Schiedam Lekker wonen in centrum Persoonlijke makelaar Nieuwste trends bij mode Verroux 'Als je in de toekomst gelooft, kun je er wat van maken' dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Ondernemen in Schiedam Column Als sneeuw voor de zon We hebben zo'n mooie bin nenstad, vooral toen het die ene dag winter was. Je moest heel snel met de camera naar buiten om deze positieve uit straling, de schone schittering van de sneeuw op de straten, bruggen en grachtenpanden vast te leggen. En ineens over viel mij een soort weemoed, want in ons mooie Schiedam verdwijnen zoveel dingen soms zo snel. Ondanks op bouwende initiatieven. Ik noem een aantal geslaagde ondernemende zaken. We hebben een prima diversiteit aan restaurants. Een slijterij die zich tot de beste van het land mag rekenen, een ultiem mooie wijnhal, met kostelijke vocht. Chocolade die de grens van het onwaarschijnlijke overtreft. Jenever proeverij in museale omgeving. Dit is echt initiatief waar we met z'n allen wat aan hebben, zij stralen wat uit. Het ondernemers klimaat ver dient elke kans om zich in de goede richting te ontwikkelen. Wat jammer dan dat Schie dam toch weer vervalt in oude fouten. Ik denk aan het beleid rond erfpacht of eigen grond. Het CDA verloochent haar verkiezingsprogramma. Bij de formatie van de huidige colle ge van B en W levert ze het recht op eigen grond voor on dernemers in. In de raadsver gadering van 12 februari houdt het CDA haar mond en houdt per 1 juli 2008 de keuze vrijheid op voor de Schiedam- se burger om op eigen grond te mogen wonen. Zo staat de Schiedamse burger met lege handen. Dit recht om zelf te kiezen of je eigen grond of erf pacht wil beloofde het CDA. Het bleef niet langer dan de sneeuw van deze winter. Dit soort zaken ondergraaft het vertrouwen. En waar geen vertrouwen is floreert de eco nomie niet. Zo zijn we niet op de goede weg met onze stad. Ik hoop dat voor 1 juli 2008 ie dereen op de aanbieding om de grond onder zijn huis te ko pen ingaat. Schiedam beurt dan een hoop geld en kan dat goed investeren. Dan is de cir kel rond en kan wethouder Siljee met een vette geldbuidel de Schiedamse ondernemer helpen om de goede sfeer in de binnenstad te herstellen. Want dat beloofde dit college ons. En daar worden we vro lijk van. Wim van der Eijk (bestuurslid Centrum Management) Wim van der Eijk heeft samen met zoon Bastiaan een eigen ma kelaarskantoor geopend. SCHIEDAM - Wim van der Eijk is zeker geen onbekende in ma- kelaarsland. Jarenlang heeft hij als makelaar in de stad gewerkt maar nog nooit onder eigen naam. Samen met zoon en compagnon, Bastiaan, opent Wim van der Eijk op 1 februari zijn eigen kantoor, Van der Eijk Makelaars, op de Korte Haven SCHIEDAM - "De vraag naar woningen in de binnenstad van Schiedam is groot", weet Arthur Lampe. De oude historische binnenstad is een echte trek pleister en mede daarom startte de gemeente zo'n 3 jaar geleden het project 'Wonen boven Win kels'. Arthur Lampe is projecüeider en al 15 jaar actief op het gebied van stadsvernieuwing. Wonen boven winkels is opgericht met als doel het achterstallig onder houd aan de panden te verhel pen en leegstaande bovenver diepingen in de binnenstad weer bewoonbaar te maken. De mogelijkheid van woningen be vordert de leefbaarheid want een onbewoonde binnenstad geeft na sluitingstijd een onvei lig gevoel. "We concentreren ons vooral op het gebied Dam, Hoogstraat, Broersveld", aldus Lampe. "De Dam springt daar bij positief in het oog. Daar zijn de panden de afgelopen jaren enorm opgeknapt Er ontstaat een beeld dat we ook willen zien op de Hoogstraat." Omdat WBW een stimulerings project is betekend dat voor Lampe dat hij over een lange adem moet beschikken. "Ik ben voortdurend bezig om eigena ren van panden te wijzen op de mogelijkheden van subsidie en 'zachte' leningen. Een positieve benadering is een vereiste. Je moet de eigenaren enthousiast weten te maken. We beschikken wel over de mogelijkheid om ei genaren aan te schrijven." Met een aanschrijving kan de ge meente de eigenaar wettelijk dwingen om achterstallig