I Mooi aangekleed naar de huiskamer Zonder openbaar vervoer staat Zuid-Holland stil yVAN VLIET SLAGERIJEN 8.98 3.49 4.98 4.98 2.98 2.98 riiiwi Het Nieuwe Stadsblad Polonaise met Rietzeilers Carnaval Spartabakker pikt het niet langer Vrouwendag Blauwe Brug Nog 1 week... Tf 2 SUPER AANBIEDINGEN VAN DEZE WEEK Verse Varkens haasjes Magere Sucadelapjes kiio 6.49 Riblappen kiio 5*98 Mooie Schouder karbonade Blanke Achterham lappen 2e pond Halve prijs Mager Shoarmavlees Rosbief Fricando Boerenham Gegrild gehakt In Verpleeg- reactiveringscentrum DrieMaasStede ging don derdag het dak eraf. De Rietzeilers kwamen op bezoek voor het carnaval. Er werd luidkeels meegezongen met de Jantjes meni ge patiënt liet zich verleiden tot een polonaise. foto: pr SCHIEDAM - De Schiedam- se bakker Louis Vollering heeft eigenhandig de oorlog verklaard aan de KNVB. Aanleiding is de beslissing om de wedstrijd Sparta - ADO Den Haag op 17 maart zonder publiek te laten spe len. Het vooruitzicht een wedstrijd van zijn club te missen is Volle- ring - die bekend staat als de Spartabakker - in het verkeerde keelgat geschoten. "Het is geen stijl dat de Sparta nen thuis moeten blijven omdat de ADO supporters zich hebben misdragen", aldus de furieuze bakker. "Normaal gesproken laat je zoiets over je heen gaan maar eigenlijk is het te gek voor woorden. Het is alsof je een ro de kaart krijgt nog voordat je bent opgesteld of een bekeuring krijgt voordat je je rijbewijs hebt gehaald. Aan die gekkigheid moet een einde komen." In gesprek Vollering is maandag druk doende geweest om telefonisch contact te krijgen met de KNVB. "De heren zijn niet erg happig om te spreken. Dan zijn in werkbespreking, dan weer lun chen en terugbellen. Samen met een bevriende ad vocaat bestudeert hij de moge lijkheid om een kort geding aan te spannen tegen de voetbal bond. "In de reglementen staat dat een voetbalclub geen proces kan aanspannen tegen de KNVB maar ik ben geen club en heb die mogelijkheid dus wel. De spelersgroep heeft zijn steun toegezegd en met de directie ben ik nog in gesprek. De des kundige geven me weinig kans want de KNVB heeft dit soort zaken behoorlijk dichtgetim merd. Maar aan de andere heb ben ze nog nooit të maken ge had met een Spartabakker." SCHIEDAM - "Na 39 jaar weet ik eindelijk wie mijn buurman is." Tonny Vuisting is 83 en woont al bijna veertig jaar in de flat aan de Louis Zimmerman- nplein. Haar buurman, die al evenzo veel jaren een etage boven haar woont, had ze nog nooit ont moet. Het verhaal geeft treffend weer hoe geïsoleerd ouderen kunnen raken. Voor de vele senioren die aan het Zimmermannplein wonen is de eenzaamheid voorbij. Door een initiatief van buurtbe woners Nel van de Ven en Lenie Vredebrecht hebben de oude ren de beschikking gekregen over een gezamenlijke 'huiska mer'. Het pandje is liefdevol het 'Zim- mertje' gedoopt en wordt be schikbaar gesteld door verhuur der Woonplus. Een groep vrij willigers zal de huiskamer gaan bemannen. Volgens initiatiefneemster Le nie Vredebrecht is het de afgelo pen week al erg druk geweest in de huiskamer. "Eigenlijk al sinds we de sleutel hebben ko men mensen gezellig even een bakkie doen. De reacties zijn geweldig." Het ligt in de bedoeling dat de seni- Iedereen in Zuid-Holland maakt wel eens gebruik van het openbaar vervoer; trein, tram, metro, lightrail, bus of waterbus. De één gaat daarmee naar zijn werk, de ander naar school of neemt de bus om gewoon een dag je te gaan winkelen. Zonder openbaar vervoer komt vrijwel de gehele provincie tot stilstand. Om ervoor te zorgen dat ieder een met het juiste openbaar ver voer op de plaats van bestem ming kan komen, zorgt de pro vincie voor verschillende typen van vervoer. Zo subsidieert de provincie het busvervoer in Zuid-Holland (met uitzondering van de stadsregio's Den Haag en Rotterdam) en vertelt de buson dernemingen onder welke voor waarden ze mogen rijden. Dat kan gaan om instructies voor de bereikbaarheid van bushaltes of om een dienstregeling die de beste aansluiting biedt op het andere openbaar vervoer. De provincie staat ook aan de lat voor de MerwedeLingelijn, de treinverbinding tussen Dor- drecht en Geldermalsen. De provincie voert de regie bij de aanleg van de RijnGouwelijn, de lightrailverbinding tussen Gouda, Leiden en de kust "Ik vind dat er meer kwalitatief goed openbaar vervoer nodig is", ver telt