Handbaltoernooi Verklevingen vaak gevolg van bnikoperatie VST/Schiedam verliest landstitel aan Denk Zet "rfyeitló- aMertuzal Weer herkansing voor volleybalmannen Rijnmond Wielerronde nog niet afgeschreven Lotgenoten vinden via website troost, hulp, verklaring en advies Meer informatie Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Het is VST/Schie dam niet gelukt om Hiltex van de tweede plaats te verdrijven. De confrontatie tussen de num mers twee en drie van het klas sement bleef steken op 10-10, waardoor de Amsterdammers hun voorsprong van twee pun ten handhaafden. De enige, die (ongetwijfeld dankbaar) profi teerde was koploper Denk Zet De Culemborgers versloe gen Dammers uit Oost met 18-2 en liepen daardoor een punt uit op Hiltex, waardoor het verschil twee punten werd. Met nog een speelronde te gaan lijken ze de landstitel, die ze dan overne men van VST, niet meer te kun nen ontgaan. Van Stigt Thans /Schiedam had in Amsterdam heel lang uitzicht op de eindzege, maar kwam uit eindelijk toch niet verder dan een puntendeling. De groot meesters speelden een grote rol: aan Schiedamse kant won nen Gantwarg en Schwarzman en aan Amsterdamse kant Thijssen en Tsjizjov (door winst op Van Schaik junior en Van Berkel). Remises waren er voor Cordier en Heusdens. Ook de andere grootmeesters speelden remise: Clerc tegen Lemmen en Winkel tegen Van den Akker. Van der Stap en Luteijn deelden eveneens de punten met hun tegenstanders. In de laatste ron de speelt VST op zaterdag 3 maart in Schiedam tegen pro movendus DVSB. In 2005 werd op het parcours Tuinlaan de laatste editie van de Schiedamse ronde gereden. SCHIEDAM - 325 Jongens en meisjes, verdeeld over 49 teams, nemen op donderdag 22 febru ari deel aan het handbaltoer nooi voor leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 uit het basisonderwijs. Het toernooi telt dertien poules en wordt ge organiseerd door de handbal clubs DWS en Ventura in sa menwerking met de Dienst Sport en Recreatie. De aanvang is 9 uur. De school De Kring le vert de meeste teams (zes). SCHIEDAM - Rennersclub De Coureur blijft onverminderd proberen om de Ronde van Schiedam weer op de wiele- ragenda te krijgen. De rit, die een aantal jaren uit de as her rees en aanvankelijk in de 's- Gravenlandse polder werd ge reden, verhuisde later naar de Tuinlaan, waar het allesbehalve een publiekstrekker bleek. Tot verdriet van de organisato ren sneerde een journalist toen in zijn krant, dat er langs het parcours meer hekken dan mensen stonden. "Tja, wat wil je. Op een doordeweekse avond lok je niet zomaar de kijkers voor hun televisie vandaan", kaatst Coureur-secretaris Maar ten Goedhart de bal temg. Het was voor de rennerclub reden om te gaan zoeken naar een koppeling aan een groot evene ment, zoals de Brandersfeesten. "Iets dergelijks hebben we ook in Vlaardingen. Daar is de ronde onderdeel van bevrijdingsdag. Zeker sinds het is gelukt om een stratencircuit in het centrum van de stad te regelen, hebben we over belangstelling niet te klagen." Zoiets beoogt De Cou reur dus ook voor Schiedam. Vorig jaar lukte dat nog niet, maar de hoop is nog niet opge geven. "We hebben contact met het organisatiebureau van de Bran dersfeesten en hopen echt dat gaat lukken om de Ronde van Schiedam opnieuw op de agen da te krijgen." De wielerunie heeft nog geen datum gereser veerd. Goedhart: "Wanneer er zekerheid is kunnen we de Schiedamse ronde alsnog aan de wielerkalender toevoegen." Assistenten verlengen SCHIEDAM - Na trainer Ro nald Scholte hebben ook zijn assistent Rob Smallegange en keeperstrainer Hilco van den Ark hun contract met vierdeklasser WK verlengd. Beide heren verlengden hun verbintenis met een jaar. Zo als deze krant al eerder meldde heeft het contract van Scholte een looptijd van twee jaar. Sponsorloop Arno Rijnsburger SCHIEDAM - Arno Rijnsbur ger, die op zondag 15 april op de Rotterdamse Coolsin- gel aan zijn vierde marathon begint, maakt van zijn 41 ki lometer en 195 meter een sponsorloop. De opbrengst is bestemd voor het Wereld Kanker Onderzoek Fonds. De Schiedammer draagt de marathon op aan zijn in 2005 overleden vader. Voetbalquiz populair SCHIEDAM - Excelsior Maassluis kreeg er landelijke bekendheid mee: de voet balquiz. In Schiedam haken Excelsior'20 en PPSC in op het Maassluise succes. Beide voetbalclubs organiseren in de komende maanden nu ook zelf zo'n vraag-en-ant- woordspel voor hun leden. De quiz wordt gespeeld met duo's. PPSC doet dat op vrij dag 2 maart (aanvang 19.15 uur). Het inschrijfgeld is 10 euro per koppel. Bij Excelsi or'20 is vrijdag 27 april gere serveerd voor de quiz (aan vang 20 uur). Hier kost deel name 15 euro per stel. Uit: gastenboek www.verklevingen.nl Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 12 Ronde niet exit! SCHIEDAM - Rijnmond heeft in de hoogste volleybalklasse nog een wedstrijd te gaan, maar kan in het klassement (ondanks de verrassende 3-1 winst van afgelopen zaterdag op