E .2 IE cn 5 Ook de provinciale politiek naar de burger brengen ra -o u Medewerker Leefbaarheid (36 uur per week) Thuis in Wonen! dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Kiezen Bert Euser afgelopen zaterdag op campagne voor de provincie in zijn eigen dorp Rhoon overtuiging van Euser altijd nog beter dan een kantenklaar plan opdringen. Tegenpartij Volgens Bert Euser zijn lokale partijen ook het stadium van te genpartij voorbij. "Kijk maar naar partijen als ÓNS in Spijke- nisse en IBP in Hoogvliet. Dat zijn partijen die meedenken en doen." De lijst van Lokaal Zuid- Holland telt dertig namen. En is divers opgebouwd uit verschil lende gemeenten in Zuid-Hol land. Zo komen er kandidaten uit Den Haag en Gouda, maar ook uit Hellevoetsluis en Leer dam. Jan van Ingen uit Gouda is de lijstrekker. Bert Euser zelf staat op nummer 3. Uit de regio verder: Wim van Klink uit Vlaaardingen (16) en Gert jan Enzerink uit Maassluis. Schie dam levert geen kandidaten voor Lokaal Zuid-Holland. 10 Procent "Bij de gemeenteraad stemt zo'n 20 tot 25% van de stem mers lokaal. Als wij provinci aal 10 procent zouden halen, doen we het goed en hebben we 5 a 6 zetels." Dat levert voor de lokale par tij ook een zetel in de Eerste Kamer op. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het inloop concert in de Grote Kerk wordt zaterdag 3 maart ver zorgd door het Gerefor meerd Kerkkoor Zwijnd- recht o.l.v. Cor de Haan. De orgelbegeleiding is in han den van Edwin Vooys, die ook een orgelsolo zal vertol ken en samen met Cor de Haan een orgel/piano solo zal spelen. Op het repertoire van het koor staat onder an dere O Magnify the Lord, Let my people go en Sing to the Lord a new song/Sing, choirs of new Jeruzalem. De aan vang is 15.00 uur en de toe gang is vrij. Bloemenseance in De Erker SCHIEDAM - Experience houdt woensdag 7 maart een Bloemenseance in wijkcen trum De erker. Helderziende Leo Govers doet waarne mingen aan de hand van bloemen, die door het pu bliek worden meegenomen. Aanvang 19.30 uur en de toe gang bedraag 5 euro. Ds. Piet Schelling in het Schepphuis SCHIEDAM - De bekende predikant en schrijver ds. Piet Schelling komt donder dag 1 maart naar t Schep phuis in Schiedam. De pre dikant spreekt over het the ma 'de ander, dat ben jij', en vraagt daarbij speciaal aan dacht voor verschillende ge loven. Onder jongeren van de gemeente is hij bekend van het boek Een Huis met vele kamers. Aanvang 20 uur en toegang gratis. REGIO "Je kan lokaal heel veel regelen in de politiek, maar op een gegeven mo ment loop je tegen grenzen aan, de grenzen van de pro vincie. Dus moet de lokale politiek ook de provincie in", stelt Bert Euser, lokaal politicus in Albrandswaard en mede-initiatiefnemer van Lokaal ZuidHolland. Lokaal Zuid-Holland is een pro vinciaal platform, waarbij 94 lo kale partijen uit heel Zuid-Hol land zijn aangesloten en mee doet aan de verkiezingen van 7 maart. Volgens Euser slaat Lokaal zuid- Holland een brug tussen het lo kale gevoel van de burger en de politiek van de provincie. "De provincie is voor veel mensen een ver van mijn bed show, maar het gaat natuurlijk wel er gens over. Bijvoorbeeld streek plannen, openbaar vervoer of herindeling en noem maar een concreet onderwerp als de A4zuid, worden wel mede daar beslist. Wat wij willen is de bur ger bij de planvorming betrek ken. Dus eerst bij de burgers de plannen voorleggen, bespreken en het geluid van de lokale bur ger bespreekbaar maken." Euser ziet niet het gevaar dat ie dere lokale politieke partij voor eigen parochie gaat preken. "Als je naar de A4zuid kijkt dan heb In Schiedam heeft alleen het AOV zich aangesloten bij Lo kaal