Open Huis 3 maart 2007 10.00 tot 12.30 uur EHL Het Nieuwe Stadsblad 'Door goed woonklimaat ook goed investeringsklimaat' EEN ENTHOUSIASTE MBO'er WERKTUIGBOUW www.sjm.nl -jglIMUlEËt REGIO - Vijfentwintig jaar is hij pas en daarmee de jong ste lijsttrekker in heel Ne derland voor de verkiezin gen van Provinciale Staten op woensdag 7 maart. Geertjan Wenneker stu deerde in 2004 af als politi coloog in Leiden en is lijst trekker voor D66 in de pro vincie Zuid-Holland. Het werk van de provincie lijkt voor veel mensen saai, on doorzichtig en onbekend. Wat beweegt een jonge am bitieuze man dan om zich verkiesbaar te stellen voor Provinciale Staten? De provincie is vrij onbekend als bestuurslaag, weet ook Wen neker. En dat is nou precies zijn drive: hij hoopt dat hij daar de komende vier jaar verandering in kan brengen. De jonge politi coloog wil graag de provincie dichter bij de mensen brengen. Door openheid, duidelijkheid en door veel te vertellen over het werk van de provincie. Hij heeft tijdens zijn studie enige ja ren gewerkt als fractiemede werker bij de D66-Statenfractie. Hij kreeg daardoor een goed beeld van het gedachtegoed van D66 en van het werk van Pro vinciale Staten. Door beide is hij gegrepen. "De provincie heeft heel belangrijke taken, waar wij als inwoners nauwelijks weet van hebben. De provincie be- Ruimte Zijn jonge leeftijd ziet Geert jan Wenneker als een voor deel. "Ik merk dat ik me heel onafhankelijk op kan stellen, niet gehinderd door de his torie van D66 met ups en downs. Met verjonging kiest D66 ook voor vernieuwing. We willen met nieuw elan een nieuwe start maken als vrijzinnig liberale partij. Het belangrijkste gedachtegoed van D66, geen welvaart zon der welzijn, is mijn leidraad. Mijn speerpunt voor de ko mende vier jaar is Ruimte in de breedste zin van het woord. Ruimte voor het in dividu, ruimte om te leven, te ontspannen, nieuwe ideeën te ontwikkelen, te vernieuwen, ruimte voor economische ontwikkeling en ruimte in het verkeer. sluit over zaken die een ge meente overstijgen: natuurge bieden, stads- en streekvervoer, de aanleg van fietspaden en provinciale wegen, jeugdzorg. Allemaal onderwerpen die mensen direct raken. Het lijkt me fantastisch om dit beleid van de provincie mee vorm te kunnen geven. De provincie doet er echt toe! 'Dichter bij Zuid-Holland' is niet voor niets de slogan van onze campagne." Vanuit een grote betrokkenheid Geertjan Wenneker (25), de jongste lijsttrekker in Nederland voor de verkiezingen voor Provincia le Staten op 7 maart. bij de combinatie 'Groen en Groei' is hij ervan overtuigd dat milieu en economie niet zonder elkaar kunnen. "Net zoals wel vaart niet zonder welzijn kan. Als je zorgt voor een goed woonklimaat, ontstaat er van zelf ook een goed investerings klimaat. Daar wil ik me in de provincie sterk voor maken. In vesteringen in de economie zijn essentieel voor Nederland in het algemeen en voor Zuid-Hol land in het bijzonder. Daar naast bepalen groen, milieu en ruimte net zo goed het geluk en het welzijn van mensen. Ik vind dat bij ieder vraagstuk deze twee belangrijke thema's dan ook altijd in samenhang beke ken moeten worden. Een goede balans tussen economie en mi lieu is voor mij essentieel." Een ander belangrijk punt voor Wenneker is de vrijheid van het individu."Geen vrijheid volgens het ikke-ikke-ikke-en-de-rest- kan-stikken-principe. Nee, ie der mens moet zijn eigen keu zes in het leven kunnen maken maar daarnaast ook respect hebben voor de keuze van een ander." Wat doet de provincie? De leden van de Provinciale Staten worden eenmaal in de vier jaar rechtstreeks ge kozen door algemene ver kiezingen. De Provinciale Staten vormen het algemeen bestuur van de provincie. Zij controleren de Gedeputeer de Staten, het dagelijks be stuur van de provincie en bepalen op hoofdlijnen welk beleid wordt gevoerd. Daar naast kiezen de Provinciale Staten de Eerste Kamer, die uiteindelijk bepaalt of een wet wordt aangenomen. De Provinciale Staten heb ben rechtstreeks invloed op de leefomgeving. Zij bepalen hoe de provincie wordt inge richt. Waar huizen, fabrie ken of woningen moeten ko men en waar meer natuur. Ook jeugdzorg, ouderen zorg, milieubeleid, waterbe heersing, cultuur en econo mische ontwikkeling en het regionale openbaar vervoer zijn onderwerpen die bij de provincie thuishoren. Randstadprovincie Geertjan Wenneker vindt dat de discussie over het be staansrecht van de provincie zeker gevoerd moet worden, y- "Thema's als het verbeteren van openbaar vervoeraan- sluitingen en het bescher men van Het Groene Hart gaan toch veel meer provin cies aan? De discussie daar over kan in één provincie veel efficiënter worden ge voerd. Bovendien dateert het bestuurssysteem in Ne derland nog uit de tijd van Thorbecke (1848) die de grondwet nog met een gan- zeveer schreef!" EUROffili Euromet BV is een las- constructiebedrijf met diverse activiteiten op het gebied van de metaalbewerking. Wij zijn gespecialiseerd in het ontwerpen, produceren en monteren van staalconstructies, apparatenbouw, leidingwerk en supporting voor de petro-chemische industrie, de utiliteit- en renovatiebouw Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar: die op zoek is naar een job met veel uitdaging en afwisseling!! Wat zijn je hoofdtaken? maken van werkplaatsschetsen met bijkomende documenten technisch ondersteunen van de mannen in de werkplaats inkopen van materiaal en materieel bewaken van de planning maken van calculaties contact onderhouden met klanten en leveranciers Beschik je over? een MBO diploma werktuigbouw goede contactuele eigenschappen een ambitieuze en flexibele instelling relevante werkervaring en ervaring met Autocad zijn een pre Wat bieden wij? een baan met veel afwisseling en prima mogelijkheden goed salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden mogelijkheden tot verdere scholing Heb je belangstelling voor deze uitdaging, schrijf dan een sollicitatiebrief met cv naar: Euromet BV t.a.v. Joyce ter Braak, Postbus 185, 3130 AD Vlaardingen, of e-mail pz@euromet.nl St.-Jozefmavo Willem de Zwijgerlaan 240 3136 AX Vlaardingen VMBO theoretische leerweg Woensdag 28 februari 2007-pagina 43 Jongste lijsttrekker

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 43