Een eigen leven 2 Activiteiten k' t oor de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De provincie Zuid-Holland gaat een mantelzorgpanel in het le ven roepen, die regelmatig commentaar levert op maatschappelijke ontwik keling. Bij het opzetten van het panel zijn ook de Stich ting Mantelzorg en de Re gionale Commissie Ge zondheidszorg betrokken. Naar schatting zorgen bijna 30.000 mensen in de regio Nieuwe Waterweg Noord voor iemand in hun omgeving. In to taal leveren mantelzorgers vier keer zoveel zorg als beroeps krachten. Bedoeling is dat het panel informatie levert waar mee de belangen van mantel zorgers beter kunnen worden behartigd. In het mantelzorgpanel geven mantelzorgers hun mening over diverse onderwerpen, zo als ondersteuning bij de zorg en het combineren van werk, zorg en tijd voor jezelf. Er worden nog leden voor het panel ge zocht. Bij deelname moet twee keer per jaar een vragenlijst worden ingevuld. Met nadruk worden jonge mantelzorgers en allochtone mantelzorgers opge roepen om mee te doen. Op de verwerking van de gegevens zijn de wettelijke regels voor be scherming van persoonsgege vens van toepassing. Daarmee is ieders privacy gewaarborgd. Meer informatie en aanmelden bel het Tympaan Instituut, tel 070 3371000 of e-mail naar in- fo@tympaan.nl Ik Kids zijn altijd leuk om te fotograferen, zeker als ze op de schouders van mama boven de menigte uitsteken. Meest al zien ze benen, tassen en fietswielen maar hierboven zien ze ineens de wereld van een heel andere kant en kun nen ze alles goed bestuderen. Zo werd toch nog het grote raadsel opgelost waarom iedereen toch steeds zo aan het klappen was. (Foto tekst: Gert Jan van Noorden www.showdesign.nl) Kerkdiensten Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoekWarande BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur: voorganger is ds. W. van Sorge. In de St.Jan de Doper - Vïsi- tatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, is er zaterdag 17.00 uur en zondag oml0.30 uur dienst van woord, gebed en communie, voorgegaan door Pastor Lidwien Meijer. Zaterdag met muzikale be geleiding door Nel de Heer, zondag met het Meezing- koor o.l.v. Zuri Ramirez. Protestantse Kerk Schie- dam-stad. Grote Kerk: ds. J. de Visser, Maassluis. Magna- lia Deikerk: ds. Linandi (doopdienst). Bethelkapel: ds. W. v.d. Vegt. Lutherse Kerkgeen dienst. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30 uur voor ganger: Ds. F.H. Blokhuis. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is Ds. H. v/d Berg. Zondag bij de Herst. Herv. Gemeente een dienst om 10 uur in het Accent College, voorganger: Dr. P. Buitelaar, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Dr. P. Bui telaar. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur. Dinsdag 9.15 uur: eu charistieviering. Zondag in de liduinakapel (Frankeland) om 10 uur eu- charisitieviering voorganger pater W. Saris. Zondag 11 maart Woensdag 21 maart Zaterdag 24 maart Dinsdag 27 maart Woensdag 28 maart REON Ook op deze agenda Woensdag 21 februari 2007 - Pagina 9 Panel voor mantelzorgers m Wjf Cén milieu m Kindermiddag in Natuurcentrum de Boshoek Heb je zin om uilenballen te pluizen, of om een nestkastje te timmeren? In de Boshoek is dit mogelijk. Verder zijn er diverse andere activiteiten, zoals kleuren en buttons maken. Uiteraard is er ook voor volwassenen veel te genieten en te beleven. Plaats: KNNV Natuurcentrum de Boshoek, Bospad 3, Schiedam, Tramlijn 21 of 23 halte Bachplein,Tijd: 13:00 -16.00 uur, toegang gratis, Inlichtingen: 010-2230434 Belia Nijland of 010-4719270 Wout van der Schalie, belianijland@natuurcentrumdebos- hoek.nl, Organisatie: www.natuurcen- trumdeboshoek.nl