on derhoud weg te werken. Het blijkt in de praktijk een complex gebied en het realise- ren-van een aparte opgang naar het bovengelegen woongedeel te van een winkel valt soms niet mee. Judy den Toom is mede eigena resse van Expreszo Koffie en Thee aan de Hoogstraat 166. Ooit was zij gewoon medewerk ster maar toen de vorige eige naar besloot ermee op te hou den trok Judy samen met doch ter Miranda de stoute schoenen aan. "Ik bestierde de winkel al min of meer en mijn dochter vond dat we het ook wel zelf standig zouden kunnen. Nou dat is goed gelukt." Projectleider Arthur Lampe van Wonen Boven Winkels*We moeten de gedachte loslaten van een binnenstad vol winkels. Dat is geen realistisch beeld.' foto: roel dijkstra Inmiddels zijn er al 16 wonin gen opgeleverd en voor zo'n 85 panden zijn er uitvoeringsplan nen. "Het beeld van de Hoog straat is nu uit balans. Winkels staan leeg en er is sprake van verpaupering maar het nieuwe college pakt flink door en wil de subsidie mogelijkheden uitbrei den. We moeten de gedachte loslaten dat de hele binnenstad gevuld moet worden met win kels, dat is geen realistisch beeld." Het wonen op de benedenver diepingen is sinds kort op een aantal locaties mogelijk. Lampe gelooft dat het project uiteinde lijk een enorme kwaliteitsverbe tering op zal leveren en een po sitief effect zal hebben op het ondernemersklimaat. "Ik ben zeker optimistisch", benadrukt Lampe. "Als je met elkaar in de toekomst gelooft dan kun je er met z'n allen wat van maken. Het is een kwestie van doen." Unieke winkel "We hebben nooit spijt gehad van de overname," vertelt doch ter Miranda, "Het was toch zon de geweest als deze unieke win kel uit de stad was verdwenen." In de speciaalzaak kun je niet al leen de meest uitheemse koffie en thee krijgen, maar je kunt het ook nog eens allemaal proeven in de sfeervolle koffiehoek. "On ze klanten komen werkelijk overal vandaan." Trouwe klanten Carla Baas was ooit gewoon vaste klant in de winkel. Judy en Miranda zochten iemand om als mede eigenaar in de onder neming te stappen en vroegen Carla om compagnon te wor den. Daar hoefde Carla niet lang over na te denken. "Ik vond het gelijk hartstikke leuk. Het is al tijd gezellig werken." 125. Wat het bedrijf uniek maakt is de zeer persoonlijke benadering naar de cliënt toe. Tel daarbij op de expertise en gedegen kennis van de woning markt in de stad en de conclusie luidt dat het nieuwe makelaars kantoor zeker een aanwinst zal betekenen voor de onroerend- goedbranche. SCHIEDAM - Steps Schiedam houdt al enige weken grote uit verkoop want de huidige winkel gaat verdwijnen. Maar niet ge treurd want de bevlogen eige naar, Pieter Sla, heeft besloten zelfstandig verder te gaan. Op zaterdag 3 maart opent zijn nieuwe modewinkel Verroux op het vertrouwde adres aan de Hoogstraat 49. Drie blonde da mes, Tineke, Anne-brit en Meli- sa zullen Pieter gaan assisteren. "We gaan kort op de markt zit ten en we zullen snel met de nieuwste trends komen", ver telt Pieter enthousiast. Dat is wel aan hem toevertrouwd. De Schiedammer kent de mode wereld op zijn duimpje en heeft een grote kring vaste klanten. "Onder de nieuwe naam Ver roux zullen we inhaken op wat de klant wil met populaire mer ken als Geisha en Soya. Zij leve ren superkleine maatjes maar ook gewoon een maatje meer." Zijn besluit om op de Hoog straat onder eigen vlag verder te gaan werd vooral ingegeven door de liefde voor de stad. "Schiedam is geen makkelijke stad voor een middenstander maar het is hier wel erg gezel lig." Van kritiek op zijn Hoog straat wil, hij niets weten. "We moeten er met z'n allen wat van maken maar dan moetje wel al lemaal willen investeren. Wat dat betreft alle lof voor de win keliersvereniging want die staan dag en nacht klaar." Pieter Sla met op de achtergrond Tineke, Anne-brit en Melissa bij de nieuwe modewinkel Verroux. Woensdag 28 februari 2007 - Pagina 32 de binnenstad OeU»1" Won1" Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: Marianne van Velzen en Roel Dijkstra Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 32