Provengaalse konijnenrug De kunst van de stille moord /Viétérlcc Inhakken op MONSTERS dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad 06-42705376 Fusion Frenzy 2 is een gezel schapsspel. De spelers (altijd vier, met minder bestuurt de computer de andere tegenstan ders) doen mee aan een 'inter galactische TV show'. Iedere ronde doen de spelers een ac tiespel. Er zijn er meer dan veer tig en de meeste zijn goed voor een korte dosis hectische lol. Regelmatig kun je kanskaarten inzetten die je score verhoogt of de tegenstander hindert. Zo kun je als laatste eindigen maar toch de ronde winnen. Online is de game prima speelbaar, al trof fen we nog weinig FF2 gamers aan. Tot zo ver het goede nieuws. Het slechte nieuws is de 'presentator' van het spel. Deze malloot voorziet iedere ronde van een tenenkrommende 'en thousiaste' inleiding en geeft commentaar tijdens de spellen. Dit commentaar dreef ons tot waanzin. Hoe veel keer kun je 'That's gotta hurt player one!' horen voor je iemand te lijf wilt gaan? Zonde, want de presenta tor nekt bijna het hele spel. Voor korte dosis is FF2 erg leuk, maar je bent gewaarschuwd voor die halve zool. Voor: Xbox 360 Final Fantasy komt naar PSP Vanwege het twintigjarig bestaan van de reeks, brengt Square-Enix de eerste versie van Final Fantasy opnieuw uit. Deze keer is het spel be doeld voor PSP. Het spel wordt grafisch wat opge poetst en zal als eerste verschijnen in Japan. Daar is ook al een datum voor vastgesteld, namelijk 19 maart. Over een Europese release is nog niets bekend, maar Square-Enix kennende zal dat nog wel een poosje duren. Beloning voor Achievements? 360 bezitters blijken bezeten van het verzamelen van 'Achievements': in iedere Xbox 360 game kan een speler 1000 'Gamerscore punten' verdienen door spelprestaties te leveren (hoge score halen, spel verslaan op bepaalde moeilijkheidsgraad, enzovoort). Tot nu toe ging het alleen om de eer, maar Microsoft wil fanatieke Gamescore verza melaars gaan belonen. In Amerika vallen al prij zen te winnen door je score in een bepaalde tijd te vergroten. Of een dergelijke wedstrijd ook in Ne derland plaatsvindt kon Microsoft Nederland nog niet zeggen. Word wensvervuller Gezocht enthousiaste, gediplomeerde doktersassistente voor huisartsenpraktijk in Schiedam-Noord m.i.v. 1 juni 2007 Het betreft een duopraktijk in een gezellige, goed georganiseerde HOED. Wij zijn op zoek naar 28 uur assistentie: dit kan door één assistente worden ingevuld maar ook evt. door twee assistenten. Onze website: www.kethel.praktiikinfo.nl Reacties t.a.v. Mw N.B. Bosma, Kerklaan 37, 3121 KC Schiedam Voor informatie tel. 010-2040469 Humanitas Was in vroeger jaren konijn voorbehouden om de tafel te sieren tijdens de feestda gen, inmiddels heeft elke supermarkt voortdurend konijndelen in het assorti ment. Vers, dan wel diepge vroren. Van die delen is een smakelijk maal te bereiden. Want in tegenstelling tot wat kenners beweren: tam konijn smaakt gewoon lek ker. Al is een wild konijn, mits van enige afmetingen ook niet te versmaden. Voor dit gerecht maken we ge bruik van konijnenrug delen. Die zijn namelijk zo lekker te kluiven, als je daar van houdt tenminste. Ingrediënten Vier konijnendelen, een rode paprika, twee tomaten, een eet lepel Provengaalse kruiden, een ui, twee teentjes knoflook, tijm, verse peterselie, olie en peper en zout. Bereidingswijze Verwijder van de paprika de zaadlijsten en snij de vrucht in kleine blokjes. Hetzelfde met de tomaten, de ui en de knoflook. Verhit in een pan wat olie en fruit ui, knoflook, de tomaten en de paprika. Voeg dan wat tijm, wat van de gehakte peterselie en de Provengaalse kruiden toe, Op smaak brengen met wat zout. In een grote koekenpan de ko nijndelen aan een kant aanbra den. Dan bestrooien met wat Provengaalse kruiden err wat tijm. Doe dat zelfde aan de andere kant. Als het konijn mooi goud bruin is, de inhoud van de an dere pan toevoegen en het ge heel nog vijf minuten laten sud deren onder voorzichtig om scheppen. Goed warm serve ren. Geef er rijst bij en een frisse sa lade. Voor tijdens het kluiven vingerkommetjes met een schijfje citroen op tafel zetten. Lekkere Cöte du Rhone erbij en wat stokbrood. De kunst van de Ninja is de 'stille moord'. Geen wonder dat je heel wat afsluipt in Shinobido Tales of the Ninja. Ieder le vel heeft een ander doel: alle vijanden uitschakelen, iets ste len of één doelwit om zeep helpen. Door uit het zicht te blij ven kun je vijanden in de mg aanvallen of in het geheel om zeilen. Het sluipen werkt prima. Het vechten voelt onhan dig. Groter probleem is de camera die vooral in kleine ruim tes flink in de weg zit Aangezien juist die kleine ruimtes en steegjes nodig zijn om ongezien te bewegen is dit regelma tig bron van irritatie. Grafisch is Shinobido van Playstation 1 kwaliteit, met blokkerige struiken en kale levels. Een goed sluipspel kan voor menig spannend moment zorgen. Shi nobido Tales of the Ninja heeft zeker zijn momenten maar wordt gehinderd door de bovengenoemde minpunten. Wie daar doorheen kan kijken kan zeker wat plezier bele ven aan de game, maar echte sluipfans wachten tot Metal Gear Portable Ops voor PSP verschijnt. Voor. PSP www.matrice.nl tel.: 010 273 24 24 De PC hit Dungeon Siege Thro ne of Agony is perfect vertaald naar de PSP. Als held (barbaar, tovenaar of dief) lijd je schip breuk, waarna je in een Lord of the Rings-achtig landschap ver schillende missies kunt uitvoe ren. Hierbij maak je gebruik van steeds toenemende vaardighe den en heb je een door de com puter bestuurde compagnon die de zwakke punten van je personage compenseert. Als barbaar word je bijvoorbeeld door een magiër vergezeld. Het eigenlijke spel bestaat uit het verkennen van kerkers en ge bieden die bezaaid zijn met schatten en monsters. Door te vechten win je ervaringspun- ten. Throne of Agony is geen complex spel. Inhakken op al lerlei monsters vormt de hoofd moot. Dit is echter grafisch zo indrukwekkend uitgevoerd dat we dit iedere actiefan kunnen aanraden. uitvaartbegeleiding galerie lijstenmakerij VAN LOENEN DECQKAy Woensdag 21 februari 2007 - pagina 7 KORT GAMENIEUWS U bent gescheiden en vraagt zich af, wat nu? Humanitas helpt u daarbij en meld je aan als donateur M Hef leven verandert als je kind levens ||i bedreigend ziek is. Door hel vervullen van de liefste wens probeert de Doe Een Wens Stichting kinderen even te laten vergeten dat ze ziek zijn. VlfWW-i Doen wat je moet doen Voor meer informatie over gesprekgroepen, belt u met Vera Vochteloo 06-20100336 Bruidsmode Vlaardingen Kuiperstraat 47 3131 CH Vlaardingen Voor: PSP Dam 37 - 45, Schiedam T. 010 -426 61 92 www.vanloenen.info

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 7