gedeputeerde Mobiliteit Martin Huls. "De RijnGouwelijn is daar een voorbeeld van. En de lightrailverbinding is ook nodig, want we gaan immers huizen bouwen en bedrijven aanleggen langs de lijn. Iedereen die er woont of werkt, kan er straks ge makkelijk gebruik van maken.." De eerste sneltram tussen ...en Nederland mag weer naar de stembus. Op 7 maart zijn er namelijk verkiezingen voor Provinciale Staten, die bepalen hoe de Eerste Kamer er uit komt te zien. Uiteraard wordt ook een nieuw provinciebestuur voor Zuid-Holland gekozen. Maar wat doet die provincie eigenlijk? Oftewel; waarom zou je stemmen? De komende weken belicht deze krant een aantal terreinen waarop de provincie actief is. Deze week openbaar vervoer. Gouda en Leiden zal naar ver wachting over drie jaar rijden. Rond 2013 zal de lightrailverbin ding zijn doorgetrokken naar de badplaatsen Katwijk en Noord- wijk. De Waterbus is openbaar ver voer over water. De passagiers tussen Rotterdam, de Drechtste- den, Ridderkerk, Krimpen a/d Lek en Kinderdijk kunnen genie ten van het uitzicht op de Drechtoevers. De Waterbus is een speciaal voor dit project ge bouwde catamaran met een zeer moderne uitstraling en die vol doet aan alle veiligheidsvoor waarden. Voor mensen met een lichame lijke beperking zijn er Regiotaxi's in verschillende regio's in Zuid- Holland. De taxibusjes kun je op afroep bestellen: tegen een gere duceerd tarief kan men van deur-tot-deur door de regio rei zen. Reizigers zonder lichamelij ke beperking kunnen ook van de Regiotaxi gebruik maken, maar betalen het normale taxi-tarief. Senioren nemen een hapje en drankje bij de opening van hun 'Zimmertje.' foto: whk oren er ook terechtkunnen voor allerlei activiteiten. De moge lijkheid dat de huiskamer biedt om weer eens onder mensen te komen, is voor Tonny Vreden- brecht heel belangrijk. "Weet je, ik heb mij sinds lange tijd weer eens lekker opgemaakt en mooi aangekleed. Ik voel me gelijk een ander mens." Vuurwapen op zak SCHIEDAM - Een 25-jarige man uit Dordrecht is in de nacht van vrijdag op zater dag op de Schuttervaertweg aangehouden wegens wa penbezit. De man was be trokken bij een ruzie in een horecagelegenheid. Het doorgeladen vuurwapen werd onder een auto aange troffen. Bij het fouilleren van de verdachte werd munitie gevonden. Fakkeldragers naar HALT SCHIEDAM - Twee Schie- damse jongens van 13 en 14 jaar oud zijn donderdag avond bekeurd toen zij met een brandende fakkel over het Oever liepen. Het tweetal werd rond half negen be keurd voor het voor handen hebben van vuurwerk. Zij kregen een HALT-proces- verbaal. Oproep getuigen SCHIEDAM - Een 16-jarie Schiedammer is vorige week dinsdagvond beroofd van zijn scooter op de Schiedam- seweg. Hij werd klemgere den door twee andere scoot errijders, waarvan één met een passagier achterop en moest onder bedreiging zijn scooter, telefoon en porte monnee afgeven. Toen hij dit in eerste instantie weiger de werd hij woordelijk met de dood bedreigd. Korte tijd later werd een 18-jarige Schiedammer op de Zwa luwlaan door een tweetal scooterrijders achtervolgd. De politie zoekt getuigen Superstunt kilo Perfect Rundvlees/!! v_ kilo Mager rundgehakt Gemengd gehakt Verse braadworst Biefstuk Stroganoff Wegens enorm succes nog een keer ons kilo S Luxe duo 1 Euro knaller Luxe duo 2 Hartelijk bedankt voor uw komst En smakelijk eten! Woensdag 28 februari 2007-pagina 9 Bakker ten strijde SCHIEDAM - Op donderdag 8 maart is het Wereldvrou wendag. De vrijwilligers van de Stichting Welzijn Schie dam hebben in samenwer king met Emancipatie voor Vrouwen van Allochtone Herkomst in Schiedam een programma samengesteld rondom het thema huiselijk geweld. Belangstellenden zijn vanaf 16.30 uur wel kom in De Blauwe Brug aan het Bachplein om ervarin gen uit te wisselen met vrouwen van verschillende leeftijd en achtergrond. Ook is het mogelijk deel te nemen aan een gezamenlij ke maaltijd. DOOR MARIANNE VAN VELZEN I D «k I' /Sm M IMMMMM D M f C#I«Sa«Jm>M Laan van Bol'es (in Passage; t.o. ingang Bas), Schiedam Borodinlaan 64 (winkelcentrum Ketel), Schiedam kilo ,it eigen keuken 150 gram 150 gram samen le klas ambachtelijke vleeswaren naar keuze 100 gr. zeeuwsspek, of 100 gr. gegrilde rollade, of 100 gr. tongeworst, of 100 gr. schouderham, of 100 gr. cervelaat Uit eigen keuken 150 gram 150 gram samen

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9