Gloedvolle liederen en smeuïge anekdotes Ovenschotel van de herders Verlangen naar stilte en rust in drukke wereld Muziek van Westcoast EKHL Het Nieuwe Stadsblad den Broek Dansgioep Conny Janssen Danst product] frisztinadeChatel Drie dames op tournee APK BIJ EEN ONDERHOUDSBEURT: 29,-. EEN PEUGEOT BRENG JE NAAR PEUGEOT. Drie generaties choreografes hebben hun krachten gebundeld in de DANScombinatie 2007. Drie vrouwen vol pit, passie en ta lent met onmiskenbaar een eigen signatuur zetten een prachti ge voorstelling neer. De dames Krisztina de Chatel (1943), Conny Janssen (1958) en Ann Van den Broek (1970) ge ven de liefhebber of juist de leek de kans een 'dansdoorsnede' te zien! De Chatel en Janssen zijn oudgedienden en worden be schouwd als de 'grande dame van de moderne dans in Neder land' en de 'meesteres van het raffinement'. Ann Van den Broek was in de jaren negentig toonaangevend danseres bij Dansgroep Krisztina de Chatel. Na haar choreografiedebuut in 2000, behoort ze tot de nieuwste generatie talentvolle dansma- kers. Ann Van den Broek presenteert een speciale versie van E19 (Richting San José); een chore ografie voor vier dansers op een nieuwe compositie van Dimitri Brusselmans. E19 staat voor het verlangen naar stilte en rust, in een wereld vol overdaad en overvloed, vol prikkels die ons in beweging zetten. Conny Janssen heeft op uitno diging van muziekfestival Musi- ca Sacra de voorstelling IN TWO MINDS gemaakt. Ze liet zich in spireren door het thema van het festival; 'Kluizenaars en Kloos terlingen'. In de DANScombinatie kiest Janssen voor twee opmerkelijke componisten: Ton Dun en Franghiz Ali-Zadh. De onvoor spelbare klanken, sferen en dy namische uitbarstingen in deze muziek vormen de leidraad voor de choreografie. PULSE van Krisztina de Chatel speelt zich af tussen de pulse rende, virtuoze klanken van de Hongaars-Oostenrijkse compo nist György Ligeti, de sculptu ren van beeldend kunstenaar Conrad van de Ven en de kos tuums van mode- en kostuum ontwerper Aziz. De DANScombinatie 2007 is te zien op vrijdag 9 maart in Fortis theater a.d Schie. De aanvang is 20.15 uur. Een oproep geplaatst in de Al- lgemeine Musikalische Zeitung in het jaar 1800, vormt het uit gangspunt voor actrice Yvonne van den Hurk, zangeres Inga Schneider en violiste Esther Apituley om, ieder vanuit haar vakgebied, de door hen zo be wonderde componist Johann Sebastian Bach tot leven te roe pen. In FRAU BACH wisselen gedra matiseerde teksten en live mu ziek elkaar af en komen op een evenwichtige en verrassende wijze samen. We ontmoeten de tot de bedelstaf veroordeelde weduwe van Johann Sebastian Bach. De tijdens zijn leven rede lijk vermogende en gevierde componist liet zijn vrouwelijke nabestaanden niet meer na dan een paar partituren en wat schamele bezittingen. Samen met haar jongste dochter Regi- na probeert Frau Bach deze er fenis op te waarderen door schaamteloos allerlei parafer nalia aan de man te brengen. Gloedvolle liederen, smeuïge anekdotes en de intense klan ken van de altviool van Esther Apituley, die onder meer delen uit de cello-suites en de vioolso nates zal laten horen, maken u getuige van een zeer persoonlijk en uniek eerbetoon aan de componist Johann Sebastian Bach. Vorig seizoen begon Yvonne van den Hurk aan een reeks van vier concertvoorstel lingen, waarvan FRAU BACH de tweede is. Elke voorstelling heeft zijn eigen sfeer, uitstraling en kleur. FRAU BACH is te zien op dinsdag 13 maart, 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie in