruit ging kon tevreden temg worden gekeken op een ge slaagd feest. Volgend jaar weer dus! "Gorzen" sweater. Ingezonden brief In de wacht Ik ben het volledig eens met J. Roctus over de diensten en rekeningen van CAIWAY, het is werkelijk van de zotte. Pro beer dan ook nog maar eens de helpdesk van CAIWAY te bellen. Ik heb dit onlangs i.v.m. een defect modem vier maal moeten doen. De wachttijd van deze vier ge sprekken bedroeg totaal 170 minuten! Tegen een tarief van 0,20 euro per minuut komt dat neer op 34 euro en dan heb ik nog geen vraag gesteld. M. van der Nagel Veiligheid? Nog één keer die van Haar- enlaan. Na een eerder bizar ongeluk met een tram, let ik eigenlijk op meer dingen dan anders. Zo zijn de verkeersregelin stallaties, stoplichten, weg! Op één van de drie kruisin gen, die van de Parkweg, wil het nogal eens voorkomen dat de tram al met een be hoorlijke snelheid aan komt zetten als de installatie in werking treedt. Eigenlijk te laat. Of de detectielus zit te dicht bij de kruising, of de machinist rijdt (onverant woordelijk) te hard, of de lei dinggevenden zorgen voor teveel werkdruk bij die tram bestuurders. Ook wordt op de hele van Haarenlaan oranje licht ge bruikt, wat juist bij kruisin gen een gevaar kan zijn. Wit licht zou dit eigenlijk moeten zijn en op alle plekken waar verkeer elkaar kruist, ook bij de zebrapaden. Hans Henrichs long en oud vermaakt zich op het midwinterfeest in De Gorzen. Het wijkfeest krijgt volgend jaar een vervolg. foto: wh FORTIS Team dé Weekkrant van Freddy Loix en Herman Vaanholt is de 29e editie van Le Dakar goed begon nen. Het Belgisch/Neder landse duo eindigde de eerste week continu in de top 25 van het klassement. Navigator Vaanholt is hier mee de snelste Nederlan der van het deelnemers veld. Met de Nederlandse Honda Buggy EVO III probeert Loix Vaanholt in de komende weken aansluiting met de absolute top te krijgen. Het ambitieuze team kan gezien hun ervaring wel eens uitgroeien tot dé gro te verrassing van Dakar 2007! Ook de equipe Loix/Vaanholt wil de lezers van dé Weekkrant in de komende periode zoveel mogelijk bij de Dakarrally be trekken. Dus heb je een alge mene of een specifieke vraag voor autocoureur Loix of navi gator Vaanholt, dan kun je de- ze nu stellen. Team dé Week krant staat klaar om jouw vra gen persoonlijk te beantwoor den! Stuur uiterlijk zondag 21 januari een email met naam, adres, postcode, woonplaats, geboortedatum, telefoonnum mer én natuurlijk je vraag naar: dakar@whk.wegener.nl Alle vragen worden door het team behandeld. De leukste vragen en antwoorden worden natuurlijk gepubliceerd in dé Weekkrant. Degene die de al lerleukste vraag heeft inge stuurd wordt bovendien be loond met een rondje in de spectaculaire buggy. GÜÏBlr. Team dé Weekkrant heeft een voortvarende start gemaakt in Le Dakar. Tot afgelopen weekend stond de equipe er veelbelovend voor in het klassement. foto: insight fi Woensdag 17 januari 2007 - Pagina 9 Stilte en eenvoud DOOR R1NUS VAN TIEL DOOR MARIANNE VAN VELZEN Goed nieuws voor linedan- cers en andere countrylief- hebbers. Het radiostation Nashville FM is nu ook te ontvangen via de kabel. Momenteel alleen nog via het digitale pakket maar binnen enkele maanden voor iedereen. De afgelo pen twee jaar was Nashvil le FM uitsluitend vertegen woordigd op internet. De website www.nashvillefm.nl is uit gegroeid tot de best be zochte website over count- rymuziek in de Benelux. Nashville FM heeft een Hot New Country format en 's avonds 'specials'. Het is zo gewoon geworden: onderhandelen. Wie een huis koopt, onderhandelt over de prijs. Heel vanzelfsprekend. Anders ben je een dief van eigen portemonnee. Wie een badkamer aanschaft, doet hetzelfde. Vreemd genoeg komen slechts weinig mensen op het idee over een hypotheek te onderhandelen. Terwijl wij ze bij Fortis graag zien komen: klanten met een gezonde onderhandelsgeest. Bel een Fortis bankkantoor voor een afspraak met een adviseur. Tot ziens dan de onderhandelingstafel Kijk voor de scherpste hypotheekrente op fortisbank.nl Schiedam, Broersvest 110, (010) 246 46 46 Getting you there. «F rhlnos-cncrgy.cofnlrr» BRON: INSIGHT F1 Goed begin is...

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9