Zuid-Holland. "Samen sta je sterker. We willen ons plaatselijk ei kwijt kunnen in de Provincie", legt Catelijne de Groot uit. De vertegen woordiger voor het AOV is de Vlaardinger Wim van Klink op plaats 16. Gemeen te Belangen Schiedam heeft bedankt voor Lokaal Zuid- Holland. "We staan niet on sympathiek tegenover dit initiatief maar zijn bang dat we uiteindelijk onze plaatse lijke onpartijdigheid moeten prijsgeven. We zijn nu een maal een lokale partij en dat willen we niet verlooche nen", aldus voorzitter Jan den Brinker. Joop Gouwe leeuw van Leefbaar Schie dam staat op de lijst bij Leef baar Zuid Holland. je tegengestelde belangen van inwoners. Maar het doel is om een noodzakelijke voorziening te krijgen voor de komende 50 of 100 jaar. Als je dat als alge meen belang voor ogen houdt, dan zullen verschillende groe pen hun randvoorwaarden aangeven en zich uiteindelijk moeten herkennen in het com promis. Ook al moet op een ge geven moment wel knopen doorhakken." Maar het is in de www.woonplus.nl 3 Voor de Unit Noord zijn wij per direct op zoek naar een Met inlevingsvermogen en daadkracht O O Junctie-inhoud Profiel van de kandidaat Wat biedt Woonplus Schiedam? Contactpersonen Reacties Woensdag 28 februari 2007-pagina 39 FOTO: JOHN DE PATER Lokaal geluid in provincie DOOR MARTIN POLDER Als Medewerker Leefbaarheid ben je verantwoordelijk voor de handhaving van huisregels en voor de ver betering van de woonkwaliteit in jouw wijk. Of het nu gaat om een buurtproject in het kader van schoon, heel en veilig of om vernieuwende bewonersparticipatie, jij draait er je hand niet voor om. Bemiddeling tussen ruziënde bewoners, het bevorderen van de kwaliteit van groen in je wijk of het houden van een bewoners avond zijn onderdeel van je dagelijkse werk. Je bent ondernemend, een sterke persoonlijkheid en beschikt over een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid, je bent sterk in projectmatig werken, adviseren en rapporteren. Je beschikt over HBO nivo en hebt minimaal 2 jaar relevante werkervaring. De functie is ingedeeld in schaal G 2.447 - 3.059). De inschaling van deze fulltime functie voor 36 uur per week geschiedt op basis van kennis en ervaring. Woonplus biedt aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder ouderschapsverlof en studiemogelijkheden. Voor meer informatie over de inhoud van de functie kun je contact opnemen met Marija Bjelobrk, Coördinator Leefbaarheid, of Eric van Staveren, Unitmanager Noord via telefoonnummer: 010-2045100. Je brief (met CV) kan je tot uiterlijk 9 maart 2007 op sturen aan Woonplus Schiedam, t.a.v. Joost van Tiel, afdeling HRM, Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Reageren mag ook via e-mail: mvr@woonplus.nl Kijk voor een uitgebreid functieprofiel op: www.woonplus.nl Profiel van Woonplus Schiedam Woonplus Schiedam is een maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming waar circa 150 mensen zich (pro)actief inzetten op de woningmarkt. Bij Woonplus staat de klant centraal. We beheren en ontwikkelen een mix van woningtypen in verschillende prijsklassen en leveren woondiensten waarbij wordt ingespeeld op de behoeften en woonwensen van de klant. Om de huidige en toekomstige inwoners van Schiedam meer woonmogelijkheden te bieden en de stad Schiedam een impuls te geven, zijn wij samen met verschillende partners bezig om het woningaanbod ingrijpend aan te passen. Dit vraagt om forse investeringen in nieuwbouw, sloop, ingrijpend renoveren en woonomgeving. Ook het gewone onderhoud krijgt volop aandacht. Onze ambities stellen hoge eisen aan onze medewerkers. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39