Schiedam. Frau Bach is een berooide weduwe, die schaamteloos paraferna lia aan de man probeert te brengen. foto: stephan van hesteren Muziek Flairck weer tot leven Flairck is weer op tour nee samen met multi-in- strumentaliste Annet Visser - die ooit ook deel uitmaakte van Flairck en drie acrobatische danse ressen van muziek theater Zenga. Flairck is het eerste muziek gezelschap dat de Neder landse schouwburgen be speelden. Die herbergden tot dat moment hoofdzake lijk toneelspelers. Voor het eerst sinds de eind jaren ze ventig toert Flairck nu weer langs de theaters in de oor spronkelijke bezetting. Met Judy Schomper (viool), Peter Weekers (fluiten), Erik Visser (gitaren) en Hans Visser (akoestische basgitaar en gi taar). Alle windstreken Met een schat aan muzikale achtergrond en instrumen ten afkomstig uit alle winds treken ter wereld, brengen de vijf podiumbeesten de eerste meesterwerken van Flairck opnieuw tot leven. Dit optreden staat garant voor een vlammend spekta kel van muzikaliteit en origi naliteit. Te zien op donder dag 8 maart in het Fortis Theater a.d. Schie. Aanvang 2015 uur. AUTOSERVICE EIGENRAAM Schiedam Fokkerstraat 576 (langs A20) Tel.: (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl (U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk) Shepherds pie; in Enge land geroemd en gevreesd. Geroemd omdat het goed klaar gemaakt een uitste kende maaltijd is, gevreesd omdat met name in schoolkantines de jeugd wordt 'getrakteerd' op een pie van zeer matige kwali teit. Maar thuis doen we dat natuurlijk met veel ge voel voor de goede ingre diënten. Ingrediënten: 500 gram rundergehakt lam kan ook om in stijl te blijven) een uitje, veel knoflook, dl witte wijn, twee dl vleesbouillon, 30 gram maïzena, kilo aard appelen, 50 gram boter, dl melk, 100 gram geraspte kaas, olie, zout en grof ge malen peper. Bereidingswijze: Ui snipperen en knoflook hakken. Verhit wat olie in een pan en fruit het haksel tot het glazig is. Voeg het gehakt toe en bak het rul en bruin. Dan wijn, de helft van de bouillon, zout en peper en naar eigen smaak wat cayennepeper toevoe gen en het geheel aan de kook brengen. Aardappe len schillen, in stukjes snij den en gaar koken. Intus sen een papje maken van de rest van de bouillon en de maïzena en dat onder voortdurend roeren aan het gehaktmengsel toevoe gen. Laten sudderen gedu rende 20 minuten. Dan aardappelen afgieten, fijn stampen en met de boter en de melk tot een gladde puree transformeren. Schep het gehaktmengsel in vier ovenschaaltjes en verdeel er de aardappelpu ree over. Dan veel cheddar of parmezaanse geraspte kaas er over strooien en af bakken in een voorver warmde oven. Als de ingre diënten nog warm zijn, kan dat in ongeveer een kwartier. Is het afgekoeld, reken dan op 30 tot 40 mi nuten om een goudbruin korstje te realiseren. Anneke Kaiser Woensdag 7 maart 2007 - Pagina 35 DANScombinatie De mooiste muziek van de Amerikaanse Westcoast, uitgevoerd door vier fantas tische zangers van Hotel Desperado; Jody Pijper, Tessa Boomkamp, Ferry van Leeuwen (uit Schie dam) en Lodewijk van Gorp. Een hartverwarmende avond met nummers uit het repertoire van onder andere Crosby, Stills, Nash Young, The Eagles, Bonnie Raitt, James Taylor en She- ryl Crow. An evening on the Westcoast is kortom een spetterende muzikale pro ductie. Te zien en te horen op woensdag 14 maart in Fortis Theater a.d. Schie. Goed gekeurd. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT PEUGEOT

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35