Omniworld) de voorlaat ste plaats niet meer ontlo pen. Hekkensluiter HVA de gradeert. Rijnmond krijgt als voorlaatste een herkansing tegen de algemeen kam pioen uit de eerste divisie. Bij winst blijven de Schiedam mers in de hoogste klasse, die dan A-League heet. TOTO: ROEL DUKSTRA DOOR GERARD S. VERVER Na een buikoperatie klagen patiënten vaak over zeurende pijn als gevolg van verklevingen, in dokterstaai 'adhesies' genoemd ('aan hechtingen'). Deze bindweefselstrengen komen tot stand tussen de darmkronkels onderling of tussen darmen en andere organen zoals de lever, baarmoeder, eileiders en het buikvlies. Verklevingen zijn het onvermijdelijke gevolg van een operatie; maar liefst 90% van alle patiënten ontwikkelt ze in min of meerdere mate. 60-70% van alle dunnedarm-afsluitingen zijn daarvan het gevolg, alsook 40% van alle gevallen van onvruchtbaarheid. Vaak heropname Niet iedereen ondervindt last van verklevingen, maar bijna één op de 20 patiënten komt later terug bij de huisarts. Sommige mensen klagen dagelijks over pijn of misselijkheid, maar het kan ook veel erger zoals totale darmafsluiting en onvruchtbaarheid. Veel gevallen leiden tot heropname met een nieuwe operatie tot gevolg. Met weer nieuwe verklevingen. De totale zorgkosten van dit soort heroperaties en nazorg worden voor Nederland geschat op honderden miljoenen euro's per jaar. Vereniging Het ontstaan van verklevingen na een operatie is haast vanzelfsprekend. Bij (her)operaties aan de dunne darm ontstaat zelfs 6-15% kans op dodelijke afloop. De aandoening heeft zoveel impact op mensen, dat dit in 2003 leidde tot oprichting van de Vereniging van Patiënten van ARD Adhesion Related Disorder). Dit alles omdat er zo weinig informatie over dit probleem beschikbaar is terwijl er juist zoveel mensen mee te maken krijgen. 330.000 operaties In Nederland vinden jaarlijks 330.00 buikoperaties plaats. Om aan de weet te komen of iemand ziek is door verklevingen als gevolg daarvan dient vaak een lang traject te worden afgelegd. Daarbij wordt men geconfronteerd met veel vragen, onwetendheid, onbegrip en regelmatig veel pijn en echt ziek zijn omdat organen minder goed gaan functioneren en zelfs uitvallen. Naar 't ziekenhuis Staat u op het punt om een buikoperatie te ondergaan? Oprichter John Jansen van de VPARD: 'Vraag de medisch specialist zoals de chirurg, gynaecoloog of uroloog beslist: wat te doen om buikverklevingen te voorkomen want sinds kort bestaan daar oplossingen voor. Dat voorkomt een lange lijdensweg vol onzekerheid, vragen en onnodige pijn.' 'Ik ben erg blij met de info op de site, voor mij is eindelijk de kogel door de kerk ze gaan proberen om de verklevingen los te maken. Ik ben 3 jaar geleden geopereerd aan een erg groot abces op mijn eierstok, sindsdien leef ik met ernstige buikklachten. Na erg veel onderzoeken aan darmen, blaas en ct-scans is er uiteindelijk een kijkoperatie gedaan waaruit bleek dat ik ernstige verklevingen heb maar ook het bericht dat ze er in mijn ziekenhuis niets aan gaan doen. De behandelend arts heeft voor mij een afspraak in een ander ziekenhuis gemaakt en daar had ik vorige week een afspraak. Deze arts melde mij dat hij het wel wil proberen maar dat ik er wel rekening mee moet houden dat het niet lukt, of misschien moet er toch nog een grote snede worden gemaakt, of je darmen kunnen worden beschadigd en ga zo maar door. Maar mijn keuze is eigenlijk geen keuze want zoals het nu gaat gaat het niet langer. Ik leef op vrij veel pijnstillers en wat is dan mijn toekomst. Dus ik ben erg blij met de optie die mij wordt geboden en eventuele complicaties neem ik vooralsnog voor lief. Dit wilde ik even kwijt op deze site en ik hoop dat een ieder met verklevingen ook serieus wordt genomen en dan ook met name door bedrijfsartsen want dat is een slag artsen die dit soort klachten als helemaal niet geloven want die hebben maar 1 doel en dat Is jou zo snel mogelijk weer aan het werk hebben. Groeten, Christine. 'Ik heb het afgelopen jaar 3 operaties gehad om verklevingen te verwijderen. De verklevingen staan bij mij een zwangerschap in de weg doordat ze mijn eierstokken afknellen en ombuigen. Daarom heeft de arts toch besloten te opereren. Ik ben nu voor het eerst in 8 jaar pijnvrij! Bij de laatste operatie hebben ze een anti-adhesiemiddel gebruikt, dit moet de nieuwe groei van verklevingen vertragen. We hopen dat het allemaal helpt. Dit heeft mij erg geholpen. Voor het moment kan ik eindelijk zeggen dat ik GEZOND ben' Henriet. Ja! Ik wil graag meer weten over verklevingen na een buikoperatie. Stuur mij vrijblijvend informatie en houd mij op de hoogte. Naam: Adres: Postcode/Plaats: E-mail adres: (Uitknippen en opsturen naar Vereniging VPARD, Postbus 233, 6800 AE Arnhem. Vergeet niet postzegel 0,44! De VPARD gebruikt uw adres alleen voor voorlichting over verklevingen en geeft het aan niemand uit handen.)

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 12