Nationale Boomfeestdag in het Beatrixpark in Schiedam Ongeveer 160 leerlingen uit groep 7 van de Schiedamse basisscholen zullen rond 9.30 uur verzamelen in het Beatrixpark bij de kinderboerderij, de heemtuin en de speeltuin fort Drakenstein. IRADO en Afdeling Educatie van de gemeente slaan wederom de handen ineen om dit plantfestijn tot een groot succes te maken. We planten een klimaatbos van 9 walnotenbomen. De kinderen worden begeleid door medewerkers van Afdeling Educatie en IRADO. Dit jaar wil len we alles graag onder toeziend oog van leden van het college van burge meester en wethouders en raadsleden plaats laten vinden. De kinderen mogen hun wens voor een gezonde groene wereld aan de koningin sturen èn mogen ook een wens voor hun eigen woon-, speel-, en leefomgeving kenbaar maken aan de burgermeester, leder kind mag deze wens in de boom hangen die ze zelf planten. Het is de bedoeling dat de mooiste doch uitvoerbare wens bij de volgende boomfeestdag echt in vervul ling gaat. Hiervoor willen we raadsleden uitnodigen om de wenskaarten in ont vangst te nemen de beste wens uit te kiezen om er vervolgens aan bij kunnen dragen dat de wens echt in vervulling kan gaan! Informatie: NME@Kabelfoon.nl tel: 010 471 36 07 Snoei cursus op de Groene Raat Voorjaarssnoei van onder andere rozen, vlinderstruiken en forsythia. Plaats:Harreweg 19, Schiedam Kosten: gratis, maximum aantal deelne mers 14, Informatie: Chris Meering 010 4706257 of 06 53864959 www.irado.nl Lezing met diavoorstelling in de Rehobothkerk aan de Billitonlaan te Vlaardingen. Het Vechtplassengebied is ontstaan door het afgraven van veen/ turf in 17e en18e eeuw. Het gebied behoort tot één van de rijkst gevarieerde natuurgebieden in ons land. Veel plantensoorten kunt u hier aantreffen, moeras en waterplanten met bijbehorende insecten. Het vogelleven is ook bijzonder gevarieerd. Purperreiger, zwarte stern, karekieten en een enkele roerdomp zijn er te vinden. Kortom u zult u verbazen over de enorme rijkdom aan flora en fauna van de vechtplassen. De toegang is gratis en u krijgt een kopje koffie. Aanvang 20.00 uur Organisatie en info: Groei Bloei afde ling Vlaardingen,010249 09 55 rita@noordhuizen.info Indianen middag Tijd: 14.00 -16.00 uur, op het CNME Maassluis dr Albert Schweitzerdreef 433 in Maassluis, kosten: 3 per persoon, opgeven stadhuis 010 5931931 leeftijd 8-12 jaar max 25 kinderen. Programma: inleiding over indianen. Centraal zal staan hoe gaan ze om met hun omge ving. Daarna: schminken, video en/of verhaal, pijl en boog maken, buiten op doel schieten, tooi met 1 veer maken, maïs pannenkoekjes, medicijn buidel, weven en het kommenspel. Snoei cursus op de Groene Raat Voorjaarssnoei van onder andere rozen, vlinderstruiken en forsythia. Plaats:Harreweg 19, Schiedam Kosten: gratis, maximum aantal deelne mers 14, Informatie: Chris Meering 010 4706257 of 06 53864959 www.irado.nl De Natuur- en Milieuagenda is een initiatief van het Regionaal Educatie Overleg Nieuwe Waterweg Noord (REON), een samenwerkings verband van de drie centra voor Natuur- en Milieu Educatie van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. NME centrum Harreweg. Harreweg 10-12 Schiedam. 0104713607, NME@kabetfoon.nl NME Vlaardingen. Hofsingel 82-84, Vlaardingen. 010 2484515, nme@vlaardingen.nl CNME "Het Oranjetipje". Alb. Schweitzerdreef 433, Maassluis. 010 S929318, NME@maassluis.nl Redactieadres: NME centrum Harreweg. t.a.v. Ramses Snoeij, Harreweg 10-12 3124 KB Schiedam ofNME@Kabelfoon.nl De agenda verschijnt iedere derde donderdag van de maand. Kopij ingezonden voor de 14e wordt verwerkt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9