I I I Burgemeester opent 'Het Zimmertje' I Huurtoeslag De Nieuwe Harg Algemeen i- Woonplus Kort I i Voor de huurder Woonstad Schiedam spreekuren In de wijken 1 Geef wijzigingen in uw woonsituatie tijdig door Gezamenlijke huiskamer voor ouderen in Groenoord Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad 5e Dag van de Dialoog Brandveilig Winnaars automatische incasso lB Is uw inkomen niet zo hoog en woont u in een huurhuis? Dan kunt u toch betaalbaar wonen. Als u in vergelij king met uw inkomen veel geld kwijt bent aan huur, kunt u een toeslag van de Belastingdienst krijgen: de huur toeslag. Uw huurtoeslag wordt gebaseerd op de gegevens die de Belastingdienst van u heeft. Als deze gegevens veranderen, ad viseren wij u dit zo snel mogelijk aan de Belastingdienst door te geven. Gegevens waarvan de verandering invloed heeft op de hoogte van uw toeslagbedrag zijn een veranderde huishoudsituatie of inko- mensgegevens. Ook kan het zijn dat uw huurprijs tussentijds wordt aangepast, bijvoorbeeld door veranderde servicekos ten. Geef al deze zaken door aan de Belas- tingdienst en dan kan u er van uitgaan dat u de toeslag krijgt waar u recht op heeft. Niet te veel en niet te weinig dus. Hoe geeft u een wijziging door? U kunt wijzigingen doorgeven via het wijzigingsformulier huurtoeslag 2007. U kunt dit formulier aanvragen bij de Belastingdienst via telefoonnummer 0800 - 0543 of via de website www.toe- slagen.nl. Geef altijd aan vanaf welke datum de wijziging ingaat. Voor een juiste aanpassing van uw toeslagbedrag is het ook belangrijk dat u de correcte huurprijs vermeldt. Deze kunt u opvra gen bij Woonplus Schiedam via uw afde ling Verhuur. Zie voor telefoonnummers de kolom Contactgegevens (op de linker pagina). Op vrijdag 23 februari opende burge meester Wilma Verver-Aartsen 'Het Zimmertje' aan het Louis Zimmer- mannplein. Deze 'huiskamer voor ouderen' is een initiatief van enkele bewoners van Groenoord Midden, die daarmee willen bijdragen aan een gezellige buurt. 'Het Zimmertje' is een voorbeeld van hoe in Schiedam een goed initiatief van bewoners door de gemeente en andere organisaties wordt ondersteund. Enkele maanden geleden startten bewoners Nel van de Ven en Leni Vredebregt met het idee. Het resultaat moest een gezellige plek zijn voor ouderen waar zij kunnen genieten van koffie en diverse activitei ten. In samenwerking met het opbouw werk is een projectvoorstel gemaakt. Stichting Woonplus Schiedam stelt voor de komende twee jaar kosteloos een woning beschikbaar, omdat het idee bij draagt aan een prettige woonomgeving. Ook Gemeente Schiedam omarmde het projectvoorstel en stelde geld beschik baar voor de inrichting en voor activitei ten. Zo is in zeer korte tijd een nieuw initiatief gerealiseerd dat ook in de an dere buurten navolging kan krijgen. De activiteiten van Het zimmertje zijn te volgen via www.hetzimmertje.nl Leefbaar Het Zimmertje is het eerste project van een reeks dat dit jaar in Groenoord plaats zal vinden in het kader van de 'sociale wijkaanpak'. Schiedam kreeg daarvoor eind vorig jaar 2 miljoen Euro extra van het Rijk (ook wel bekend onder de term 'Pechtoldgelden') voor projecten die de leefbaarheid en de veiligheid in de wijken vergroten. Burgemeester Verver opent Het Zimmertje in Groenoord. Bezichtig een koopappartement In Schiedam Noord staat inmiddels het opvallende woongebouw 'De Nieuwe Harg'. Van de 45 luxe koopappartemen ten zijn er nog slechts enkele te koop. De nog beschikbare koopappartemen ten worden in het tweede kwartaal van dit jaar opgeleverd. De overgebleven appartementen kunnen samen met de makelaar worden bezichtigd. Voor het maken van een afspraak: Anke Bo- dewes Makelaardij (tel. 010-4490412) of Dupont ERA Makelaars (tel. 010- 4268135). In samenwerking met de Frankeland Groep worden 28 appartementen verhuurd voor (zelfstandig wonende) 55-plussers met een zorgvraag. Daar voor is een indicatie voor zorg en be geleiding nodig van het Centrum Indi catiestelling Zorg. Voor vragen over de verhuur kunt u contact opnemen met de Frankeland Groep: 010-4264925. Meer informatie over De Nieuwe Harg: www.denieuweharg.nl Voor overig woonaanbod: www.woonstadschiedam.nl Opvallende Woonpluswagens Wellicht is het u al opgevallen: Woon plus heeft sinds het begin van dit jaar nieuwe bedrijfswagens. Ze vallen op doordat de achterzijde blauw is en de voorzijde wit. "De witte busjes die we hadden, waren sowieso aan vervan ging toe, vertelt directeur-bedrijfsvoe ring Bob Venhuizen. We hebben die gelegenheid meteen aangegrepen om ook wat aan de herkenbaarheid van de bedrijfswagens te doen. De wagens worden meestal gebruikt door onze complexbeheerders. We vinden het erg belangrijk dat zij voor onze klan ten zichtbaar aanwezig zijn in de wijk. Voor veel bewoners zijn zij het eerste aanspreekpunt van Woonplus." Behalve dat de complexbeheerders veel in de wijk te zien zijn, kunt u ze ook berei ken tijdens hun spreekuur. Rechts op deze pagina staat een overzicht van de spreekuren. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen Bezoek het spreekuur! Van Beethovenplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden Di. t/m vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid Ma, di, do, vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor op begane grond Lisztplein Ma. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Lisztplein 241a Zwaluwlaan Ma, wo, vrij: 11.00 tot 11.15 uur Kantoor op onderverdieping B.H. Gretelaan Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.:10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Op zaterdag 24 maart vindt de vijfde Schiedamse Dag van de Dialoog plaats, met als thema 'vriendschap'. Verspreid over diverse locaties gaan Schiedammers van verschillende culturen met elkaar in gesprek. Net als voorgaande jaren orga niseert Woonplus een aantal 'gespreks tafels'. Iedere Schiedammer - jong, oud, autochtoon, allochtoon, hoog of laag op geleid - is van harte welkom om aan te schuiven. Voor meer informatie en aan melding: www.schiedamindialoog.nl De brandweer en Woonplus kunnen het niet vaak genoeg benadrukken: portieken en ga lerijen moeten leeg blijven. Dat is meestal de enige vluchtroute en voor de brandweer de enige directe toegang. Vaak staan daar allerlei spullen: vuilniszakken, dozen oud papier, schoenenkastjes, bloempotten, meubels en versieringen. Dat blokkeert de vluchtweg, bemoeilijkt het werk van de hulpdiensten en verhoogt het brandgevaar. Voor meer informatie: www.brandweer.nl Het betalen via automatische incasso is voor de huurder en voor Woonplus het gemakkelijkst. Woonplus beloont daarom iedere maand drie huurders die op deze manier de huur betalen. Deze maand wonnen de volgende huurders een dinerbon voor Proeflokaal 't Sterre tje: D.C.v.d.Linde, M.T.J.Poulus en W. We ber. Wilt u ook via automatische incasso gaan betalen? Haal dan een machtigings kaart op ons kantoor. Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalin gen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045262 E mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 28 maart.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 25