7 NIEUWE U kunt de woningen op afspraak bekijken Puur woongen'ot voor (fr voor I f levensgenieters Nog enkele drie- en vierkamerappartementen te koop! dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Op 7 maart moet weer de gang naar de stembus worden gemaakt. Deze keer voor de Provin ciale Staten. Een hoge op komst levert deze verkie zing zelden op in Schiedam want het provinciebestuur leeft niet erg onder de be woners. Lijstrekker van de PvdA voor de Provinciale Statenverkiezingen, Martin Huls, legt uit waarom het belangrijk is om te gaan stemmen. "Het blijft lastig om uit te leggen waar de provincie precies over gaat", aldus Martin Huls, 42 jaar, Schiedammer en voorma lig leerkracht van basisschool de Klinker. "Maar je kunt wel stellen dat de provincie een dik ke vinger in de pap heeft bij on geveer alle zaken die burgers aangaan. Openbaar vervoer, wonen, jeugdzorg en dichter bij huis bijvoorbeeld Rotterdam Airport." Deelnemers Stadsgenoot Martin Huls is lijsttrekker voor de PvdA bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten op 7 maart. Donderdag is hij een van de sprekers bij een bijeenkomst in de Aleidazaal onder het motto 'Wat kan de provincie voor Schiedammers beteke nen'. Andere Schiedammers die meedingen naar een ze tel zijn Joop Gouweleeuw (Leefbaar Zuid-Holland) en G. Köksal (Islam Democra ten). Huls is niet tegen het vliegveld op zich maar wel tegen de nach telijke vluchten en stelt dat uit eindelijk de provincie beslist wanneer er gevlogen wordt. De provincie heeft ook een stem bij de eventuele realisatie van de A4 Noord maar ook over de be bouwing in of het behoud van recreatiegebieden wordt beslist. "Neem nou de Broekpolder", geeft Martin Huls als voor- Martin Huls op campagne in Schiedam. beeld. "Daar wilde de gemeente Vlaardingen huizen gaan bou wen. Uiteindelijk heeft de pro vincie bepaalt dat dit niet zou gebeuren." Als PvdA-er in de Provinciale Staten zal Huls zich sterk ma ken voor beter openbaarver- voer, betaalbare woningen en het gebruik dan wel de herin richting van bedrijventerreinen in plaats van het toewijzen van nieuwe buitengebieden. In Schiedam zijn eveneens veel za ken die verbeterd kunnen wor den. "Ik woon in het centrum en met veel plezier. Schiedam is een stad met een brede historie en veel voorzieningen maar er is ook een keerzijde. Ik erger me aan de leegstand, het stations plein dat maar niet af komt en de staat van de fietspaden. Het wordt ook tijd dat de belangrij- ke verbinding met de Woud- hoek wordt doorgetrokken naar Kethel. De Eerste Kamer wordt indirect ook op 7 maart gekozen. De 75 leden worden uiteindelijk geko zen door de leden van de Pro vinciale Staten. De Eerste Ka mer controleert de wetgeving en bepaalt mede welke ruimte de regering krijgt om haar plan nen uit te voeren. Filmhuis SCHIEDAM - Zwartboek zorgde voor een ware run op het Filmhuis. Vandaar vrij dag en zaterdag in de herha ling. Op donderdag wordt Forever gedraaid. Aanvang 21 uur (kassa open om 20.30 uur) Kaarten kosten 7 euro. Forever is een film over het belang van de kunst van het leven. Regisseuse Heddy Honigmann neemt de kijker mee mee naar de legendari sche Parijse begraafplaats Père Lachaise. Net als in haar andere documentai res staan mensen cen traal. De begraafplaats is zichtbaar en voelbaar niet alleen een laatste rustplaats voor de doden, maar vooral een plek waar de levenden vrede en zelfs inspiratie kunnen vinden. Zwartboek In bijna twee en half uur word je mee genomen in de wereld van de Joodse Rachel Stein tijdens de Tweede We reldoorlog. Ze raakt haar fa milie kwijt en gaat als spion voor het verzet werken bij hoge SD-officieren. Om zijn zoon te redden haalt de lei der van het verzet haar over om een affaire met het hoofd van de SD te beginnen. Ra chel wordt steeds verder meegezogen in een dodelijk web van dubbelspel en ver raad. Op een unieke locatie aan het Hargplein in Schiedam-Noord is een opvallend en exclusief nieuwbouwcomplex gebouwd: De Nieuwe Harg. Het complex telt 45 ruime en zeer luxe afgewerkte koop appartementen, die van alle gemakken zijn voorzien. Over enkele weken worden de woningen opgeleverd. woonoppervlakte tot 126 m2 zeer complete keuken met alle moderne apparatuur parkeerplaats in garage alle voorzieningen in de buurt Prijzen vanaf 260.000,- v.o.n. /„'J Woensdag 28 februari 2007-pagina 23 Een dikke vinger in de pap DOOR MARIANNE VAN VELZEN r.rn FOTO: ROEL DUKSTRA exclusief parkeerplaats (verplichte afname: huur of koop) Voor meer informatie: www.denieuweharg.ni Anke Bodewes Makelaardij O.G. Scheepvaartweg 63, Schiedam, T (010) 449 04 12 246 44 44 3 Dupont ERA Makelaars Stadserf 32, Schiedam, T (010) 426 81 35 NVM 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23